Ćwiczenia na płaską pupę

0
2407
Ćwiczenia na płaską pupę

Wraz z biegiem lat zmieniają się także trendy. Jeszcze kilka lat temu, za atrybut kobiety uważano piękny i jędrny biust. Wydawałoby się, że to się nigdy nie zmieni, a jednak czas dekoltu minął i inna część ciała zaczęła budzić znacznie większe zainteresowanie. Może to Cię zdziwi, ale właśnie nastał czas, kiedy to pupa odgrywa główną rolę i prawie każda kobieta podążająca za modą pragnie mieć piękną i wymodelowaną pupę. Nie da się ukryć, że lepiej prezentują się okrągłe i uniesione pośladki w każdym wydaniu, niezależnie od tego, czy preferujesz szorty, spódnicę, czy spodnie.

Płaska pupa to częsty powód do kompleksów, który nie zawsze wynika z budowy ciała, lecz również z siedzącego trybu życia. Zamiast pogrążać się w rozmyśleniach o krągłych i umięśnionych pośladkach, najlepiej przejść do działania i sprawić, by marzenia stały się realne. Czy można osiągnąć lepszy kształt pupy? Owszem, wszystko zależy od Ciebie, wystarczy trochę motywacji, cierpliwości i systematycznych ćwiczeń, a będziesz się cieszyć piękną pupą.

Do dzieła!

Musisz mieć świadomość, że innej drogi do osiągnięcia wyznaczonego celu nie ma. Jeśli chcesz mieć pupę ze swoich marzeń i móc się nią chwalić przed innymi, musisz zacząć ćwiczyć. Dzięki systematycznym treningom i adekwatnym ćwiczeniom Twoje pośladki pięknie się uniosą, wymodelują i zaokrąglą. Poniżej prezentuję ćwiczenia, które pomogą Ci w uzyskaniu efektów. Wystarczy, że będziesz je wykonywał w 3 seriach po 15 powtórzeń na stronę.

1. Unoszenie nóg

Uklęknij, a następnie oprzyj dłonie na podłodze, tak by znajdowały się pod barkami. Napnij pośladki, lewą nogę ugnij i unieś ją do góry tak, by stopą celować w stronę sufitu. Postaraj się utrzymać w tej pozycji chwilę, a następnie opuść nogę, lecz nie opieraj kolana na podłodze. W trakcie wykonywania ćwiczenia spróbuj również utrzymać biodra nieruchomo, nie kołysz nimi.

2. Wykroki

Stań w delikatnym rozkroku, dłonie oprzyj na swojej talii. Teraz zrób duży krok w przód. Stopniowo i delikatnie obniżaj ciało do momentu, aż przednie kolano nie będzie zgięte pod kątem prostym. Następnie wróć do pozycji początkowej (stojącej). Powtórz wypad na drugą nogę. Twoje kolano wysunięte do przodu powinno znajdować się bezpośrednio nad stopą, a tułów przez cały czas postaraj się utrzymać wyprostowany.

3. Wypady w bok

Rozstaw nogi szeroko, a następnie w jednym czasie zegnij prawe kolano i wyprostuj lewą nogę. Niech Twoje kolano będzie znajdowało się w pozycji prostopadłej do podłogi. Ciężar ciała postaraj się przenieść na prawą nogę. Teraz pochyl się delikatnie do przodu, podtrzymując barki, tak by znajdowały się nad prawym kolanem. To samo ćwiczenie wykonaj teraz na lewą nogę.

4. Przysiad sumo

Stań w pozycji rozkrocznej, stopy ustaw na zewnątrz. Zachowując proste plecy, wykonaj przysiad. Pamiętaj, by podczas ”rozpychania” kolan na zewnątrz nie pochylać się zbytnio do przodu, plecy przez cały czas muszą być proste. Poza tym przy wykonywaniu ćwiczenia napinaj brzuch i pośladki, najmocniej, jak tylko możesz.

Ćwiczenia na płaską pupę

Do wyżej opisanych ćwiczeń warto włączyć również trening aerobowy. Świetne efekty można uzyskać także dzięki spacerom, wspinaczce, jeździe na rowerze oraz pływaniu. Jeśli to wszystko włączymy na stałe w swoją codzienność, to jest szansa na wymodelowanie pośladków i posiadanie pięknej pupy.

Pamiętajmy również, że to właśnie siedzący tryb życia spłaszcza nasze pupy! Jeśli większą część swojego dnia spędzasz za biurkiem, to bez ćwiczeń nie masz szans na zaokrągloną pupę. Tak naprawdę wystarczy, że będziesz wykonywać ćwiczenia przynajmniej 3 razy w tygodniu, a już po miesiącu zapomnisz o płaskiej pupie. Gwarantuję Ci to!

Każdy trening koniecznie rozpocznij od rozgrzewki 5 – 10-minutowej. Dzięki niej rozgrzejesz swoje ciało i przygotujesz je na bardziej wymagające ćwiczenia, a poza tym uchronisz się przed zakwasami i sprawisz, że efekty treningu będą bardziej widoczne. Istotne znaczenie ma również to, jak zakończysz trening. Tutaj bardzo dobrze sprawdzą się ćwiczenie rozciągające.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ