Kosmetyki potrzebne do wykonania spektakularnego makijażu oczu

0
1753

Oczy to jeden z najmocniejszych atutów urody wielu kobiet. Ich piękno jeszcze bardziej staje się uwidocznione wtedy, gdy wykona się makijaż, który ma za zadanie podkreślić kolor tęczówek oraz kształt oczu i długość rzęs. Jak wykonać taki makijaż oraz jakie kosmetyki są do tego potrzebne? Poniżej krótka podpowiedź.

Baza pod cienie do powiek

Makijaż oczu warto rozpocząć od nałożenia bazy pod cienie do powiek. Wygładzi ona kolor skóry na powiekach oraz znacznie przedłuży trwałość cieni. Po nałożeniu bazy, należy również nałożyć rozświetlający korektor na skórę pod oczami, dzięki któremu uda ukryć się brzydkie cienie pod oczami oraz różne przebarwienia.

Makijaż przy pomocy cieni do powiek

Następnie można przejść do wykonywania makijażu przy pomocy cieni do powiek. Od kilku lat szalenie modny jest makijaż typu smokey eye, dlatego właśnie warto jego nauczyć się w pierwszej kolejności. Do jego wykonania potrzebna będzie paletka cieni, ponieważ na powieki nakłada się kilka ich kolorów, jednak w taki sposób, że przejścia pomiędzy poszczególnymi odcieniami nie są widoczne.

Tusze do rzęs i eyelinery

Kolejnym bardzo ważnym krokiem jest na rysowanie kreski za pomocą eyelinera lub kredki do oczu. Idealna kreska potrafi niesamowicie otworzyć oczy, sprawić że będą wyglądały na większe. Niebagatelne znaczenie mają również tusze do rzęs. To dzięki nim rzęsy wyglądają spektakularnie, są wywinięte do góry oraz przedłużone, mają ciemney głęboki kolor. Kiedy nie ma się czasu na to, aby wykonać pełny makijaż oczu, wystarczy nałożyć tusz do rzęs, a już wygląda się dużo bardziej atrakcyjnie.

Brwi

Aby wykonać naprawdę ładny makijaż, nie można zapomnieć o wystylizowaniu brwi, które stanowią oprawę dla oczu. Obecnie stawia się na to, by brwi wyglądały naturalnie, zatem nie powinny być zbyt mocno wydepilowane. Cienka kreska łuku brwiowego to przeżytek lat 90-tych. Do podkreślenia brwi można użyć różnych kosmetyków, bo w drogeriach jest ich naprawdę sporo. Zwykle świetnie sprawdza się specjalny cień do brwi albo pomada. Wszystkie opisane wyżej kroki, wykonane jeden po drugim, z pewnością zagwarantują, że oczy będą nie tylko umalowane spektakularnie, ale również trwale. Makijaż będzie utrzymywał się przez cały dzień.

Tusze do rzęs znajdziesz w sklepie kosmetykizameryki.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ