Olej kokosowy na włosy – jak go stosować?

0
1301
Olej kokosowy na włosy

Olej kokosowy na włosy to dobra opcja odżywki dla właścicielek grubych i mocnych loków. Panie o włosach cienkich i delikatnych nie powinny raczej go stosować, ponieważ z dużym prawdopodobieństwem osiągną efekt odmienny od zamierzonego. Jeśli jednak mamy włosy o grubym splocie, możemy pokusić się o nałożenie na nie maski z oleju kokosowego. Jak go stosować, by nadać fryzurze blask i objętość?

Olej kokosowy na włosy – zalety i wady

Olej kokosowy, szczególnie ten nierafinowany, zawiera składniki odżywcze takie jak witaminy, sole mineralne i kwas foliowy. Mają one dobre działanie na skórę głowy i włosy, pod warunkiem, że olej kokosowy na włosy stosowany jest z umiarem i w prawidłowy sposób.

Zaletą oleju kokosowego jako naturalnego kosmetyku jest niewątpliwie to, że jest tani i wydajny, a do tego nie zawiera sztucznych barwników i konserwantów.

Główna wada tego produktu używanego jako kosmetyk polega na tym, że olej kokosowy jest ciężki i tłusty. Stosowany w nadmiarze i niedokładnie spłukany może zatykać pory i nadmiernie obciążać włosy. W efekcie otrzymamy fryzurę wyglądającą gorzej niż przed jego zastosowaniem.

Olej kokosowy na włosy – jak go stosować?

Przede wszystkim musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, jakiego typu mamy włosy. Czy są grube, mocne, o silnym splocie? Jeśli tak, możemy zastosować na nie olej kokosowy. Jeśli nasze włosy są cienkie, delikatne i zniszczone farbowaniem lub innymi zabiegami, lepiej darujmy sobie odżywianie ich olejem kokosowym i postawmy na lżejsze, nawilżające maski, które odbudują strukturę włosa i zamkną jego łuski.

Olej kokosowy na włosy nakładamy na całą ich długość lub tylko na końcówki. Olej wcieramy we włosy i skórę palcami – pod wpływem ciepła stanie się półpłynny. Włosy należy następnie owinąć ręcznikiem lub bawełnianą chustką. Maskę z oleju kokosowego zostawiamy na włosach na godzinę, a według niektórych zwolenniczek tego naturalnego kosmetyku – nawet na całą noc.

Bardzo ważne jest, żeby następnie dokładnie umyć włosy. Jeśli tego nie zrobimy, fryzura będzie wyglądać nieświeżo i nie będzie się układać. Zamiast nawilżonych pukli otrzymamy matowe kosmyki, a co gorsza – włosy będą wyglądać jakbyśmy nie myły ich przez tydzień (będą po prostu tłuste). Jeśli chcemy zatem nałożyć olej kokosowy na włosy, zarezerwujmy sobie wystarczająco dużo czasu na ich umycie. Nie jest dobrym pomysłem nałożenie oleju kokosowego na włosy na noc i mycie ich rano, spiesząc się do pracy.

Dlaczego olej kokosowy na włosy nie jest właściwy dla blondynek?

Panie o jasnych włosach nie powinny raczej sięgać po olej kokosowy, by nadać fryzurze blask. Jasne włosy są z reguły cieńsze i delikatniejsze niż te ciemne. Puszysta blond fryzura raczej nie skorzysta na kuracji z zastosowaniem oleju kokosowego, ponieważ produkt ten nadmiernie ją obciąży.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ