Jak oczyścić organizm?

0
2913
Jak oczyścić organizm?

Metale ciężkie i inne substancje, które źle działają na ludzki organizm są obecnie wszędzie. Trudno jest uniknąć kontaktu ze szkodliwymi chemicznymi składnikami produktów spożywczych i czyszczących, dlatego warto co jakiś czas wspomóc organizm w detoksykacji. W jaki sposób można to zrobić?

Zioła wprost z natury

W celu przeprowadzenia detoksykacji organizmu można skorzystać z gotowych mieszanek lub po prostu zastosować jedno z ziół, które ma działanie oczyszczające. Takie właściwości mają między innymi pokrzywa, mniszek lekarski oraz ostropest plamisty. Osoby znające się na ziołach mogą zerwać je samodzielnie. Osoby, które nie potrafią znaleźć tych ziół lub po prostu nie mogą sobie pozwolić na wzięcie urlopu w maju, gdy zbiera się na przykład pokrzywę, mogą skorzystać z gotowych produktów. Terapia oczyszczająca za pomocą ziół powinna trwać około miesiąca. Nie należy jej przedłużać – konieczne jest zrobienie przerwy. W innym przypadku organizm przyzwyczai się do leczniczych produktów i przestanie na nie reagować.

Lecz się jedzeniem

Nie tylko zioła mają właściwości detoksykacyjne. Takie samo działanie mają zazwyczaj produkty z grupy superfoods. Superżywność to artukuły spożywcze o niesamowitych właściwościach. Należą do nich między innymi spirulina, chlorella oraz młody jęczmień. Produkty te nie tylko wspomagają oczyszczanie organizmu, ale są również bogate w witaminy i mikroelementy, dzięki czemu możliwe jest także wzmocnienie odporności organizmu i uzupełnienie niedoborów. Niestety produkty te mają dość specyficzny smak i wiele osób może spożywać je wyłącznie w formie kapsułek.

Detoksykacyjne suplementy diety

Osoby, które cenią wygodę i maksymalny sposób działania mogą skorzystać także z suplementów diety takich jak: Linea Detox, Heptail Detox czy Eliminiacid. Pierwszy z nich wspomaga oczyszczanie organizmu podczas odchudzania, drugi dba nie tylko o oczyszczanie, ale również o stan wątroby w czasie tego procesu. Eliminacid oczyszcza organizm i dba o poziom kwasowości w organizmie, który może zmieniać się w przypadku złej diety.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ