Włoskie kosmetyki do pielęgnacji włosów

0
968
Włoskie kosmetyki do pielęgnacji włosów

Pielęgnacja włosów jest tak samo ważna, jak pielęgnacja reszty ciała. Ma to nie tylko charakter estetyczny, ale również poprawia komfort naszego życia. Piękne, czyste włosy świadczą o dbałości o nasz wizerunek.

Podstawowym produktem zachowującym estetykę naszych włosów są szampony. Ich cel jest prosty mają oczyścić nasze włosy z wszelkiego rodzaju brudu. Niestety samo oczyszczenie włosów nie wystarczy. Występują bowiem takie problemy jak przetłuszczanie się włosów, choroba skóry głowy (łupież), nadmierne wysuszanie się włosów lub zabiegi keratynowe. Aby przeciwdziałać wyżej wymienionym problemom stosujemy profesjonalne kosmetyki do włosów. Są nimi nie tylko szampony przeznaczone do konkretnego rodzaju włosów ale również odżywki.

Dobrze dobrane szampony i odżywki nie tylko przedłużą życie naszych włosów, ale także zapewnią właściwy komfort naszej egzystencji.

Dlaczego dobrze dobrane?

Dlatego, ponieważ uniwersalne kosmetyki przeznaczone do tzw. „wszystkiego”, nie są w stanie poradzić sobie z każdym rodzajem problemu jaki występuje na naszej głowie. W tym celu szampony czy inne kosmetyki coraz bardziej ukierunkowane są na poszczególne problemy. Ukierunkowanie ma na celu zwalczać konkretną przypadłość dla danej osoby. Dla przykładu weźmy rodzaje szamponów:

– nawilżające,
– przeciwłupieżowe,
– do włosów przetłuszczających się,
– oczyszczające,
– po keratynowym prostowaniu włosów,
– do wrażliwej skóry głowy,
– do włosów suchych,
– do włosów farbowanych.

Każdy z wyżej wymienionych rodzajów szamponów posiada inny skład dobrany w taki sposób, aby poradzić sobie z konkretnym problemem, jaki występuje na naszej głowie. Odżywki do włosów również skupiają się na pewnych negatywnych cechach występujących na naszych włosach. Możemy je podzielić na 3 grupy:

– emolientowe – ich zadaniem jest tworzenie ochronnej warstwy zabezpieczającej nasze włosy przed czynnikami zewnętrznymi. Nadają się również do włosów suchych i zniszczonych,
– proteinowe – przeznaczone są do wypełniania ubytków we włosach, nadają im objętości. Tego rodzaju odżywek nie stosuje się regularnie,
– humektanty – pomagają nawilżyć włosy oraz zwiększają możliwość absorbowania wody. Doskonale współgrają z odżywkami proteinowymi stosowanymi naprzemiennie.

Dużym powodzeniem cieszą się włoskie kosmetyki do pielęgnacji włosów ze sklepu Davines. Polecane przez redakcje magazynów takich jak: Twój Styl, Zwierciadło, Glamour czy Wysokie Obcasy. Posiadają również wysokie noty wśród opinii od osób mających sposobność korzystania z nich.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ