Fenomen yerba mate

0
3019

Dostarczanie wody do organizmu jest niezbędne do życia. O ile bez jedzenia jesteśmy wytrwać blisko miesiąca, o tyle brak wody starcza tylko na kilka dni życia. Woda służy nam podczas uzupełniania płynów, podobnie jak i inne napoje. Wiele osób nie wyobraża sobie poranku bez kawy, która pobudzi nas do codziennych aktywności i dostarczy energii. Inni preferują herbatę, a są i tacy, którzy zastępują to napojami energetycznymi. Podczas seansów kinowych standardowymi przysmakami stały się cola, sprite, fanta, czy herbata mrożona. Jednak coraz większą popularnością cieszy się też przysmak zwany yerba mate.

Unikalny napój yerba mate

Yerba mate często uważana jest za unikalny rodzaj herbaty. Jako pochodzenie traktuje się Amerykę Południową – yerba jest popularna w takich krajach jak Brazylia, Argentyna, Paragwaj, czy Urugwaj. Jednak napój ten herbatą sensu stricte nie jest. Przyjęto tak w naszym kraju, głównie za sprawą tego, że yerba mate podobnie jak herbata służy do parzenia. Przygotowuje się ją przez wrzucenie do garnka 3/4 objętości suszu. Do jej picia służy specjalna rurka zwaną bombilla. Smak yerby jest gorzki, a na początku może być ciężki do zaakceptowania dla wrażliwych podniebień. Z czasem jednak odkryjemy, że ten napój jest bardzo cenny i dostarcza nam wiele właściwości zdrowotnych. Przede wszystkim yerba mate pobudza, podobnie jak kawa pozwoli wzbudzić w nas energię, ale jednocześnie nie podrażnia żołądka. Kolejną zaletą jest regulacja ciśnienia do właściwego poziomu – jest zarówno dobre rozwiązanie dla osób z niedociśnieniem, jak i nadciśnieniem. Organizm zostaje oczyszczony i odżywiony, a osoba pijąca yerbę czuje się żywsza i ma lepsze samopoczucie. Ponadto, napój ten wpływa pozytywnie na jędrność skóry, odporność oraz przemianę materii. Yerba mate jest również dobrą alternatywą dla kawy z tego powodu, że nie wypłukuje magnezu z organizmu. Wśród składników odżywczych wyróżnia się m.in. wiele witamin – A, B1, B2, C, E, PP, oraz H. Yerba zawiera też saponiny mające właściwości przeciwzapalne, polifenolu zapobiegające rakowi, czy ksantyny wspomagające przejrzystej pracy umysłu.

Producent yerba mate

Yerba mate jest obecnie dostępna w wielu sklepach internetowych dla producentów wspomnianego napoju. Jednym z nich jest verde mate. Zaletą tego producenta jest bardzo bogata oferta smakowa i możliwość zakupu yerby po dobrych cenach. Verde mate proponuje m.in. napoje, w których głównym składnikiem jest kwiat kaktusa. W połączeniu z opuncją figową, czy trawą cytrynową, napar ma zapach roślinny i zachowuje wszystkie wartości pobudzające. Oczywiście w skład wchodzi też ostrokrzew paragwajski, który stanowi podstawę dobrego naparu. Innym napojem oferowanym przez verde mate jest ten z obecnością guarany. W połączeniu z aromatem pomarańczy oraz płatkami słonecznika i grubo ciętymi liśćmi yerba mate napój zapewni spożywającemu uczucie orzeźwienia i pobudzenia. Oferta verde mate jest znacznie szersza – wśród składników można zauważyć takie elementy jak dzika róża, mięta i limonka, czy zielona herbata.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ