Odżywki, które pomogą ujarzmić grube włosy

0
1242
grube włosy

Grube włosy są marzeniem każdej kobiety. Niestety, ich pielęgnacja i ujarzmianie często nie idzie w parze z pięknym wyglądem i wymagają niezwykle dużych przygotowań przed każdym wyjściem z domu. Oprócz dobrego grzebienia i szczotki istnieją jednak także kosmetyki, które pomagają w ich układaniu i pielęgnacji. Poznajmy je bliżej.

Trudności w układaniu

Największe trudności, z jakimi muszą poradzić sobie kobiety, które posiadają grube, gęste włosy, to problemy z ich układaniem w takie fryzury, które chcą posiadać. Są to włosy mało podatne na układanie, sztywne, nierzadko matowe i nieprzyjemne w dotyku. Próby zastosowania na nich układania na gorąco albo suszenia mogą być jeszcze bardziej dla nich szkodliwe i powodować ich większe usztywnienie. Podobne działanie wykazują te czynniki, które mają niszczycielski wpływ na każdy rodzaj włosów, np. promieniowanie UV i słona woda.

Odżywki z masłem shea

Odżywki do włosów grubych powinny charakteryzować się przede wszystkim właściwościami nawilżającymi i wygładzającymi. Idealnie sprawdzi się w tym przypadku masło shea, które nie tylko ma powyższe dwie właściwości, ale też działa odżywczo, dostarczając witamin A, D, E oraz F. Jego wzmacniające działanie sprawi, że jednocześnie poprawi się stan skóry głowy.

Przykładem doskonale działającej odżywki z masłem shea będzie Age Restore Mask marki Wella. Preparat ten został przygotowany specjalnie z myślą o starszych włosach, które wymagają poprawy struktury, jednak doskonale sprawdzi się również w przypadku grubych i przesuszonych pukli.

Odżywki chroniące przed promieniami UV

Niezwykle ważna jest ochrona każdych włosów przed szkodliwymi czynnikami. W przypadku grubych pukli, które same z siebie mają tendencję do utraty blasku i nadmiernego przesuszenia, jest to jeszcze bardziej istotne. Dlatego idealnie sprawdzą się wszystkie preparaty o lekkiej konsystencji, które nie przetłuszczają włosów, ale ochronią je i dogłębnie nawilżą. Kiedy nie będą nadmiernie obciążone, ale zostaną doskonale odżywione, na pewno okażą się zachwycające.

Jedną z odżywek, które mogą przysłużyć się ochronie przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym jest dwufazowa Age Restore Conditioning marki Wella, dostępna w sklepie Bea Beleza. Zawiera odżywcze masło shea i cały szereg dobroczynnych witamin, a dzięki specjalnej formule bez spłukiwania, stanowi idealną ochronę przeciwko warunkom zewnętrznym.

Dla grubych i zniszczonych włosów

W przypadku włosów, których struktura uległa zniszczeniu, stały się matowe, suche, szorstkie, a ich układanie to prawdziwa męka, z pomocą może przyjść kuracja kokosowa marki Revlon. Posiada ona skondensowaną, wygładzającą i odżywczą formułę, która pomoże w szybkiej regeneracji włosa, wydłuży jego żywotność i pomoże w zamknięciu mikrostruktur i drobnych uszkodzeń, nadając im jedwabistej gładkości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ