Kosmetyczki – czym się różnią?

0
2133
kosmetyczka

W drogerii dostępne są różne rodzaje kosmetyczek, jednak kosmetyczka kosmetyczce nierówna. Nie każdy wie od razu, czym różni się kuferek duży od normalnego, czym charakteryzuje się klasyczna wersja kosmetyczki albo kosmetyczka z haczykiem. W szczególności mężczyźni nie radzą sobie z odpowiednim wyborem, gdy chcą sprawić komuś prezent lub wybrać kosmetyczkę dla siebie.

Rodzaje kosmetyczek

Mała kosmetyczka do kobiecej torebki, pełni funkcję organizera. Ze względu na swój niewielki rozmiar, mieści wyłącznie drobiazgi. Zazwyczaj takie kosmetyczki składają się z jednej komory, za to mają różne kształty, są to:

  • kosmetyczki trójkątne, zamykane na suwak, który znajduje się u góry,
  • kosmetyczka-portfel, jest zdecydowanie najbardziej elegancką wersją. Zazwyczaj zamykana an klips,
  • kosmetyczka-piórnik, swoim kształtem przypomina szkolny piórnik,
  • małe płaskie kosmetyczki,
  • kosmetyczki na przybory do makijażu.

Kosmetyczki - czym się różnią?

Przezroczysta kosmetyczka do samolotu, jej kształt jest prosty, dno jest nieco szersze, dzięki temu można taką kosmetyczkę złożyć na płasko. Kosmetyczki do samolotu powinny być przezroczyste, niewykonane z krytego materiału. Ułatwia to kontrole ich zawartości.

Kuferek na kosmetyki, jest idealny podczas podróży, ponieważ jest w stanie dużo więcej pomieścić. Wewnątrz kuferka znajdują się komory z małymi otwartymi kieszonkami, dodatkowo w takim kuferku można znaleźć lusterko oraz kieszonki wykonane z siatki na drobiazgi. Podróżowanie z taką kosmetyczką jest wyjątkowo przyjemne i łatwe.

Kosmetyczka z haczykiem, jest najwygodniejszym modelem kosmetyczki dla mężczyzny. Zapewnia komfort podczas korzystania z łazienki. Gdy w łazience hotelowej brakuje miejsca na wypakowanie wszystkich kosmetyków, kosmetyczka z haczykiem jest ratunkiem. Można powiesić ją w łazience, ułatwi to dostęp do wszystkich niezbędnych akcesoriów.
Kosmetyczki z haczykiem swoim wyglądem przypominają spłaszczony kuferek. Posiadają liczne przegródki. Znalezienie czegokolwiek nie powinno sprawić nikomu trudności. Warto jednak zaznaczyć, że dostępne są również damskie kosmetyczki z haczykiem.

Przeczytaj też: Inne akcesoria – czego jeszcze potrzebuje kobieta?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ