Depilacja laserowa co trzeba wiedzieć?

0
1620
Depilacja laserowa co trzeba wiedzieć?

Depilacja laserowa jest dedykowana osobom, które obserwują u siebie podrażnienia powstającego w wyniku tradycyjnych metod usuwania włosków oraz tym, którzy raz na zawsze pragną pozbyć się kłopotu odrastającego owłosienia. Już po kilku zabiegach widać zmiany, a problem znika nieodwracalnie. Wokół tematu narosło jednak wiele mitów i pytań. Poniżej odpowiedzi na najważniejsze z nich.

Zanim przystąpisz do zabiegu

Zabieg depilacji laserowej powinien być poprzedzony przygotowaniami. Czasami trwają nawet miesiąc, dlatego warto skonsultować się wcześniej z lekarzem lub kosmetologiem, który poda konkretne wskazówki i zalecenia. Główne czynniki rozpatrywane w tej kwestii to: zdrowie konkretnej osoby oraz jakość i kolor włosów. Niektóre z nich są jednak wspólne dla wszystkich, niezależnie od wspomnianych zagadnień:

– minimum 6 miesięcy wcześniej należy odstawić leczenie doustne retinoidami,

– miesiąc przed należy zrezygnować z tradycyjnych metod depilacji,

– trzy tygodnie przed należy również odstawić maści z retinoidami,

– dwa tygodnie wcześniej należy zrezygnować z leków światłowrażliwych oraz ziół o podobnym działaniu (np. dziurawiec),

– na kilka tygodni wcześniej nie wolno się opalać ani korzystać z solarium,

– jeśli na ciele jest opalenizna wywołana przez samoopalacze, to depilacja jest możliwa po jej ustąpieniu.

Przebieg depilacji laserowej

Przed zabiegiem właściwym przeprowadzana jest próba, której wynik decyduje o podjęciu dalszych kroków. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, to lekarz lub kosmetolog przeprowadza zabieg na zaplanowanej części ciała. Światło lasera pochłaniane jest przez melaninę, będącą składową mieszka włosowego. Pod jego wpływem obumiera. Procedurę należy powtórzyć kilka razy w odstępach czasu. Wtedy, gdy następuje etap wzrostu włosa.

Cena depilacji laserowej

Cena zabiegu jest uzależniona od kilku aspektów. Pierwszym jest depilowana powierzchnia: im większa, tym wyższy będzie koszt. Na cenę wpływa też wielkość miasta, salon oraz rodzaj użytego lasera. Mniej więcej jednak za depilację całego ciała (jednorazowo) trzeba zapłacić 200-400 złotych, nóg- 400-600 złotych, natomiast wąsika 100-150 złotych. Kwotę należy pomnożyć przez liczbę spodziewanych powtórek zabiegu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzym się kierować wybierając kolor szminki?
Następny artykułFenomen yerba mate

Interesuje się tematyką beauty i modą. Odkąd pamiętam chciałam zostać kosmetyczką, dlatego też wybrałam się na zaoczną kosmetologię na Łódzki Uniwersytet Medyczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ