Prozdrowotne działanie zielonego jęczmienia

0
2685
Prozdrowotne działanie zielonego jęczmienia

Na rynku istnieje obecnie wiele produktów naturalnych, które mogą wzbogacić naszą dietę o kilka cennych składników. Jednym z nich jest zielony jęczmień. Co warto wiedzieć o jego prozdrowotnym działaniu?

Wzbogacenie codziennej diety

Jak informują nas różne artukuły na temat zdrowia, preparaty uzupełniające niedobory potrzebnych składników nie zawsze działają. Dlatego najlepiej jest zwrócić się w stronę naturalnych źródeł potrzebnych substancji. Po nazwą młody jęczmień kryje się dopiero co wyrośnięte zboże, które zawiera wiele cennych składników, takich jak żelazo czy prowitaminy A i C. Ważne jest również to, że zawiera on substancje takie jak lizyna czy fenyloalanina, które muszą być dostarczone w pożywieniu. Dzięki połączeniu składników ma się pewność, że zostaną one dobrze przyswojone przez organizm. Duża zawartość witamin sprawia, iż młody jęczmień ma działanie wspomagające układ odpornościowy.

Działanie detoksykacyjne

Młody jęczmień wspomaga odchudzanie, ponieważ w swoim składzie ma błonnik, który nie tylko pomaga usuwać zbędne substancje z przewodu pokarmowego, ale również tworzy warstwę ochronną. Ten rodzaj błonnika wpływa również korzystnie na poziom cholesterolu we krwi.

Jak wiele innych zielonych warzyw także młody jęczmień wspomaga detoksykację organizmu i pomaga organizmowi w powrocie do właściwej kondycji. Warto pić młody jęczmień zwłaszcza na wiosnę, gdy organizm cierpi z powodu niedoborów i nadmiaru szkodliwych substancji. Terapię detoksykacyjną można przeprowadzić także w innym okresie – młody jęczmień jest obecnie dostępy praktycznie w każdym sklepie.

Jak spożywać młody jęczmień?

Wiele osób decyduje się na zakup młodego jęczmienia w formie proszku. Taka forma ułatwia wykonanie z tego produktu napoju, który można spożywać przed lub po posiłku. Zaletą takiego napoju są nie tylko cenne składniki, ale również efektowny wygląd. Tak zwany sok z młodego jęczmienia jest mocno zielony, dzięki wysokiej zawartości chlorofilu. Wygodniejszą formą młodego jęczmienia są tabletki, które nie posiadają specyficznego smaku oraz są wygodniejsze w przyjmowaniu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ