4 rzeczy, które robi facet, gdy Cię naprawdę kocha

0
35601
4 rzeczy, które robi facet, gdy Cię naprawdę kocha

Niemiecki psycholog i filozof Erich Fromm pisał, że „miłość zaczyna się rozwijać dopiero wówczas, gdy kochamy tych, którzy nie mogą się nam na nic przydać”. To właśnie jemu zawdzięczamy kilka różnych definicji międzyludzkiej miłości. Jednak na piedestał wystawił przede wszystkim tak zwaną „miłość dojrzałą”, która charakteryzuje ogromne poczucie przywiązania do drugiego człowieka, przy jednoczesnym zachowaniu własnej indywidualności. A jak kocha Cię Twój towarzysz życia? Zastanawiałaś się kiedyś, czy w Waszym związku jest dojrzała miłość?

Jeśli nie jesteś w stanie tego określić, to przedstawiam Ci cztery elementy, po których rozpoznasz, czy Wasze relacje się prawdziwe i głębokie. Oto one:

1. Czas

XXI wiek to życie w zawrotnym tempie, ciągle gdzieś gonimy, wiecznie jesteśmy spóźnieni. Chyba trudniej o jeszcze szybsze tempo niż w obecnych czasach. Jeżeli Twój ukochany mimo nadmiaru obowiązków i życia w takim tempie, znajduje dla Ciebie czas i potraficie się cieszyć wspólnymi chwilami, to możesz być pewna, że jego uczucia się szczere i silne. Nie mylmy jednak wspólnych spędzania z chwil z uzależnianiem od siebie ukochanej osoby, to dwa różne pojęcia. Mówiąc o silnej miłości mam na myśli podejmowanie nowych i czasami wymagających aktywności, ale także te momenty, kiedy spędzanie wspólnie w domu, na przykład relaksując się. To właśnie tego typu interakcje umacniają każdą relację i warto zadbać, by w związku było ich jak najwięcej.

2. Troska

Każdy z nas potrzebuje wsparcia i opieki, ważne, aby umieć ją również okazywać swojemu partnerowi nie tylko w trudnych chwilach, ale przede wszystkim w codziennym życiu, gdy potrzebujesz pomocy w zakupach lub chorujesz. Najprostszym wyrazem troski jest także szczere mówienie o własnych uczuciach i spotykanie się z tym, że nasze słabości są akceptowane. Jeśli mężczyzna naprawdę Cię kocha, to się o Ciebie troszczy i dba o to, by nie przysparzać Ci umyślnie przykrości i nie doprowadza do stresujących sytuacji.

3. Drobne gesty

Drobne gesty również są ważne. Czy Twój partner wie, jaka jest Twoja ulubiona herbata i iloma łyżeczkami cukru ją słodzisz? A jak wyglądają Wasze wspólne zdjęcia? Czy patrzy na Ciebie tak samo jak Ty pochłaniasz wzrokiem ulubiony kawałek tortu? Pamięta datę Twoich urodzin lub inne szczegóły, które są dla Ciebie ważne? W takich drobnostkach kryją się bardzo ciepłe uczucia, a nabycie umiejętności ich zauważania i zauważania jest sednem głębokiej więzi i prawdziwej miłości.

4. Zrozumienie

W każdym związku mogą zdarzać się kłótnie i jest to normalne. Ważne, by pomimo tego, że właśnie macie za sobą kłótnię przypominającą huragan Katrina, potrafić dojść do porozumienia. Kochający mężczyzna uczy się na własnych błędach, nie powraca do drażliwych tematów sprzed kilku miesięcy i co najważniejsze, potrafi Cię wysłuchać. Jedyną słuszną drogą do wzajemnego zrozumienia i szczęśliwego związku jest odstawienie własnych oczekiwań na boczny tor, a otworzenie się na potrzeby ukochanej osoby. Nie oznacza to, że trzeba rezygnować z samego siebie i swoich marzeń, przecież nic nie stoi na przeszkodzie, by wspólnie zając się ich realizacją.

4 rzeczy, które robi facet, gdy Cię naprawdę kocha

A jaki jest w Twoim związku? Czy występują w nim wszystkie powyższe elementy? A może dla Ciebie liczą się inne aspekty, które są wyznacznikiem szczerego uczucia?
Jedno jest pewne, uczucia kobiety nie da się porównać do uczuć mężczyzny. Nie doszukuj się tutaj żadnych podtekstów, to naturalne, że niektóre emocje odbieramy i przeżywamy inaczej niż nasi partnerzy. Gdy zakochują się kobiety, od razu o wszystkim opowiadają przyjaciółkom i najchętniej swoje szczęście obwieściłyby całemu światu. Mężczyźni mają do tego zupełnie inne podejście, rzadko kiedy można spotkać faceta rozmawiają o swoich uczuciach z kumplem. Co więcej nie są też wylewni i nie okazują publicznie uczuć. Dlatego jeśli masz wątpliwości, to po prostu zacznij obserwować jego zachowanie w stosunku do Ciebie. W ten sposób szybko się dowiesz, czy Twój partner naprawdę Cię kocha.

[Głosów:265    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ