Czym kierować się przy wyborze zegarka?

0
2284

Dobór zegarka do stylizacji wcale nie jest taki łatwy. Należy znać kilka zasad, które pomogą nam uniknąć faux pas i wstydu przed innymi. Na samym początku warto zauważyć, że zegarek należy nosić na lewym nadgarstku, nawet w sytuacji, gdy jesteś leworęczna. Oczywiście warto również zwrócić uwagę na mechanizm jaki posiada zegarek. Można wybrać zegarek mechaniczny, albo kwarcowy. Tak naprawdę należy przede wszystkim wybierać zegarki oryginalne, gdyż ich mechanizmy są bardzo trwałe, a po kilku latach w razie problemów, można naprawić je u zegarmistrza. Bardzo wysokiej jakości są zegarki Michael Kors, które można zakupić na stronie internetowej https://www.brasty.pl/zegarki-damskie-michael-kors. Łączą one w sobie niebanalny i elegancki wygląd oraz trwałość i niezawodność na długie lata.

Czy szkło w zegarku ma znaczenie?

W zegarku ważne jest również szkło, gdyż w razie upadku, ma zapewnić wytrzymałość i nie powinno się stłuc. Stąd należy wybierać zegarki ze szkłem szafirowym. Ich kolejną zaletą jest to, że trudno je zarysować i nawet po upływie lat nadal doskonale się prezentują. Trochę tańsze modele zegarków najczęściej posiadają szkło mineralne, są stosunkowo wytrzymałe, ale na pewno gorzej wyglądają nić ze szkłem szafirowym. Najgorszej jakości jest szkło hesalitowe, gdyż nie tylko szybko się niszczy, ale także nie wygląda dobrze i od razu widać z jaką jakością zegarka mamy do czynienia.

Czy zegarki z dużą tarczą są eleganckie?

Oczywiście poza jakością wykonania, liczy się także wygląd. Najbardziej eleganckie są zegarki, które stanowią uzupełnienie stylizacji i doskonale ją dopełniają. Zatem należy unikać bardzo dużych tarcz. Nie mogą być szersze od nadgarstka. Oczywiście nie można również wybierać bardzo rzucających się w oczy modeli, gdyż realnie nie pasują do delikatnej i zwiewnej sukni, czy sukienki. Można wybrać zegarki na bransolecie, jednak najlepiej wtedy nie zakładać już innych ozdób i pominąć nawet wisiorki i naszyjniki. Dobrym wyborem jest też zegarek na cienkim, skórzanym pasku z małą tarczą w delikatnym kolorze. Taki model każda fashionistka powinna mieć w swojej kolekcji.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ