Ile kalorii ma pączek i jak go spalić?

0
2079
Ile kalorii ma pączek i jak go spalić?

Typowego, najczęściej dostępnego pączka waga wynosi mniej więcej 70g i zawiera w sobie około 300 kalorii. Jesteście w stanie to sobie wyobrazić? W takim małym i leciutkim produkcie, który nie zapewni nam ani odrobiny sytości, mieści się aż tyle kalorii. W dodatku, przecież pączek to przede wszystkim sam cukier i tłuszcz, czyli najgorsze połączenie, jakie tylko jest z możliwych. Nic tak nie będzie tuczyło jak produkty, które na raz są słodkie i tłuste. To jednak nie wszystko, bo im ten pączek będzie większy pączek i im więcej dodatków będzie mieć (na przykład lukier, nadzienie, posypka, tym jego wartość kaloryczna będzie większa.

Co to dla nas oznacza?

Skoro pączki dostarczają pustych kalorii, to czy powinniśmy zrezygnować z ich spożywania? Nie da się ukryć, że pączki nie wpływają na nas korzystnie. Jednak są tak pyszne, że ciężko przejść obok nich obojętnie. Nie musimy rezygnować ze spożywania pączków całkowicie, lecz warto by było je ograniczyć. Nic się nie stanie jeśli od czasu do czasu pozwolimy sobie na chwilę szaleństwa. Poza tym istnieje cała gama różnorodnych ćwiczeń dla naszej sylwetki, które możemy wykonywać i w ten sposób szybko spalimy zjedzonych 300 kalorii wraz z pączkiem. Co ważne, większość z tych ćwiczeń nie są czasochłonne i nie wymagają od nas więcej niż czterdziestu minut.

Ćwiczenia:

jazda na rolkach – Jazda na rolkach to pierwsza z propozycji, która pomoże zrzucić przyswojone kalorie ze zjedzonym pączkiem. Aby pomogło, warto wybrać odrobinę trudniejszą trasę, czyli taką która ma trochę nierówną powierzchnię i jej pokonanie wymaga od nas większego wysiłku. Jak wykazały badania na spalenie około 300 kalorii potrzebujemy trzydziestu pięciu minut intensywnej jazdy na rolkach

bieg na bieżni – Aby całkowicie spalić wcześniej zjedzonego pączka potrzebujemy około trzydziestu minut na bieżni, zakładając że utrzymamy mniej więcej prędkość 8km/h
jazda na rowerze – Rower również pomoże nam zrzucić przyswojone kalorie. Potrzebujemy na to znów trzydziestu minut w w tempie około 25km/h,

pływanie kraulem – Pływanie kraulem przez wielu jest raczej znienawidzonym stylem, lecz dzięki niemu możemy bardzo szybko spalić całego pączka. Wystarczy nam pływać dwadzieścia pięć minut.

crosstraining – Już sama nazwa tego rodzaju aktywności fizycznej może nam się kojarzyć z dużym wysiłkiem i litrami wylanego potu. Jak wykazano już dzięki dwudziestu pięciu minutom ćwiczeniom crosstraining wypocimy wszystkie kalorie, które zawdzięczamy zjedzonemu pączkowi.

skakanka – Ćwiczenie, które kojarzy nam się głównie z dzieciństwem, w szczególności lubiane przez dziewczyny. Aby spalić 300 kalorii ćwicząc na skakance trzeba wytrzymać aż dwadzieścia pięć minut, bez przerw. To już nie lada wyczyn, bo ciężko ciągle skakać.

nordic walking – Nordic walking zaliczyć można do najdłuższych, ale jednocześnie do najprzyjemniejszych aktywności fizycznych, które możemy wykorzystać do spalenia pączka. Wystarczy nam czterdzieści minut spaceru z kijkami, a spalimy przyswojone kalorie,

taniec – Taniec również może być bardzo przyjemną formą aktywności, w szczególności dla osób kochających tańczyć. W tym przypadku potrzebujemy trzydziestu pięciu minut na to, by pozbyć się pączka z ciała. Dużą zaletą tej fory aktywności jest fakt, że nie musimy nigdzie wychodzić, by potańczyć. Wystarczy włączyć głośniej muzykę w domu lub założyć słuchawki na uszy i dać się ponieść muzyce.

Oczywiście nie w każdym przypadku musimy się wysilać na specjalne ćwiczenia. Gdyby to była konieczność, to większość z nas pewnie by szybciej zrezygnowała z jego spożycia.

Ile kalorii ma pączek i jak go spalić?

Przyswojone kalorie możemy przecież spalić też w swojej codzienności, czyli najprościej mówiąc w domowych obowiązkach. Wiele energii pochłania między innymi mycie okien i podłóg, odkurzanie i wiele innych podobnych zajęć. Tylko w tym przypadku już nie rozmawiamy o spalaniu kalorii w minutach, lecz w kilku godzinach. Jeśli zatem najdzie nas ochota na pączka, sięgnijmy po niego, zanim zabierzemy się za porządki lub przed inną aktywnością fizyczną.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ