Ubrania oversize – dla kogo są dobre, a dla kogo nie?

0
3704
ubrania oversize
fot. pexels.com

Moda na ubrania oversize, czyli duże i obszerne, które nie mają za zadania podkreślania sylwetki są bardzo modne. Niestety ten typ ubrań nie jest dla każdego. Dowiedz się jak nosić ubrania oversize, aby wyglądały dobrze, dla kogo są, a kto powinien z nich zrezygnować.

Zobacz też: https://www.citeam.pl/cullotes-przeskalowana-moda-nadal-trwa/

Idea ubrań oversize

Ciuchy oversize to typ ubrań, które są za duże. Bardzo często te ubrania nie mają rozmiarówki, ale jeden rozmiar, określany jako one size. Najczęściej dotyczy to górnych elementów odzieży – bluzek, narzutek, bluz, kurtek. Przy spodniach oversizowych, czy też spódnicach czasem jest wskazana rozmiarówka. To akurat wynika z tego, że spodnie wymagają większego dopasowania, niż np. kurtka. Wróćmy do oversize’owych kurtek – mimo, że tego typu ubrania mają jeden uniwersalny rozmiar, który ma być za duży, jak też idea ubrań oversize’owych wskazuje, wcale nie oznacza że te typy ubrań są dedykowane dla każdego. Nie każdy typ sylwetki może sobie pozwolić na takie ubrania oversizowe.

Jak nosić ubrania oversizowe?

By nosić ubrania oversizowe, trzeba nosić je z głową i umiejętnie. Otóż jest jedna zasada, która mówi jak je zakładać. Jest ona bardzo prosto. Jeśli zakładasz coś obszernego na górę, to pamiętaj, aby dół był dopasowany – oversizowa kurtka i obcisłe rurki. Jeśli z kolei zakładasz obszerne, luźne spodnie, to postaw na dopasowaną koszulę. Dzięki temu zachowasz proporcję i równowagę. Zakładanie każdego elementu w stylu oversize nie jest dobre, ponieważ powiększa sylwetkę i zaburza jej proporcję.

Ubrania oversize nie są wskazane dla osób z dużym biustem i bez talii. Wtedy warto na górę zakładać coś, co podkreśli kształty, np. bluzkę w serek czy sukienkę z dekoltem ,,v’’. Warto też użyć paska, aby podkreślić nim talię. Ewentualnie na tak podkreśloną sylwetkę można założyć coś oversizowego, ale ważne aby pod spodem było coś, co jest dopasowane. 

Pamiętaj więc, że ubrania oversize są praktycznie dla każdego. Trzeba jedynie nosić je umiejętnie, chociażby według wyżej wymienionych zasad. Wtedy też takie ubrania będą wyglądać świetnie na każdym typie sylwetki.

Przeczytaj też: https://www.uroda.info.pl/filtr-uva-uvb-vl-ir-charakterystyka/

[Głosów:8    Średnia:1.9/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ