Dieta Hollywoodzka – na czym polega?

0
2211
Dieta Hollywoodzka – na czym polega?

Z roku na rok rośnie ilość dostępnych diet oraz sposobów na zrzucenie niechcianych kilogramów. Z całą pewnością wynika to przede wszystkim z ciągle zwiększającej się grupy osób cierpiących z powodu nadwagi i otyłości, problemu już nie tylko natury estetycznej, ale również zdrowotnej. Ogromny wpływ wywiera także presja społeczeństwa dotycząca smukłej i wymodelowanej sylwetki. Coraz nowsze propozycje diet bez większych trudności znajdują grono zwolenników, dla których droga do upragnionego wyglądu jest długa, pełna wzlotów i upadków, przypominająca walkę z wrogiem na froncie.

Największym zainteresowaniem cieszą się diety propagowane przez sławnych ludzi z branży muzycznej i kina. Świetnym przykładem tego może być dieta dr Atkinsa, którą stosowała Beyonce, jak również dieta makrobiotyczna której fenomen zawdzięczamy Madonnie. Na uwagę zasłużyła także dieta hollywoodzka, którą kiedyś cieszyła się uznaniem wśród takich gwiazd kina jak Elizabeth Taylor oraz Marylin Monroe.

Na czym polega dieta hollywoodzka?

Dieta hollywoodzka swoją nazwę zawdzięcza temu, że cieszyła się ogromną popularnością wśród gwiazd Hollywood, które w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych odchudzały się właśnie w ten sposób. Za opracowaniem diety hollywoodzkiej stoi dr Johana Hempere. Z całą pewnością jest to taki plan odżywiania, który zyska aprobatę wśród osób lubiących owoce i warzywa, a także tych, którzy oczekują szybkich i widocznych efektów. Dzięki diecie hollywoodzkiej w bardzo krótkim czasie można pozbyć się niechcianych kilogramów.

Przede wszystkim jest to kuracja niskokaloryczna. Jej celem jest, by ograniczyć kaloryczność spożywanych pokarmów w ciągu dnia. Warto podkreślić, że w porównaniu do innych kuracji pomagających schudnąć, dieta hollywoodzka powala na stopniową redukcję spożywanych kalorii. I tak ,w pierwszym tygodniu spożywa się pokarmu do 1200-1500 kcal dziennie, a a w każdym kolejnym jeszcze zmniejszać tę wartość o 200 kalorii. Oprócz tego należy dokładnie przeliczać wartość odżywczą wszystkich spożywanych produktów. Na całą kurację składają się dwa etapy i podczas nich zaleca się wypijać minimum dwa litry niegazowanej wody mineralnej na dzień. Przez pierwszy tydzień diety podstawą codziennych posiłków mogą być jedynie świeże owoce. Dozwolone jest spożywanie ananasów, malin, śliwek, brzoskwiń, wiśni, truskawek itp. W ciągu dwóch kolejnych tygodni dieta hollywoodzka pozwala nam na wzbogacenie codziennego menu o:

 • warzywa,
 • pełnoziarniste produkty zbożowe,
 • ryby,
 • chude mięso.

Za to kategorycznie zabrania się spożywania takich produktów jak:

 • mleko,
 • jajka,
 • sól,
 • białe pieczywo,
 • tłuszcz zwierzęcy,
 • kawa,
 • cukier,
 • alkohol.

Układając swoje codzienne menu podczas stosowania diety powinniśmy spożywać między innymi jogurty naturalne, drożdże, chude mięso, warzywa, niskokaloryczne sery białe, świeże owoce, pełnoziarniste pieczywo, ryż, kasza i oczywiście ananasy (powinno się ich zjadać 2 na dzień).

Dieta Hollywoodzka – na czym polega?

Poza tym należy pamiętać o przestrzeganiu zasad diety hollywoodzkiej. Jedna z nich mówi o tym, że trzeba zachować godzinny odstęp pomiędzy spożyciem różnych owoców. Jeśli zaś w planach mamy spożycie mięsa, to odstęp od posiłku owocowego powinien wynosić dwie godziny.

Reasumując, można powiedzieć, że dieta hollywoodzka może przynieść zadowalające efekty, ale tylko wtedy, gdy będziemy się ściśle do niej stosować. Zalecana jest osobom o silnej woli, które umieją podporządkować się z góry określonym zasadom. Dzięki tej restrykcyjnej diecie w realny sposób można pozbyć się niechcianych i uciążliwych boczków, mało estetycznej budowy ciała oraz co najważniejsze poprawić swoje zdrowie. Pamiętajmy, że zła dieta i zaniedbanie może doprowadzić do otyłości, która jest przyczyną wielu poważnych schorzeń.

Skoro mamy do wyboru tak wiele diet, warto wybierać te, które nam nie zaszkodzą. Dieta hollywoodzka właśnie się do nich zalicza. Myślę, że nic nie stracisz, jeśli odważysz się podjąć wyzwanie i spróbujesz pozbyć się zbędnych kilogramów właśnie z jej pomocą.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ