Terapia osoczem bogatopłytkowym PRP

0
2585
Terapia osoczem bogatopłytkowym PRP

Z upływem lat jesteśmy coraz mniej zadowoleni z naszego odbicia w lustrze. Szczególnie kobiety martwią się swoim wyglądem. Są pełne obaw, że przestaną być atrakcyjne dla partnera. Można temu zaradzić, poddając się terapii osoczem bogatopłytkowym PRP. To sposób na odzyskanie młodej, pełnej blasku skóry.

Na czym polega ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym?

Z wiekiem nasz skóra traci zdolność do regeneracji. O ile kiedyś nawet po całonocnej imprezie wyglądaliśmy znośnie, o tyle – po upływie kilku czy kilkunastu lat – potrzebujemy więcej czasu, aby doprowadzić się do porządku. Nasza cera wydaje się poszarzała, a skóra zdecydowanie mniej jędrna. Dzięki terapii osoczem bogatopłytkowym PRP, można spowolnić procesy starzenia. Zabieg polega na ostrzykiwaniu skóry osoczem pozyskiwanym z krwi pacjenta, w procesie odwirowania go w specjalnej wirówce. Osocze może być podawane zarówno w formie mezoterapii igłowej, jak również w postaci wypełnień bądź maski. Lekarz dobiera właściwy sposób, w zależności od tego, jaki jest stan skóry pacjenta i jakie efekty końcowe przeprowadzonej terapii chcielibyśmy uzyskać. Po zabiegu na skórze mogą być widoczne ślady po iniekcjach. Mogą też pojawić się małe zasinienia, które bez problemu przykryjemy codziennym makijażem. Ostrzykiwanie wykonuje się w seriach po 3 lub 4 zabiegi, co 2 -4 tygodnie, w zależności od indywidualnych potrzeb.

Wskazania do zabiegu

Głównym wskazaniem do zabiegu jest chęć rewitalizacji skóry, na której widać upływ lat. Pojawiają się zmarszczki, skóra staje się cieńsza i zdecydowanie mniej elastyczna. Ale to nie jedyny powód, dla którego warto zdecydować się na zabiegi osoczem bogatopłytkowym. Terapia wspiera również proces rozjaśniania blizn i rozstępów, a także przynosi rewelacyjne efekty w łysieniu typu męskiego. Na skórze głowy muszą się jednak znajdować aktywne mieszki włosowe, w przeciwnym razie ostrzykiwanie nie zadziała – wyjaśnia nasz rozmówca z Centrum WellDerm. Terapia hamuje również wypadanie włosów u kobiet i jest bardzo pomocna w poprawie wyglądu skóry skłonnej do alergii. 

Przygotowanie do zabiegu

Jeśli chcesz zdecydować się na zabieg, musisz umówić się na konsultację w wybranej przez siebie klinice. Tam podczas konsultacji od pacjenta zostanie pobrana krew, w celu przygotowania preparatu, który będzie wstrzykiwany w skórę. Sam zabieg trwa około 60 minut.

Efekty terapii osoczem bogatopłytkowym PRP

Terapia osoczem bogatopłytkowym PRP przede wszystkim stymuluje komórki macierzyste do namnażania, dlatego następuje rewitalizacja komórek skóry. Cera staje się nawilżona, uzyskuje młodszy wygląd i jest znacznie lepiej ukrwiona. Zmarszczki wygładzają się, a włosy – zaczynają powoli odrastać. Czynniki wzrostu pobudzają mieszki włosowe, zmuszając je do działania. Terapia spowalnia procesy starzenia, dlatego możemy nadal cieszyć się młodym wyglądem, co zdecydowanie poprawia nasze samopoczucie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ