Czy warto stosować kwas hialuronowy?

0
1289
Czy warto stosować kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy, to substancja, która normalnie występuje w ciele człowieka jako sól sodowa, która nieraz bywa także nazywana haluronianem sodu. Zdecydowanie najczęściej substancja ta występuje w ciele szklistym oka, w mazi stawowej, jak również w skórze. Znajduje się on również w ścianach naczyń krwionośnych. Kwas hialuronowy ma za zadanie wiązanie wody. Normalnie około 30% kwasu hialuronowego, jaki znajduje się w naszym organizmie, po prostu się rozkłada, następnie po pewnym czasie w tym miejscu pojawiają się zatem nowe cząsteczki kwasu.

Co powinniśmy wiedzieć o działaniu kwasu hialuronowego?

Jeżeli chodzi o chemiczny punkt widzenia, to kwasu hialuronowego nie możemy zaliczyć do normalnych kwasów, ponieważ jest on wielocukrem, który występuje jako przezroczysta ciecz, która może przypominać nam żel. Właśnie taki kwas hialuronowy ma naprawdę bardzo szerokie zastosowanie w dziedzinach, jakimi są medycyna oraz kosmetologia. Kwas ten można zastosować, między innymi do powiększania, ust, wypełniania zmarszczek, korygowania owalu twarzy, jak również jest on wykorzystywany w wielu innych zabiegach. Kwas hialuronowy, jaki znajdziemy w kosmetykach sprawia, że nasza skóra będzie bardziej nawilżona. Obecnie kwas ten w medycynie jest naprawdę bardzo często stosowany, ponieważ jest on niezwykle bezpieczny, jak również występuje naturalnie w skórze, więc nasz organizm go nie „odrzuci”, jak to może mieć miejsce z innymi wypełniaczami. Jednak należy pamiętać, aby zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego robił wykwalifikowany kosmetolog lub lekarz.

Jakie ma działanie kwas hialuronowy w kremie?

Krem, który zawiera kwas hialuronowy, w dzisiejszych czasach znajdziemy w wielu różnego rodzaju drogeriach, czy też aptekach. Wielu producentów do swoich kremów dodaje kwas hialuronowy, ponieważ ma on właściwości bardzo mocno nawilżające. Idealnie sprawdzi się on w pielęgnacji, zarówno dla kobiet młodych, jak również kobiet dojrzałych, które zmagają się z problemem przesuszonej skóry. Ponadto takie kremy są bardzo bezpieczne, jeżeli oczywiście nie występuje u nas uczulenie na kwas hialuronowy.

Jakie efekty daje kwas hialuronowy?

Przede wszystkim kwas hialuronowy, który znajdziemy w różnego rodzaju kosmetykach, ma za zadanie nawilżenie naszej skóry. Nadaje się on idealnie do każdego rodzaju cery. Możemy zdecydować się również na serum z kwasem hialuronowym. Jeżeli chodzi o rezultaty medycznych zabiegów, to daje on efekt, powiększenia, wygładzenia. W zależności od tego, co chcemy uzyskać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułABC hemoroidów
Następny artykułNTM to częsty problem. Jak sobie z nim radzić?

Interesuje się tematyką beauty i modą. Odkąd pamiętam chciałam zostać kosmetyczką, dlatego też wybrałam się na zaoczną kosmetologię na Łódzki Uniwersytet Medyczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ