Ajurweda – jak stosować w codziennym życiu?

0
2271
Ajurweda - jak stosować w codziennym życiu?

Ajurweda to system leczniczy, który zakłada równowagę między ciałem, duchem i umysłem. Jakakolwiek dominacja lub nieprawidłowe działanie jednego elementu wpływa na pozostałe. Stąd też mają brać się wszelkiego rodzaju choroby. Preparaty ajurwedyjskie mają pomagać w zachowaniu dobrego samopoczucia i przyśpieszać powrót do zdrowia. O jakich środkach warto pamiętać?

Ajurweda na wszelkie dolegliwości

W większości przypadków preparaty ajurwedyjskie składają się z mieszanki ziół. Ból również można wyleczyć za pomocą naturalnych składników. Do tego celu, w przypadku ajurwedy, stosuje się na przykład balsam Zadnu Balm, w którego skład wchodzą przede wszystkim mentol i olejek z golterii. Ajurweda może zadziałać również na problemy ze skórą. Wystarczy jedynie zastosować nasiona rośliny Neem, najlepiej wewnętrznie i zewnętrznie. Ajurweda pomaga także w przypadku problemów z zębami. Oprócz zastosowania specjalnego preparatu, takiego jak pasta Vicco, warto używać także oleju kokosowego lub innego. Płukanie olejem jamy ustnej ma zmniejszyć ilość bakterii i wspomóc oczyszczenie organizmu.

Ajurweda – inne gotowanie

Ajurweda to nie tylko specjalne zioła zapisywane na określone dolegliwości. To także zapobieganie chorobom. Jednym ze sposobów jest odpowiednie przyprawianie potraw. Kluczowe są nie tylko zioła, ale także właściwe artukuły spożywcze, wybierane ze względu na porę roku. Gotowanie według pięciu przemian ma wspomóc organizm w utrzymaniu równowagi. Przygotowywanie posiłków według ajurwedy jest zazwyczaj nieco bardziej pracochłonne. Pilnuje się nie tylko czasu gotowania, ale również dodawania składników w określonej kolejności. Ideałem jest powolne gotowanie tak, by dana potrawa zmagazynowała jak najwięcej energii. Zarówno warzywa jak i przyprawy zostały przypisane do jednej z pięciu grup. Przyprawy mogą być słodkie, ostre, słone, kwaśne lub gorzkie i tym samym są przypisane do odpowiedniej grupy. W każdym cyklu dodaje się składniki ze wszystkich grup, co ma gwarantować równowagę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZalety oleju lnianego
Następny artykułOleje roślinne w formie kapsułek – zalety

Interesuje się tematyką beauty i modą. Odkąd pamiętam chciałam zostać kosmetyczką, dlatego też wybrałam się na zaoczną kosmetologię na Łódzki Uniwersytet Medyczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ