Estetyka kobiecych okolic intymnych – jak o nią zadbać?

0
912
Estetyka kobiecych okolic intymnych

Estetyka intymna ma dla wielu kobiet bardzo duże znaczenie. Zadbanie o nią jest możliwe na wiele sposobów. Odpowiedni dobór metod pielęgnacji skóry, usuwania włosków, ale też różnych niedoskonałości pozwoli na uzyskanie doskonałych efektów.

Dbałość o estetykę okolic intymnych nie jest już przedmiotem tabu. Kobiety mają do dyspozycji szeroką gamę kosmetyków i akcesoriów, a także zabiegi, z którymi można zadbać o estetykę tych miejsc. Co wybrać? Sprawdź nasz przegląd!

Oczyszczanie, nawilżanie i odżywianie skóry

Pierwszym etapem dbałości o estetykę okolic intymnych jest ich oczyszczanie, nawilżanie oraz odżywianie. Skóra w tych rejonach jest bardzo delikatna, podatna na podrażnienia i zapalenia, dlatego należy dopasować wtedy właściwe kosmetyki i metody pielęgnacyjne.

Do oczyszczania okolic intymnych najlepiej wykorzystać delikatne kosmetyki bez silnych detergentów, które dodatkowo wzbogacone są o składniki łagodzące, antybakteryjne, regenerujące, na przykład kwas mlekowy, aloes, ekstrakt z dębu.

Kobiety doświadczające uczucia suchości mogą również zastosować specjalne kremy i żele nawilżające, które poprawiają komfort i zapobiegają nieprzyjemnemu uczuciu ściągnięcia, świądu, zaczerwienieniem.

Polecane kosmetyki można znaleźć na blogu internetowym www.ekologicznadziewczyna.pl poświęconym ekologicznym, naturalnym kosmetykom.

Delikatne usuwanie niechcianych włosków

Wielu ginekologów wskazuje, że usuwanie włosków w okolicach intymnych nie jest konieczne, a nawet jest niewskazane, ponieważ pełnią one funkcję ochronną. Jednak wiele kobiet woli je usuwać ze względów estetycznych. Można zgolić je całkowicie lub przystrzyc – ta druga opcja jest lepsza, gdyż skóra nadal chroniona jest przez niewielką warstwę włosków. W ten sposób można także zapobiec podrażnieniom, które pojawiają się u wielu kobiet w tych okolicach.

Do usuwania włosków można stosować jednorazowe lub wielorazowe golarki, maszynki do strzyżenia. Warto też stosować pianki lub żele do golenia i po usunięciu włosków posmarować skórę łagodzącym balsamem, kremem.

Usuwanie niedoskonałości w okolicach intymnych

W okolicach intymnych mogą znajdować się różnorodne niedoskonałości, na przykład włókniaki, kaszaki czy kłykciny. W takim przypadku najlepiej udać się do ginekologa, który zaleci dalsze postępowanie.

Powyższe niedoskonałości można usuwać za pomocą nowoczesnych metod, na przykład laserowo czy przez metody krioterapii, czyli wymrażania. Pozwalają one na łatwe i szybkie zlikwidowanie nieestetycznych zmian, a także nie powodują poważnych konsekwencji ubocznych i długotrwałej rekonwalescencji.

Labioplastyka – plastyka warg sromowych

Kobiety, które nie są zadowolone z wyglądu swoich okolic intymnych, mogą korzystać również z zabiegów ginekologii estetycznej. Pod tą nazwą znajduje się szereg zabiegów skoncentrowanych na poprawie wyglądu warg sromowych – są one określane jako labioplastyka.

Zabiegi plastyczne okolic intymnych wybierane są głównie przez te kobiety, które mają zbyt duże, asymetryczne wargi sromowe mniejsze lub większe, skóra warg jest mało jędrna, utraciła swoją objętość. Może być to konsekwencja porodu, urazów, przebytych zabiegów ginekologicznych, ale też zdarza się, że zmiany te są wrodzone.

Labioplastyka prowadzona jest obecnie za pomocą dwóch metod – chirurgicznie lub laserowo. Pierwsza opcja pozwala na bardziej radykalne zmiany. Dochodzi wtedy do chirurgicznego wycięcia tkanek oraz zszycia ich tak, aby nadać im pożądany wygląd. Laserowe zabiegi stosowane są w przypadku mniejszych zmian. O doborze odpowiedniej metody zabiegu decyduje lekarz – ginekolog specjalizujący się w ginekologii estetycznej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ