Czystek – pomocne zioło

0
2902
Czystek - pomocne zioło

Obecnie preparaty na bazie czystka są coraz chętniej stosowane. Warto jednak pamiętać, że to zioło może być stosowane jedynie jako środek profilaktyczny lub pomocniczy w terapii. Właściwości zdrowotne czystka są niezwykłe, jednak nie aż tak, by zastąpić leczenie tradycyjne. Dlaczego warto pić czystek?

Cenne składniki czystka

Tak jak wiele cennych produktów roślinnych również czystek zawiera cenne antyoksydanty. To składniki, które spowalniają proces starzenia się i zapobiegają wielu chorobom. Im większa ich zawartość, tym lepiej. Dlatego też czystek często wskazuje się jako remedium na zmarszczki. By jednak jego działanie było skuteczne należy zacząć go pić dość wcześnie. Pełna odbudowa włókien kolagenowych jest zazwyczaj niemożliwa – czystek ma zapobiegać jej rozkładowi.

Czystek na choroby

Różne artukuły dotyczące czystka wskazują na to, że to zioło może wstrzymać rozwój lub wyleczyć wiele chorób. Należy traktować te wiadomości ostrożnie, jednak nie sposób zaprzeczyć, że czystek sprawdza się dobrze w przypadku wspomagania kuracji przeciwłupieżowej czy przeciwgrzybiczej. Można przyjmować go także w przypadku grypy i przeziębienia – zawsze jako środek wspomagający działanie leków przepisanych przez lekarza. Wiele osób stosuje czystek jako profilaktykę w przypadku ryzyka chorób serca. Zioło to rzeczywiście działa w takiej sytuacji profilaktycznie, ponieważ pomaga rozpuszczać złogi. Czystek można wykorzystać również w corocznej kuracji detoksykacyjnej, ponieważ wspomaga wydalanie metali ciężkich. By mieć pewność, że produkt jest dobrej jakości, najlepiej jest wybrać czystek niezmielony. Można również wybrać preparat na bazie czystka w kapsułkach, jeśli smak ziołowego naparu nie jest zbyt smaczny.

Czystek do higieny jamy ustnej

Wiele osób pije czystek nie ze względu na jego prozdrowotne właściwości, a z powodu jego działania wybielającego zęby. Podobnie jak oleje roślinne czystek ma wykazywać lepsze działanie przeciwbakteryjne. Ponadto wspomaga usuwanie osadu z zębów, co dla wielu osób jest działaniem bardzo pożądanym.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBłędy uniemożliwiające skuteczne odchudzanie
Następny artykułZalety oleju lnianego

Interesuje się tematyką beauty i modą. Odkąd pamiętam chciałam zostać kosmetyczką, dlatego też wybrałam się na zaoczną kosmetologię na Łódzki Uniwersytet Medyczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ