Jak schudnąć na lato?

0
1139
Jak schudnąć na lato

Czy wiesz, że jednym z najczęściej powtarzanych tzw. noworocznych postanowień jest właśnie to, by do lata móc zgubić zbędne kilogramy i zyskać idealną sylwetkę? Najczęściej motywacja do osiągnięcia tego celu spada już po pierwszym miesiącu zmagań. Zdarza się również, że wybieramy nieodpowiednie diety, realizujemy złe treningi, których skutki są marne. Chcesz zgubić nadmierną tkankę tłuszczową? Zrób to z głową i bez efektu jojo.

Poproś o profesjonalną pomoc

Odchudzanie nigdy nie powinno odbywać na „własną rękę”, dokładnie tak samo jako uprawianie aktywności sportowej przez amatorów. Idealna figura na lato może stać się faktem, ale tylko wtedy, gdy odpowiednio się do tego celu przygotujemy, a dążenie do jego realizacji będzie przebiegać przy uwzględnieniu indywidualnych preferencji.

Konieczna jest wizyta u dietetyka. To ten specjalista zleci potrzebne badania, dokona niezbędnych pomiarów tkanki tłuszczowej i innych parametrów, a dopiero później zaproponuje indywidualną dietę. Ta musi być dopasowana do stanu zdrowia pacjenta, trybu jego życia, zamierzonych efektów, ale i preferencji żywieniowych. Na nic zdają się głodówki, tzw. diety cud czy diety oczyszczające. Jeśli będziemy stosować je nieodpowiednio, wyrządzają więcej szkód, aniżeli korzyści. Owszem, stracimy szybko zbędne kilogramy, ale te wrócą do nas bardzo szybko i to z nawiązką. Do tego wycieńczymy własny organizm.

Dieta odchudzająca zawsze idzie w parze z aktywnością fizyczną. Tylko łącząc te dwa elementy, możemy rzeczywiście odnieść sukces. Na jaki sport warto się zdecydować? Przede wszystkim na dyscyplinę, którą lubimy, której uprawianie daje nam przyjemność, ale i pozwala naprawdę schudnąć. Najlepiej zdecydować się na trening personalny z doświadczonym instruktorem. To on dobierze harmonogram zajęć, będzie czuwał nad prawidłową techniką wykonywanych treningów i zmotywuje, kiedy nasza wydajność spadnie.

Zmień myślenie

Jeśli wiesz już, jak postąpić, kiedy chcesz zgubić nadmierne kilogramy i móc cieszyć się doskonałą sylwetką na lato, warto także wpływać pozytywnie na własną motywację. Musisz wiedzieć, że tylko działania regularne, prowadzone w długim okresie i konsekwentne przyniosą oczekiwane rezultaty. Odchudzanie to długi, nierzadko męczący proces pełen wyrzeczeń. Jeśli myślisz, że zastosowanie głodówki pozwoli Ci osiągnąć idealną figurę, jesteś w błędzie. Gubienie nadmiernych kilogramów ma być przede wszystkim zdrowe. Nie zniechęcaj się, jeśli nie zauważysz większych efektów w ciągu pierwszego miesiąca stosowania programu odchudzającego, te przychodzą najczęściej nieco później.

Priorytetem jest zmiana nawyków żywieniowych i zmiana stylu życia. Zdrowa, zbilansowana dieta pozbawiona tłuszczu, cukru i fast foodów powinna być stosowana na co dzień, tak samo jak treningi na siłowni czy krótki jogging. Tylko wtedy osiągniesz zamierzony cel, utrzymasz jego efekty i zapewnisz sobie doskonały stan zdrowia. Weź pod uwagę, że o ciało warto dbać nie tylko na lato, ale przez cały rok.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ