Spalaj kalorie z hula hop

0
2690
Spalaj kalorie z hula hop

Kręcenie plastikowym kołem wokół talii może zapewnić świetną zabawę. Najczęściej kojarzy się z beztroskimi czasami z dzieciństwa, lecz ten niepozorny przedmiot, kryje w sobie o wiele więcej właściwości. Hula-hop to świetny trening dla pleców, bioder , ud, czy nawet dekoltu. Dodatkowo dzięki niemu możemy poprawić funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego, ale tylko wtedy, gdy będziemy go używać przez dłuższy okres czasu.

Hula hop działa w identyczny sposób, gdy wykorzystujemy je regularnie, ale by otrzymać najlepsze rezultaty, powinniśmy stosować je przez dłuższy czas. Dzięki temu nasze ciało obraca się płynniej. Do wykonania i utrzymania rotacji trzeba stworzyć intencjonalny pęd i zmusić do wysiłku mięśnie, co w rezultacie daje nam wymierne korzyści dla mięśni oraz układu sercowo-naczyniowego. W tym samym czasie tonujemy i spalamy zbędne kalorie, a więc mamy szansę zrzucić zbędne kilogramy.

Korzyści płynące z wykorzystania hula-hoop

Ćwiczenia z hula-hoop wpływają korzystnie na nasz organizm. Aż trudno uwierzyć, że kręcenie obręczą działa z taką skutecznością. Dzięki hula-hoop można wymodelować swoje ciało. Oczywiście do tego potrzeba motywacji do regularnych ćwiczeń. Kręcenie obręczą powoduje, że brzuch zrobi się twardszy, płaski i zacznie się tworzyć wcięcie w talii. Hula-hoop aktywuje dużą grupę mięśni brzucha, talii, pośladków oraz ud. Dlatego mamy szansę wysmuklić nie tylko brzuch, ale i inne rejony sylwetki, w tym właśnie wyszczuplimy biodra, ujędrnimy pośladki oraz wysmuklimy uda. Dodatkowo dzięki hula-hoop można poprawić swoją kondycję, ogólne samopoczucie oraz zrzucić nadprogramowe kalorie.

Prowadzono wiele badań nad wydatkami kalorii w czasie ćwiczenia hula. The American Council on Exercise (ACE) z the University of Wisconsin, poparła jedne z nich i na ich podstawie wykazano, że podczas 30-minutowego treningu spalono 210 kalorii, co oznacza że w ciagu jednej minuty spalić można aż siedem kalorii. The Centers for Disease Control and Prevention podaje, że jeśli będziemy ćwiczyć przez dziesięć minut z hula-hoop i powtarzać serie trzy razy na dobę to zapewnimy sobie około trzydziestu minut aktywności fizycznej. Z hula-hoop można ćwiczyć w 10-minutowych sesjach, spalając przy tym siedemdziesiąt kalorii w każdej sesji. Później stopniowo można zwiększać trening i wprowadzać od 30- do 60-minutowych treningów każdego dnia, by zrzucić zbędne kilogramy i zwęzić talię.

Dzięki hula-hoop można z powodzeniem odchudzić brzuch i wymodelować talię. Pierwsze efekty mogą być widoczne już po dwóch tygodniach regularnych ćwiczeń z kołem, w talii możemy mieć mniej już nawet o kilka centymetrów. Innymi, również ważnymi zaletami wynikającymi z używania hula-hoop, jest poprawienie postawy ćwiczącego, wzmocnienie kręgosłupa oraz uelastycznienie skóry. Długie kręcenie kołem wymaga od nas wyprostowanej sylwetki, więc ćwicząc z hula-hoop poprawimy swoją postawę, a poza tym wzmocnimy kręgosłup i wymodelujemy pośladki. Co ważne, kręcić obręczą można nie tylko na talii, ale również na pozostałych partiach ciała, jak na przykład na szyj czy ramionach. W ten sposób ujędrnimy ćwiczone partie ciała i uelastycznimy je.

Spalaj kalorie z hula hop

Warto również zwrócić uwagę na sam wybór hula-hoop. Na początek najlepiej wybrać dużą i lekką obręcz. W miarę wypracowania własnej techniki możemy zmniejszać średnicę pierścienia i kupić coś cięższego. Dzięki temu zaangażujemy do ćwiczeń większe partie ciała, a tym samym uzyskamy o wiele lepsze efekty.

Dostępnych ćwiczeń z wykorzystaniem hula-hoop jest bardzo wiele. Należy je dobrać w zależności od swoich możliwości oraz oczekiwań. Jeśli chcemy wyszczuplić uda, to trzeba postawić koło przed sobą i opierając się o jego krawędź. Napinając brzuch trzeba oddychać z każdym ruchem. Następnie przenosimy ciężar ciała na prawą nogę, a lewą podnosimy w bok do tego stopnia, by poczuć jak uda się rozciągają. Palce stopy kierujemy do przodu. W tej pozycji spróbujmy wytrzymać przez chwilę, a następnie powoli opuszczamy nogę. Ruch wykonujemy w sposób kontrolowany, tak by nogą nie opadła bezładnie. To ćwiczenie należy powtórzyć minimum piętnaście raz zmieniając nogę.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ