Pielęgnacja skóry suchej

0
1916
Pielęgnacja skóry suchej

Skóra sucha potrafi negatywnie zareagować nawet na lekki podmuch wiatru czy delikatne promieniowanie słoneczne. Wykazuje się niską odpornością na działanie czynników atmosferycznych. Źle reaguje także na przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach oraz w pomieszczeniach suchych, w których brakuje dostępu do świeżego powietrza. Aby jakoś ją wspomóc i mimo wszystko zapewnić jej dobry wygląd, należy dopasować do niej odpowiednie kosmetyki. Stworzą one podstawę pielęgnacji skóry suchej. Na pewno muszą być lekkie, a przy tym nawilżające i odżywcze.

Wybierając krem dla skóry suchej, od razu trzeba spojrzeć na jego skład. Powinny w nim występować zróżnicowane składniki o działaniu nawilżającym bądź natłuszczającym, czyli wyciągi roślinne oraz różnego rodzaju olejki. W kremach przeznaczonych do pielęgnacji skóry suchej nie może też zabraknąć związków, które zdołają ją ochronić przed wolnymi rodnikami, słońcem, wiatrem i innymi czynnikami. Będą to przede wszystkim witaminy, zwłaszcza witaminy A, C i E.

Jak prawidłowo dobrać kosmetyki do skóry suchej? W dzisiejszych czasach nie jest to niestety proste, gdyż większość drogeryjnych półek wypełniają preparaty wątpliwej jakości, w których składach czai się całe mnóstwo zbędnych związków. Jeżeli natomiast skóra jest mocno przesuszona i podrażniona, każdy kontakt z dodatkową substancją chemiczną może się dla niej źle skończyć. Pielęgnacja takiej cery powinna opierać się na naturalnych produktach. Im prostsze one będą, tym lepiej.

Bardzo dobrym pomysłem może być również przerzucenie się na całkowicie naturalną pielęgnację, czyli tworzenie własnych domowych preparatów, które pozwolą przejąć kontrolę nad ich składem. Dobór kosmetyków to bardzo ważna kwestia w pielęgnacji. To właśnie od nich najbardziej zależy wygląd i stan skóry. Systematyczność i sposób przeprowadzania poszczególnych zabiegów też oczywiście mają znaczenie, ale nawet jeśli o skórę będzie dbać się codziennie, efekty mogą być mizerne, jeśli same kosmetyki okażą się kiepskie.

Więcej: http://makijaz.net.pl/

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ