Boleslavia – 5 zalet specjalistycznych kursów stylizacji paznokci

0
7366
Boleslavia - 5 zalet specjalistycznych kursów stylizacji paznokci

Praca w zawodzie kosmetyczki wydaje się mało wymagająca, lecz w rzeczywistości wiąże się z ciągłym podnoszeniem kwalifikacji i udziałem w kursach, dzięki którym poznaje się trendy w dbałości o urodę. Dotyczy to między innymi stylizacji paznokci, z której korzysta spora grupa klientek salonów kosmetycznych. Oto 5 zalet kursów stylizacji paznokci.

Kurs stylizacji paznokci jest płatny, dlatego przed wybraniem miejsca szkolenia powinno się dobrze przemyśleć swoją decyzję. Jest to ważne, gdyż w przeciwnym razie można trafić na kurs, podczas którego pozna się nieaktualne trendy i niepopularne techniki zdobienia. Jedne z najlepiej przygotowanych szkoleń kosmetycznych są organizowane przez Boleslavia.

Praca z wysokiej jakości kosmetykami

Podczas profesjonalnego szkolenia kosmetycznego do stylizacji paznokci używa się wyłącznie wysokiej jakości kosmetyków. Dzięki temu poznaje się zasady pracy z lakierami różnego typu oraz metody zwiększania ich trwałości. Podczas kursu otrzymuje się rekomendacje dotyczące marek lakierów, które warto wykorzystywać we własnym salonie kosmetycznym.

Rozbudzanie poczucia estetyki

W trakcie kursu nail art organizowanego przez Boleslavia stawia się na rozbudzanie poczucia estetyki wśród wszystkich uczestników szkolenia. Po zakończeniu kursu łatwiej jest unikać przesady i kiczu, a także wykonywać klasyczny manicure. Dzięki zwiększeniu zmysłu estetycznego, po szkoleniu bez trudu doradza się klientkom, jaki manicure wykonać do różnych kreacji i na określone okazje.

Nauka dobierania kolorów z Boleslavia

Stylizacja paznokci powinna być wykonana z uwzględnieniem wszystkich zasad dotyczących łączenia kolorów. Kurs Boleslavia przekazuje podstawową wiedzę o kolorze oraz uczy rozpoznawać barwy podstawowe od pochodnych. Ponadto prowadzący szkolenie kosmetyczne tłumaczy, jak wykonuje się cieniowania z dwóch, trzech lub więcej barw oraz jak otrzymać prawidłowe napigmentowanie i konsystencję żelu lub farby.

Poznawanie prostych i eleganckich zdobień salonowych

Panie zgłaszające się na manicure i pedicure często chcą, by wykonać na ich paznokciach zdobienia. Nail art polega na dekorowaniu płytek paznokciowych na różne sposoby. Możliwe jest zarówno malowanie na nich skomplikowanych wzorów, jak i przylepianie kryształków, naklejek itp. Ozdoby wykorzystuje się na wszystkich paznokciach lub jedynie na kilku z nich. Na kursie stylizacji paznokci w Boleslavia poznaje się sposoby, jak szybko i łatwo wykonać estetyczne wzory.

Pomoc w dbałości o kosmetyki i akcesoria do stylizacji paznokci

Ważnym punktem kursu nail art jest nauczenie uczestników, w jaki sposób prawidłowo dba się o pędzelki do stylizacji i lakiery. Kursanci dowiadują się, jak je czyścić i zapobiegać zasychaniu resztek lakieru na ich powierzchni. Ponadto tłumaczone jest, jak uniknąć zasychania lakierów w buteleczkach i wykorzystywać je w jak największym stopniu. Dzięki takim poradom, po kursie efektywniej używa się kosmetyków i narzędzi do stylizacji paznokci, co przekłada się na wyższe zyski z prowadzonej działalności.

Warto na bieżąco śledzić oferty szkoleń kosmetycznych i co jakiś czas zapisywać się na nie, by poznawać nowinki z branży beauty. W ten sposób zdobywa się większe zaufanie klientek, stając się prawdziwą profesjonalistką w stylizacji paznokci i nie tylko.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ