Rozszerzone pory – jak wygrać walkę z zaskórnikami?

0
2588
Rozszerzone pory - jak wygrać walkę z zaskórnikami?

Problem z rozszerzonymi i zatkanymi porami najczęściej posiadają osoby ze skórą tłustą i mieszaną. Niedoskonałości te prezentują się bardzo nieestetycznie i są dość trudne w eliminacji. Poznaj kilka skutecznych sposobów, dzięki którym wygrasz walkę z rozszerzonymi porami i zaskórnikami!

Rozszerzone pory i zaskórniki – wbrew pozorom to nie to samo

Skóra każdego z nas jest inna pod kątem typu, czyli swojej problematyki, ale jeśli chodzi o budowę niczym się nie różni. Bez względu czy skóra jest normalna, sucha, tłusta, czy mieszana, składa się z trzech podstawowych warstw, a mianowicie z naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej. Dodatkowo posiada płaszcz hydro-lipidowy oraz pory, będące ujściami gruczołów łojowych. Ich rola polega na produkowaniu naturalnie natłuszczającego łoju, czyli sebum. Jest on niezbędny do prawidłowego funkcjonowania skóry i przebiegu różnorodnych procesów zachodzących w jej wewnętrznych strukturach. Sama obecność porów nie jest problemem. Staje się nim zazwyczaj w przypadku skóry tłustej i mieszanej, ponieważ wówczas pory te są rozszerzone, a co za tym idzie bardzo widoczne. Wynika to z faktu, że przytoczone typy skóry produkują nadmierną ilość sebum, więc te ,,otworki’’, zwane porami, muszą być większe, a przez to są bardzo dostrzegalne. W momencie, gdy rozszerzone pory zostaną zatkane (przez zanieczyszczenia i/lub łój), nazywane są zaskórnikami.

Jak zamknąć pory na twarzy?

  1. Pielęgnacja skóry twarzy, która jest pokryta rozszerzonymi porami, powinna bazować przede wszystkim na regularnym oczyszczaniu. Szczególną uwagę należy zwrócić na systematycznie wykonywany peeling. Jeśli masz skórę tłustą lub mieszaną, a dodatkowo jest ona pokryta wypryskami i innymi niedoskonałościami, wybierz peeling enzymatyczny lub drobnoziarnisty. Z kolei, gdy tylko borykasz się z nadmierną produkcją sebum, co objawia się częstym przetłuszczaniem skóry, sięgnij po peeling średnioziarnisty, a nawet gruboziarnisty. Złuszczanie naskórka jest na tyle skuteczne, że zapobiega zatykaniu się porów, utrzymując je w czystym, higienicznym stanie.
  1. Do codziennej pielęgnacji skóry twarzy, na której gołym okiem widoczne są rozszerzone pory, warto włączyć specjalne produkty. Jednym z nich jest Olejkowy Rytuał Nutri-Gold L’Oréal Paris. To olejek do twarzy dla skóry normalnej i mieszanej, który skutecznie zwęża pory, a dodatkowo odżywia skórę, nawilża ją, przywraca równowagę i rozświetla. Bazując na produktach pielęgnacyjnych przystosowanych do eliminacji rozszerzonych porów, masz szansę na zawsze pozbyć się tego problemu.
  1. Dobrym sposobem na zamknięcie porów jest stosowanie specjalnej bazy pod makijaż. Warto wybrać taką, która nie tylko zminimalizuje widoczność porów na skórze, ale również wygładzi jej nierówności i na długo zmatowi, zapobiegając przetłuszczaniu. Co prawda, użycie bazy pod makijaż nie jest działaniem, na którym warto polegać, jeśli chodzi o pozbycie się problemu rozszerzonych porów. Mimo to, jest to skuteczne rozwiązanie, które sprawdza się na co dzień, jako tymczasowe pozbycie się tej niedoskonałości.

Jak się pozbyć zaskórników?

Zaskórniki to nic innego, jak zatkane pory skóry. Podczas gdy pory te są otwarte, wykazują dużą podatność na zapychanie się zanieczyszczeniami i łojem. Pierwszą i najważniejszą zasadą, którą warto wcielić w życie, aby skutecznie pozbyć się zaskórników, jest postępowanie profilaktyczne. Dbając odpowiednio o swoją skórę (oczyszczając ją, nawilżając, tonizując) możesz uchronić się przed zaskórnikami nawet jeśli posiadasz skórę tłustą lub mieszaną, która jest podatna na te nieczystości. Pamiętaj zatem o regularnym peelingu i dokładnym demakijażu twarzy, co pozwoli Ci uniknąć zatkania się porów, czyli pojawienia zaskórników.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ