Jak malować brwi? Sprawdzone sposoby w programie na YouTubie Make up in the City!

0
2415

Makijaż twarzy bez pomalowanych brwi nie jest pełnym i profesjonalnym makijażem. To właśnie podkreślenie łuków brwiowych sprawia, że nasza twarz nabiera pożądanego charakteru, a make-up jest w pełni ukończony i kompletny. Obejrzyj filmik na YouTubie dotyczący tego, jak malować brwi w nowej odsłonie Maybelline – Make up in the City!

Czy makijaż brwi jest dla każdego?

Tak samo jak w makijażu twarzy mamy wiele różnych technik czy trików makijażowych, tak w przypadku malowania brwi jest w czym wybierać. Nie ma jednego uniwersalnego sposobu podkreślenia łuków brwiowych, lecz makijaż brwi dopasowuje się pod kątem ich naturalnego wyglądu i potrzeb, jakie ma każda kobieta. Dzięki temu makijaż brwi jest dla każdego! Co prawda, u różnych osób będzie wyglądał nieco inaczej, a do jego wykonania potrzebne będą odmienne kosmetyki do brwi. Jednym wystarczy żel utrwalający, a u innych sprawdzi się kredka czy też paleta do brwi. Mimo to na makijaż brwi powinien zdecydować się każdy, tym bardziej, że umiejętność malowania brwi jest do opanowania przez każdego!

Jak malować brwi? Cenne wskazówki i porady od Maybelline Make up in the City

  1. Zanim przystąpisz do właściwego makijażu i stylizacji brwi, dobrze przygotuj łuki brwiowe. Pamiętaj, aby je wyregulować, dzięki czemu uzyskasz naturalny kształt i będziesz mogła ocenić, tzw. punkt zaczepny w makijażu brwi. Chodzi tutaj o to, aby przed ich malowaniem i stylizacją, zastanowić się, czy brwi potrzebują uzupełnienia, zagęszczenia, podkreślenia czy tylko utrwalenia włosków i podkreślenia naturalnego kształtu.

2. W następnej kolejności należy dobrać produkt do malowania brwi i tutaj najczęściej pada pytanie – czym malować brwi? W ofercie produktów do makijażu brwi Maybelline jest ogromna różnorodność kosmetyków do brwi, zatem z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Możesz wybrać pojedynczą kredkę, cienie czy też żel. W ostatnim czasie niewątpliwym hitem wśród kosmetyków do malowania brwi jest Master Brow Pro Palette. To paletka do konturowania brwi, która umożliwia wypełnienie łuków brwiowych, podkreślenie ich koloru, zagęszczenie, a dzięki obecności rozświetlacza, możesz rozjaśnić miejsce pod łukiem brwiowym. Takie rozświetlenie zewnętrznej dolnej granicy brwi, nadaje brwiom charakteru i niesamowicie podkreśla całe spojrzenie.

3.Podczas gdy wiesz już, czego oczekujesz od makijażu brwi oraz czym malować brwi, pojawia się kolejne pytanie – jak robić to właściwie? Po pierwsze zadbaj o to, aby odpowiednio dobrać odcień kosmetyku do brwi. Powinien być o dwa tony ciemniejszy od koloru włosów, wówczas efekt makijażu brwi będzie prezentował się naturalnie. Sam sposób malowania brwi jest zależny od tego, jaki efekt chcesz uzyskać. Więcej informacji na temat tego, jak malować brwi znajdziesz w programie Make up in the City na YouTubie!

Podstawowa zasada w makijażu brwi!

Pamiętaj o jednej kluczowej zasadzie, jeśli chodzi o malowanie brwi. Jeżeli skupiasz się na maksymalnym podkreśleniu i stylizacji brwi, co w efekcie sprawia, że łuki brwiowe są na pierwszym planie w makijażu twarzy, reszta makijażu powinna pozostać w stonowanym tonie. Nie zaleca się mocno malować jednocześnie brwi, ust i wyraźnie konturować twarzy, ponieważ efekt może być wręcz karykaturalny. Skupiając się na makijażu brwi, całość twarzy pozostaw w naturalnej odsłonie, wówczas zachowasz równowagę w makijażu twarzy, a cały make-up będzie prezentował się profesjonalnie!

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ