Jak się nie dać stresowi

0
2103

Stres towarzyszy nam od najmłodszych lat. Już w czasach szkolnych martwiliśmy się ocenami, kartkówkami czy opiniami kolegów. Później doszły sprawy rodzinne, problemy w pracy i mnóstwo innych.

Nie można wyeliminować stresu całkiem ze swojego życia ale warto wyrobić sobie pewną postawę życiową, która pomoże złagodzić jego skutki. Przede wszystkim trzeba sobie uświadomić, że w wielu przypadkach nie mamy żadnego wpływu na rzeczywistość. Nic nie poradzimy na to, że zamiast pięknej pogody w weekend, pada deszcz i nasze plany muszą ulec zmianie. Zamiast tradycyjnego „focha” i obrazy na cały świat, warto znaleźć jakieś pozytywne strony. Najczęściej w takich sytuacjach dajemy się ponieść emocjom, które przenosimy na innych. Warto pamiętać, że już kilka przykrych słów potrafi popsuć a nawet zniszczyć relacje z drugim człowiekiem a to z kolei wprowadza nas w jeszcze większy stres. Od dawna znana jest metoda „ na oddech”, bardzo stara ale skuteczna. Zanim powiemy coś w przypływie złości, pod wpływem emocji koniecznie należy wziąć głęboki oddech i przez moment pomyśleć czy to co za chwilę powiemy nie urazi drugiej osoby i czy wypowiedzianych w złości słów nie będziemy żałować. Wyuczenie się takiej postawy pomoże także w innych sytuacjach. Na przykład jeśli będziemy świadkami wypadku drogowego, czy zostaniemy sami z rannym, skaleczonym, zakrwawionym człowiekiem. Panika, strach i bezsilność na pewno nie pomogą. Złapanie oddechu pomoże zebrać myśli i podjąć odpowiednie działania. Niektórym osobom pomocna może się okazać medytacja. Już kilka sesji, w pełnym wyciszeniu i skupieniu uczy koncentracji i pozytywnego myślenia. Każdy z nas jest inny i powinien poszukać własnej drogi. Dla jednych problem to coś z czym chce sobie radzić sam a inny człowiek potrzebuje rozmowy, rady, czy zwykłego „ przestań się rozczulać nad sobą”.

Życie to nie tylko radości ale i troski, zmartwienia i kłopoty. Warto nauczyć się jak sobie radzić w trudnych chwilach aby nie wybuchać, nie być wulgarnym i uciążliwym dla otoczenia.

Więcej o stresie i poradach zdrowotnych przeczytasz na www.serce.info.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBiżuteria damska jako wyrażenie stylu
Następny artykułNapoje spalające tłuszcz

Interesuje się tematyką beauty i modą. Odkąd pamiętam chciałam zostać kosmetyczką, dlatego też wybrałam się na zaoczną kosmetologię na Łódzki Uniwersytet Medyczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ