Dążenie do idealnego ciała

0
2105

Być idealną…..to coraz częściej marzenie niejednej z nas. Niemal z każdej strony jesteśmy bombardowani informacjami na temat perfekcyjnego ciała. W internecie, w telewizji czy na portalach społecznościowych stykamy się z kultem idealnego ciała – wysportowana i opalona sylwetka, zero cellulitu. Przeglądając zdjęcia z cudownych metamorfoz widzimy piękne, uśmiechnięte, pewne siebie i pełne życia kobiety. Patrząc w lustro widzimy jednak zmęczoną i smutną postać, która nie może pochwalić się talią osy i brakiem cellulitu. Pewnego dnia, wstajemy więc od komputera i zaczynamy walkę o idealną sylwetkę.

Szukamy przepisów na fit śniadania, obiady i kolacje. Czytamy jakie warzywa i owoce najlepiej zmiksować, aby uzyskać koktajl o najlepszych właściwościach. Tworzymy listę fit produktów, wybieramy się na zakupy i zmieniamy nawyki żywieniowe. Rezygnujemy z cukru, jemy dużo warzyw, ograniczamy sól, pijemy dużo wody i jemy dużo białka. Posiłki jemy oczywiście regularnie. Do pracy zabieramy sałatki i lekkie obiady. Po pracy obowiązkowy trening. Raz w tygodniu ważymy się oraz mierzymy, by sprawdzić ile ubyło nam centymetrów. Początkowo efekty są gigantyczne więc jesteśmy napędzane do dalszych ćwiczeń i diety. Później, gdy efekty są wolniejsze często wpadamy w irytację – bo przecież odmawiamy sobie wszystkiego, a waga stoi w miejscu. Musimy zdać sobie sprawę, że to normalne, efekty po kilku miesiącach diety są mniejsze niż na początku.

Wszystko jest dobrze, jeżeli nie stracimy złego rozsądku i dalej będziemy dobrze się odżywać i normalnie ćwiczyć. Natomiast jeżeli będziemy cały czas sfrustrowane, na diecie ograniczającej coraz więcej kalorii i jeżeli będziemy wykonywać coraz więcej ćwiczeń to skutki będą opłakane. Kontuzje, spalanie mięśni, zachwianie metabolizmu to dopiero początek naszych problemów.
Musimy pamiętać, że dzięki wykonywanym ćwiczeniom mamy poczuć się lepiej – lepsza kondycja, bardziej giętkie ciało, i mniej stresu – to są powody podejmowana wysiłku fizycznego, a nie walka o każdy zgubiony centymetr. Dzięki diecie mamy lepiej się czuć, nie może nam kojarzyć się jedynie z jakimś wyrzeczeniem.
Trzeba też wrzucić na luz, bo przecież zjedzenie ciastka na urodzinach taty to nie koniec świata.

Jeśli interesujesz się zdrowym trybem życia i urodą odwiedź portal www.uroda.info.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ