ABC hemoroidów

0
2480
Hemoroidy

Czy chociaż raz zdarzyło Ci się słyszeć o hemoroidach? Jeśli tak z pewnością wiesz jak uciążliwe jest to schorzenie, natomiast jeśli nigdy o tym nie słyszałeś, pozwól, że wyjaśnię Ci czym są hemoroidy.

Inna nazwa hemoroidów to guzki krwawnicze. Przyznasz chyba, że nie brzmi to zbyt zachęcająco. Niestety nie jest to nic przyjemnego. Hemoroidy są to naturalne struktury w odbycie który ma każdy człowiek! Zapytasz jak to możliwe, kiedy tobie nic nie dolega? Otóż problem zaczyna się dopiero wtedy, gdy hemoroidy działają nieprawidłowo – wtedy napełniają się krwią i sprawiają ból przy wydalaniu. Wtedy pojawia się tak zwany stan zapalny, polega on na tym, że guzki rozciągają się przez co zachodzą krwią i sprawiają ból. Co ciekawe szacuje się, że problemy z hemoroidami chociaż raz w swoim życiu, miał już co drugi Polak Jak widzisz jest to bardzo popularny problem, mimo to wciąż jest on tematem tabu. To duży błąd, ponieważ nie mówienie o tym, nie sprawi, że problem zniknie. Wręcz przeciwnie, może spowodować, że będzie narastał z powodu braku informacji na temat tego jak powinno wyglądać leczenie hemoroidów.

Jaka jest przyczyna hemoroidów?

Cóż, przyczyn może być naprawdę bardzo wiele. Niezależnie od tego jaka jest przyczyna powstawania hemoroidów, warto wspomnieć o tym, że występują one w bardzo różnym wieku. U niektórych jest to dwadzieścia lat, u innych natomiast pięćdziesiąt. Jak widać wiek nie gra tu roli, co innego tryb życia. Nie od dziś wiadomo, że siedzący tryb życia z małą ilością aktywności fizycznej w ciągu dnia sprzyja różnym chorobom cywilizacyjnym a hemoroidy z całą pewnością do nich należą. Kto więc należy do grupy podwyższonego ryzyka? Wszystkie osoby, które wykonują pracę biurową a także kierowcy oraz gracze komputerowi. Wyjątkiem są natomiast osoby, które uprawiają sporty takie jak kolarstwo czy jazda konna. Na hemoroidy często chorują także kobiety w ciąży. Dzieje się tak ponieważ dziecko może powodować ucisk na żyły co z kolei utrudnia prawidłowy przepływ krwi. Sam poród też ma często bardzo negatywny wpływ na hemoroidy, ponieważ podczas porodu naturalnego guzki rozpychają się co w efekcie może skutkować stanem zapalnym.

Jak leczyć takie zaburzenia?

Przede wszystkim przy zaobserwowaniu pierwszych objawów należy jak najszybciej udać się do lekarza. Im szybciej udasz się do specjalisty tym lepsze skutki będzie miało twoje leczenie. Lekarz, który zajmuje się takimi problemami nazywa się proktolog. Jedną z najpopularniejszych metod łagodzenia bólu związanego z hemoroidami są nasiadówki. Jeśli nie wiesz o co chodzi, już spieszę z odpowiedzią. Nasiadówki są to kąpiele ziołowe, które mają na celu łagodzenie stanu zapalnego. Inną metodą, która przeniesie Ci choć trochę ulgi mogą być okłady z kostek lodu. Pamiętaj jednak by nie stosować ich bezpośrednio na skórę! Spróbuj najpierw zawinąć je w ręcznik.

Jeśli szukasz pomocy w leczeniu hemoroidów wejdź na stronę wrosinski.pl i sprawdź co mamy w swojej ofercie i jak możemy Ci pomóc.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ