Ćwiczenia a suplementacja

0
2831
Ćwiczenia a suplementacja

Obecnie na rynku można znaleźć różne suplementy diety, które mają zazwyczaj na celu przyśpieszenie określonych celów ćwiczeń. Czy suplementy są konieczne w każdym przypadku?

Intensywne treningi a suplementacja

Artukuły, takie jak odżywki białkowe sprawdzą się przede wszystkim wtedy gdy trening jest wyjątkowo intensywny. Osoby ćwiczące w sposób amatorski również mogą z nich skorzystać, jednak muszą bardziej uważać dawkując preparat. W przypadku treningu siłowego najczęściej polecanym do przyjmowania w suplementach składnikiem jest kreatyna. Ona pozwala na szybsze wyrzeźbienie mięśni, ponieważ przyśpiesza ich przyrost. W przypadku intensywnych treningów polecaną substancją jest również tauryna.

Nie tylko treningi siłowe – suplementy dla wszystkich

W przypadku, gdy treningi mają zwiększyć wytrzymałość wskazane są preparaty węglowodanowe. Choć wydaje się, że takie działanie nie jest odpowiednie, to jednak warto pamiętać, iż węglowodany to również ważny składnik. Oprócz węglowodanów przyjmuje się w takim przypadku również odżywki proteinowe, jednak nie w takiej ilości jak przy okazji treningu siłowego. Przy przyjmowaniu którejkolwiek z wyżej wymienionych odżywek należy uważać na dawki. Zarówno nadmiar węglowodanów jak i białka może przekształcić się w tłuszcz.

Najczęściej stosowane suplementy na odchudzanie

Poprawa wydajności w czasie ćwiczeń często oznacza więcej spalonych kalorii. Obecnie coraz częściej wspomina się o wypiciu kawy przed treningiem, ponieważ kofeina ma właśnie działanie pobudzające. Ale to nie jedyny składnik, jaki warto brać pod uwagę wybierając suplementy wspomagające spalanie kalorii podczas ćwiczeń. Obecnie poleca się produkty BCAA, zawierające specjalne aminokwasy. Trenując w celu zrzucenia zbędnych kilogramów warto również dbać o właściwy poziom koenzymu Q10, ponieważ przyspiesza on metabolizm, a jego niedobór może objawiać się między innymi nadciśnieniem i szybszym męczeniem się podczas ćwiczeń. Wybierając odpowiedni suplement warto poradzić się specjalisty, a podczas jego stosowania zwracać uwagę, czy preparat nie ma negatywnych skutków.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ