CO NALEŻY WIEDZIEĆ O DEPILACJI LASEROWEJ LIGHTSHEER DUET?

0
2510

Konieczność pozbywania się zbędnego owłosienia to w dzisiejszych czasach rzecz tak oczywista, że właściwie nie zastanawiamy się już nad tym, czy i po co to robić, tylko wybieramy odpowiednią metodę. Tych zaś jest całe mnóstwo – począwszy od golenia tradycyjnymi jednorazowymi maszynkami, poprzez depilację specjalnymi kremami czy depilatorami, na laserowym zabiegu skończywszy. Metoda laserowa to skuteczny sposób na całkowite pozbycie się niechcianego owłosienia. Dzięki niej będziemy cieszyć się gładką, aksamitną skórą, bez szpecących włosków. Wygoda i komfort, jakie gwarantuje ten zabieg, są nieocenione!

O co najczęściej pytamy, rozważając wykonanie depilacji u siebie?

Osoby, które zastanawiają się nad usunięciem owłosienia tą metodą, zwykle pytają o to samo: czy usuwanie włosków boli, czy zabieg na zawsze pozbawi ich zbędnego owłosienia, ile zabiegów należy wykonać i czy są one bezpieczne? Oczywiście, sama procedura usunięcia włosków laserem LightSheer Duet może powodować dyskomfort – wszystko zależy od tego, jaki jest nasz próg bólu. W przypadku np. depilacji bikini, głowice posiadają system chłodzenia, ale, pomimo lekkich podrażnień, warto decydować się na tą metodę, bo efektem jest gładka skóra i spokój, bez ciągłego powtarzania zabiegów.

Indywidualną sprawą jest to, ilu zabiegów będziemy potrzebować, aby włoski zniknęły. Zwykle trzeba je powtarzać kilka razy (ok. 6 – 8). Początkowo włoski mogą odrastać, jednak po jakimś czasie (ok. 2-3 tygodnie) efekt zabiegu zaczyna być widoczny. Dobrze wykonana profesjonalna depilacja sprawi, że włoski przestaną odrastać i będziemy cieszyć się gładkim ciałem. Może niestety zdarzyć się, że pojedyncze, słabsze włoski zaczną się pojawiać, choć nie zawsze tak się dzieje. Jeśli mamy taki problem, zalecany jest zabieg raz na rok lub dwa lata, aby efekt był tak samo zadowalający. Depilacja laserem LightSheer Duet jest zabiegiem bezpiecznym, wykonywanym tylko przez profesjonalistów. Podczas procedury nie zostaje podrażniona skóra ani okoliczna tkanka. Laser trafia w mieszki włosowe. Oczywiście, mogą występować niewielkie, miejscowe podrażnienia, ale z czasem i one ustępują. Jedynie w przypadku konkretnych przeciwwskazań musimy zrezygnować z zabiegu.

Co z jasnymi włoskami? Czy depilacja działa także na nie?

Posiadaczki bardzo jasnych i rudych włosów mogą poczuć się rozczarowane, ponieważ niestety depilacja laserowa nie jest wskazana przy usuwaniu tego rodzaju włosa. Włosy powinny być ciemniejsze od skóry, żeby zabieg miał szansę powodzenia. Bardzo jasny włos nie zareaguje na ingerencję lasera. To zawartość melaniny we włosku decyduje o skuteczności przeprowadzania depilacji laserowej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSzpinak – smacznie i zielono
Następny artykułSpalaj kalorie z hula hop

Interesuje się tematyką beauty i modą. Odkąd pamiętam chciałam zostać kosmetyczką, dlatego też wybrałam się na zaoczną kosmetologię na Łódzki Uniwersytet Medyczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ