Ćwiczenie we dwoje!

0
2190
Ćwiczenie we dwoje!

Podobno nic tak nas nie motywuje do działania, jak drugi człowiek, a w szczególności, gdy współdzielimy ze sobą pasję. Nie da się ukryć, że większe sukcesy można osiągnąć wspólnymi siłami. A właśnie polegając na kimś, mamy szansę osiągnąć lepsze wyniki oraz szybciej będziemy uczyć się na popełnianych błędach. Tak więc trening z drugą połową to sposób na aktywne spędzanie czasu, ale także szansa na zbudowanie silnych więzi, lepsze poznawanie siebie oraz rzeźbienie sylwetki. Pozostaje tylko dobrać odpowiedni plan treningowy, a uzyskamy oczekiwanie rezultaty i będziemy mogli cieszyć się wspólną pasją.
Wspólne ćwiczenia z partnerem (czy też z partnerką) stwarza nam szansę na poprawę więzi, bo nic tak nie zbliża do siebie dwójkę ludzi, jak dążenie do wspólnego celu. Nawet można śmiało powiedzieć, że dzięki wspólnym ćwiczeniom można zażegnać nie jeden konflikt, bo potrzebna będzie gra zespołowo.

Od czego w takim razie zacząć?

Standardowo – od rozgrzewki. Na samym początku jakiejkolwiek aktywności zawsze powinna być wykonywana rozgrzewka. Możliwości na wspólną rozgrzewkę jest bardzo wiele, wszystko tak naprawdę zależy od tego, gdzie ćwiczymy. Jeśli miejscem naszych ćwiczeń jest dom, to świetnym pomysłem będzie taniec w parze. Wystarczy włączyć swoją ulubioną muzykę, ważne żeby była żywiołowa, i potańczyć przez dziesięć minut. Szybki taniec to sprawdzony sposób na podniesienie temperatury ciała. Jednak wstępną gimnastykę można także wykonywać oddzielnie. W skuteczny sposób rozgrzejemy też ciało poprzez wykonywanie wykroków bocznych, skrętów bioder w siadzie oraz pajacyków.

Dalszy przebieg treningu tak naprawdę zależy już od naszej pomysłowości i może przybrać różne formy. Nikt nam niczego nie narzuca, nawet nie musimy realizować powtórzeń w tym samym czasie, ważna jest praca zespołowa (tak zwany team work). Dobrym rozwiązaniem będzie na przykład wykonywanie ćwicznaprzemiennie. Taka gimnastyka polega na tym, że gdy jedna osoba wykonuje ćwiczenia, druga wykorzystuje aktywny odpoczynek. Może to być na przykład plank oraz podtrzymywanie pozycji w przysiadzie.

Wspólny trening warto wzbogacić o ćwiczenia na brzuch, nogi oraz pośladki, ale także na plecy i ramiona. Tak naprawdę wszystkie wymienione części ciała, zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet, powinny zostać zachowane w dobrej formie i wspólne ćwiczenia nam to zagwarantują.

Bez wątpienia początki mogą być trudne, więc żeby uniknąć rozczarowania, warto od razu wyznaczyć wspólny cel i motywacja. Forma wybranego treningu to już indywidualny wybór i każda para powinna ją wybrać zgodnie ze swoimi preferencjami i możliwościami. Nie ma sensu na siłę od razu się obciążać dodatkowym sprzętem, na początek wystarczy ciężar własnych ciał.

Ćwiczenie we dwoje!

Jeżeli dopiero otwieracie się przygodę ze sportem, to na początku trening we dwoje możecie zacząć w domu. Spróbuje wykorzystać kilka podstawowych ćwiczeń, którą przygotują Wasze ciała do wysiłki i będą wstępem do bardziej zaawansowanych ćwiczeń. Przykładem najprostszego ćwiczenia, które przy okazji zapewni nam dużo uśmiechu jest wykonywanie przysiadów z przybijaniem „piątki”. Alternatywą mogą być także pompki na kolanach partnera, podczas gdy on będzie wykonywać spięcia brzucha albo zakroki z trzymaniem się za przeciwną rękę. Takie ćwiczenia najlepiej powtórzyć kilkukrotnie, dwie lub trzy serie po dziesięć powtórzeń w zupełności wystarczą. Gdy już będziemy gotowi na to, by przejść na wyższy poziom zaawansowania, to możemy zwiększyć ilość serii z liczbą powtórzeń – na przykład niech to będą trzy serie po dwadzieścia powtórzeń. Na samym końcu należy pamiętać o rozciąganiu! Partner idealnie się sprawdzi jako pomoc w przeprowadzeniu etapu końcowego treningu.

Świetną formą wspólnego spędzania czasu jest jogging na świeżym powietrzu lub wybranie się na siłownię. W Polsce nawet mamy kilka tak zwanych fitcouple, od których możemy czerpać motywację. Najważniejsze jednak, by znaleźć taki rodzaj ćwiczeń, który sprawi frajdę obu stronom. Wtedy sport ma szansę nas połączyć, a nie przysparzać dodatkowych kłótni. Pamiętajmy, że zmuszając do wysiłku ukochaną osobę nie będziemy czerpać żadnych przyjemności. Tylko zgodna para ma szansę cieszyć się ze wspólnego spędzania czasu na ćwiczeniach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ