2 treningi, które spalą 1000 kcal

0
4133
2 treningi, które spalą 1000 kcal

Walka z nadprogramowymi kilogramami zwykle nie należy do najłatwiejszych. Jeśli chcemy znów poczuć się dobrze we własnym ciele, musimy zadbać w pierwszej kolejności o dietę. Niektórzy uważają że drogą do upragnionej sylwetki jest aktywność ruchowa. Jak się okazuje pomaga zaledwie w 20%. Mimo tego, że wysiłek fizyczny ma mniejsze znaczenie w odchudzaniu niż odpowiednie odżywianie, nie zapominajmy, że jest świetnym narzędziem i pomoże nam przyspieszyć metabolizm.
Istnieje wiele różnych metod, które umożliwiają spalanie 1000 kcal, a w prezentowanym artykule spróbujemy Wam przybliżyć dwie z nich.

CROSSFIT

Crossfit staje się coraz modniejszą formą aktywności. Pod jego nazwą kryje się morderczy trening,podczas którego doskonalimy naszą sprawność w dziesięciu różnego typu dziedzinach. Na crossfit składają się między innymi ćwiczenia siłowe, szybkościowe, wytrzymałościowe, eksplozywne, gimnastyczne, ćwiczenia typowe dla ciężarowców, z kettle bells oraz bez dodatkowego obciążenia. W crossficie wszystkie serie ćwiczeń wykonuje się w bardzo intensywny sposób z przerwami na bardzo krótki odpoczynek.

Trzeba przyznać, że liczba dostępnych kombinacji ćwiczeń jest imponująca i dzięki temu nasz trening nigdy nie będzie nudny, bo można go w dowolnej formie modyfikować. W wykonywanie ćwiczeń angażujemy niemal wszystkie mięśnie ciała, co skutkuje ich wzmocnieniem i poprawą funkcjonowania. Z crossfitu wyniesiemy wiele korzyści, nie tylko poprawimy swoją kondycję, ale rozwinięty także koordynację, szybkość, zwinność, równowagę, sprężystość. Ponadto dzięki ćwiczeniom możemy wpłynąć korzystnie na wytrzymałość sercowo-naczyniową oraz oddechową.

SQUASH

Jak podaje magazyn Forbes squash zaliczamy do najzdrowszych sportów, więc warto pomyśleć o jego wprowadzeniu do naszej codziennej aktywności fizycznej. Polega on na przemiennym odbijaniu piłki od ścian przy użyciu rakiety. Squash to idealny trening na poprawienie kondycji i wytrzymałości, ale również może być ciekawą alternatywą dla innych form rozrywki. Co więcej, grając w squasha można spalić zbędne kalorie, co z pewnością przypadnie do gustu osobom ,które starają się schudnąć. Godzinny trening pozwala spalić nawet 800-1200 kalorii.

Dodatkowo dochodzi tutaj duch rywalizacji, więc nawet nie zdążymy się obejrzeć, kiedy ta godzina minie. Ten rodzaj sportu wymaga od nas pewnych predyspozycji, przede wszystkim bardzo dobrej kondycji fizycznej, zwinności, siły oraz wydolności tlenowej. Poza tym przyda się tutaj również inteligencja i błyskotliwość. Squash stał się ogólnorozwojową formą wysiłku fizycznego. W czasie gry angażujemy do pracy różne partie ciała, w tym między innymi pośladki, uda, łydki oraz mięśnie ramion, pleców, a także brzucha. Jeśli regularnie będziemy grać w squasha, szybciej zrzucimy zbędne kilogramy i uzyskamy pięknie wymodelowaną sylwetkę. Co więcej, poprawimy krążenie w organizmie i wpłyniemy korzystnie na poprawę samopoczucia. To także świetny sposób na odreagowanie stresu wynikającego z codziennego życia, nadmiernej ilości obowiązków oraz pracy.

2 treningi, które spalą 1000 kcal

Reasumując, zarówno crossfit jak i squash to formy aktywności, o których warto pomyśleć. Niestety są wymagające, ale tak naprawdę dzięki intensywnym treningom można szybciej osiągnąć wymarzone efekty i cieszyć się szczupłą sylwetką. Jeśli będziemy ćwiczyć regularnie i z należytą pieczołowitością, to mamy szansę przyśpieszyć nasz metabolizm i spalić ogromną liczbę kalorii, więc schudniemy o wiele szybciej niż przy innych formach aktywności. Taki intensywny trening poprawi również nasze samopoczucie, koordynację ruchową i będziemy cieszyć się pełną sprawnością w każdym wieku.

Tak naprawdę, zarówno crossfit, jak i squash przyniosą nam wiele korzyści. Co więcej, stanowią one ciekawą alternatywę dla wszystkich monotonnych i nudnych zajęć ruchowych, więc dodatkowo ćwiczenia będą sprawiały nam większą frajdę. Do nowej aktywności możemy także zachęcić swoich bliskich, bo to ciekawy sposób na wypełnienie wolnego czasu. Lepiej zastąpić siedzenie przed telewizorem grą w squasha lub na ćwiczenia crosffit.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ