Skuteczna dieta

0
1713
dieta

Coraz więcej ludzi zmaga się z nadwagą, dużo większy stres i podjadanie powodują, że trudno jest poradzić sobie z dodatkowymi kilogramami.  W poszukiwaniu rozwiązania tego problemu można napotkać kilka sprzecznych ze sobą odpowiedzi. Szeroko reklamowana cudowna tabletka, kolejny suplement, bez którego nie będziesz w stanie zrzucić ani jednego kilograma więcej. A może katowanie się na siłowni, ciągła pogoń za nowymi ćwiczeniami, za maszyną, która spali ten cholerny tłuszcz? Owszem, aktywność fizyczna jest sprzymierzeńcem w utracie niepotrzebnych kilogramów, ale kluczowym zagadnieniem jest właściwa dieta.

Co potrafi zrobić dieta?

Jak powtarza stare przysłowie: „jesteś tym, co jesz”. Trafność tego zdania znajduje odzwierciedlenie w rzeczywistości. ” Śmieciowe jedzenie”, mała ilość snu i stres powodują stany zapalne i w konsekwencji choroby, które są bardzo poważne dla zdrowia. Najgorsze, że staje się to powoli, niezauważenie niszcząc stan zdrowia. Okrągły brzuszek to tylko jeden z symptomów, który pokazuje całą sytuację. Niektórzy są zdziwieni, gdy słyszą wyrok: rak! Tymczasem przez całe lata pracowali na tę smutną diagnozę. Jednak i w tym przypadku można poprawić swoje życie i zmienić je na lepsze. Zmiana diety może wydawać się czymś trudnym, prawie nieosiągalnym. Ale jest to nieprawda, może to być najlepszą decyzją w dotychczasowym życiu, która wpłynie na wszystkie inne aspekty funkcjonowania człowieka. Lepsze samopoczucie, podwyższona pewność siebie i samokontrola to tylko niektóre zalety wprowadzenia jednej zmiany w życiu. Jedną z najciekawszych i najbardziej obiecujących diet jest dieta ketogeniczna.

Oczyszczająca i skuteczna dieta

Wykorzystuje stan, w którym organizm spala tłuszcz zamiast glukozy. W stanie ketozy głównym „paliwem” dla ciała są ketony, czyli związki odżywcze alternatywne do glukozy. Sposób znany od lat 20-stych XX wieku, wykorzystujący znane mechanizmy występujące w głodówce, ale bez jej stosowania. Okazuje się, że organizm człowieka nie potrzebuje wcale do życia węglowodanów i może je sobie sam wytworzyć. Dieta ketogeniczna to sposób żywienia, w którym występuje wysoki współczynnik tłuszczów, średnia ilość protein oraz niskie ilości węglowodanów. Takie połączenie charakteryzuje się dużymi zaletami w stosunku do tradycyjnych diet. Przede wszystkim chroni organizm przed chorobami neurodegeneracyjnymi i wieloma innymi schorzeniami. Niski poziom węglowodanów i cukru w diecie wygasza stany zapalne i skutecznie reguluje gospodarkę hormonalną organizmu. Przed zastosowaniem diety warto zapoznać się z wytycznymi, które opracowali dietetycy. Informacje można znaleźć w wielu miejscach:

  • książek z przepisami kulinarnymi,
  • blogów o diecie ketogenicznej,
  • stron poświęconym dietom, jak np.: https://dietetyk.edu.pl,
  • poradników dietetycznych,
  • porad wykwalifikowanych dietetyków.

Od niedawna w ludzkiej historii problemem jest nie niedobór żywności, ale jej nadmiar. Pomimo tego dzisiejsze jedzenie jest znacznie mniej odżywcze niż to było kilkadziesiąt lat temu. Skutkiem tego stanu rzeczy jest epidemia chorób cywilizacyjnych, otyłość i powszechne problemy ze zdrowiem. Dieta ketogenna może być odpowiedzią na te trudne problemy. Jest to powrót do diety przodków, do naturalnych i smacznych pokarmów, które były dostępne przed erą industrialną.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ