Rośliny do sypialni, których obecność pozwoli Ci lepiej spać

0
3190
Rośliny do sypialni, których obecność pozwoli Ci lepiej spać

Jak powszechnie wiadomo, już samo przebywanie w towarzystwie natury daje bardzo dużo korzyści dla naszego zdrowia. Dlatego trzymanie roślin w domu ma wiele pozytywnych aspektów, w tym między innymi:

– zapewniają lepsze powietrze w pomieszczeniach
– zmniejszają poziom stresu
– pozwalają zmniejszyć lęk
– przynoszą ulgę w przypadku bólu głowy
– mają przyjemny zapach
– zapewniają dobre samopoczucie
– zapobiegają różnego typu schorzeniom
– polepszają funkcjonowanie mózgu
– gwarantują zdrowszy i spokojniejszy sen

Niedawno NASA opublikowało wyniki swoich badań na roślinach. Dowiedzieć się z nich można bardzo ciekawych rzeczy, a mianowicie o tym, że mają ogromne właściwości, działają uspokajająco i oczyszczając środowisko. Wśród wszystkich rodzajów roślin na szczególną uwagę zasługuje pięć najskuteczniejszych odmian, które przynoszą pomoc tym, którzy mają problemy ze snem oraz zapewniają lepsze warunki klimatyczne we wszystkich pomieszczeniach, a w szczególności w sypialni.

Aloes

Wśród top pięciu znajduje się między innymi aloes – roślina o bardzo wielu zaletach. Przede wszystkim aloes jest łatwy w utrzymaniu, więc nadaje się do wnętrz. NASA w swoich badaniach wymienia aloes jako jeden z najlepszych i sprawdzonych oczyszczaczy powietrza. Jednak to nie wszystkie jego zalety, wykazano także, że właśnie aloes emituje w nocy tlen. A dzięki zwiększonej podaży tlenu w nocy można poprawić ogólną jakość snu oraz pomoże w bezsenności.

Lawenda

Inną rośliną również polecaną do hodowli w domu jest lawenda. Badania na niej wykazały, że jej posiadanie w domu może wpływać kojąco. Z powodzeniem zmniejsza stany lękowe oraz niweluje stres. Lawenda reguluje także tętno i poprawia jakość snu. Co więcej, wykazuje łagodzący wpływ na dzieci, przyczynia się między innymi do mniejszej płaczliwości u nich.

Rośliny do sypialni, których obecność pozwoli Ci lepiej spać

Jaśmin

Jaśmin jest rośliną egzotyczną, której już sam zapach obniża poziom stresu. Hodując go w domu, można poprawić jakość snu wszystkich domowników. Poza tym korzystnie wpływa na naszą produktywność w dniu następnym i sprawia, że stajemy się czujniejsi.

Angielski bluszcz

Angielski bluszcz, występujący również pod nazwą bluszczu irlandzkiego, jest piękną i elegancką rośliną. Jej utrzymanie jest bardzo łatwe, nie wymaga zbyt dużej uwagi. Na liście NASA bluszcz angielski zajmuje pierwszą pozycję wśród roślin oczyszczających powietrze.

Jego hodowla zalecana jest przede wszystkim osobom, które mają trudności z oddychaniem w nocy oraz tym, którzy cierpią na astmę. Bluszcz pomaga również w walce z pleśnią, może nawet zmniejszyć jej ilość zawartej w powietrzu do 94%. Jak wiadomo, wszelkiego typu zanieczyszczenia powietrza mogą wywoływać alergię oraz powodować problemy z oddychaniem, a właśnie dzięki bluszczowi może poprawić jakość swojego snu.

Sansewieria gwinejska (wężownica)

Cenioną i polecaną rośliną jest sansewieria gwinejska (wężownica), która nadaje się do dekoracji wnętrz. Jak wykazały badania, wężownica wykazuje wpływ na jakość powietrza i poprzez filtrowanie poprawia atmosferę w domu. Obecność tej rośliny w pokoju pomaga uniknąć różnych podrażnień oczu, poprawia witalność oraz zmniejsza objawy chorób dróg oddechowych.

Większość z nas nie jest świadoma tego, że jakość powietrza może wpływać na jakość snu, stan zdrowia oraz ogólne samopoczucie. Wszelkiego typu zanieczyszczenia i pleśń przyczyniają się do wielu chorób. Warto wiedzieć, że posiadanie wielu roślin w domu, daje nam bardzo wiele korzyści i pomoże nam w walce z nimi. Przede wszystkim w pomieszczeniach można poprawić jakość powietrza, dostarczyć sobie odpowiednią ilość tlenu w czystej postaci i zagwarantować lepszy sen. Co więcej, rośliny wykazują również wpływ na nasze zdrowie, potrafią łagodzić oraz niwelować irytujące objawy, nawet te towarzyszące od lat.

Istnieje wiele różnego typu roślin, które można hodować w domu. Bardzo dobrze rozwijają się w pomieszczeniach zamkniętych i nie wymagają dużego nakładu pracy, więc z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ