Cztery zalety treningu w systemie EMS, które decydują o jego popularności

0
959
Cztery zalety treningu w systemie EMS, które decydują o jego popularności

Elektrostymulacja mięśni to nowoczesna forma wspierania aktywności fizycznej. Polega na wykorzystaniu specjalnie dopasowanych impulsów elektrycznych, pobudzających duże partie mięśni analogicznie, jak podczas intensywnych ćwiczeń fizycznych. Jakie cechy tej formy aktywności sprawiają jednak, że tak szybko zdobywa sobie popularność?

Po pierwsze: Najwyższy poziom bezpieczeństwa

Jedną z najważniejszych cech treningu w systemie MEON EMS jest jego bezpieczeństwo. Wykorzystuje on elektrostymulację, która zastępuje intensywne, codzienne ćwiczenia fizyczne. Stosowanie impulsów elektrycznych nie obciąża organizmu: mięśni, stawów czy kości. Dlatego też zmniejsza szansę wystąpienia kontuzji, w przeciwieństwie do klasycznych sportów, które przy dużej intensywności mogą do nich łatwo doprowadzić.

Bezpieczeństwo systemu EMS jest tak wysokie, że może on być wykorzystywany nawet przez osoby powracające do zdrowia po kontuzjach lub też borykające się z niektórymi chorobami przewlekłymi. Elektrostymulacja jest między innymi doskonałym sposobem na zmniejszenie dolegliwości ze strony kręgosłupa.

Po drugie: Zawsze pod czujnym okiem trenera

Trening EMS zawsze musi odbywać się pod okiem trenera personalnego, który odpowiada za dobór najwłaściwszych ćwiczeń oraz częstotliwość i natężenie impulsów elektrycznych. Takie prowadzenie każdego treningu zapewnia kameralną atmosferę i dobre dostosowanie zestawu ćwiczeń do potrzeb i oczekiwań każdego klienta.

Podstawą działania w systemie EMS jest indywidualizacja. Trener personalny poświęca odpowiednią ilość czasu każdemu klientowi, pozostawiając go w pełni zadowolonym. Co więcej, służy on nie tylko radami w kwestii zdrowia czy zgrabnej sylwetki, ale także pomaga w utrzymaniu dobrej motywacji.

Po trzecie: Szybki postępy

Dla wszystkich osób aktywnych jest oczywiste, że aby zobaczyć pierwsze efekty swojego wysiłku, należy trochę poczekać. W przypadku treningów w systemie EMS jest jednak inaczej – pierwsze efekty zauważalna są praktycznie od razu. Wszystko dlatego, że elektrostymulacja działa na mięśnie intensywnie i powoduje, że nawet przy minimalnym wysiłku oraz rzadkich spotkaniach (na przykład 1 raz na tydzień) efekty są zauważalne szybciej niż w przypadku klasycznych metod.

Po czwarte: kompleksowe działanie

Na koniec warto wspomnieć, że system EMS nie tylko działa na mięśnie, rozbudowując je i dodając im siły. Pomimo iż jest to jedno z jego głównych zadań, sprawdza się doskonale także w innych dziedzinach. W pierwszej kolejności podnosi wydolność i kondycję organizmu, a także dba o zachowanie szczupłej, zgrabnej sylwetki.

Co więcej, elektrostymulacja przyczynia się do zwalczania bólów pleców i może podnosić sprawność organizmu u osób, które dopiero powracają do zdrowia. Przyspiesza ich regenerację i powrót do normalnego życia.

Chcesz poznać jeszcze więcej zalet systemu EMS? Zajrzyj na stronę meonems.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ