Zakwaszenie organizmu to problem, który dotyka aż 80% Europejczyków. Czym jest to spowodowane? Głównie naszym dzisiejszym stylem życia oraz spożywaniem przetworzonej żywności. Problem zakwaszenia organizmu jest poważny, ponieważ jego objawy są często mylone z różnymi innymi przypadłościami. Natomiast skutki nieleczonego zakwaszenia organizmu mogą być bardzo poważne. Dlatego tak ważne jest, aby znać i prawidłowo rozpoznawać pierwsze objawy zakwaszenia organizmu. Warto również wiedzieć, jak postępować, aby zwalczyć zakwaszenie organizmu.
Zakwaszenie organizmu
Zakwaszenie organizmu to najprościej mówiąc zaburzenie równowagi kwasowo-zasadowej. Przyczynia się do niego wiele czynników. Miedzy innymi jest to życie w ciągłym pośpiechu i stresie. Przyczynia się do niego także siedzący tryb życia i brak aktywności fizycznej. Jednak chyba największe znaczenie dla równowagi kwasowo-zasadowej w naszym organizmie ma nasza dieta. Zarówno sposób spożywania pokarmów jak i ich rodzaj ma wpływ na zakwaszenie organizmu. Jedzenie w pośpiechu nie wpływa na nas dobrze. Wysoko przetworzona żywność złapana gdzieś „na mieście” również nie przyczynia się do naszego zdrowia. Niestety, opisany powyżej styl życia staje się udziałem coraz większej ilości osób, które pochłonięte karierą, nie dbają o siebie odpowiednio.
Czym objawia się zakwaszenie organizmu?
Istnieje bardzo wiele objawów zakwaszenia organizmu, dlatego są one trudne do skojarzenia z tym konkretnym problemem. Należą do nich:
- brak energii, stałe zmęczenie, depresja,
- nerwowość, drażliwość,
- pękanie kącików ust,
- zapalenia jelit,
- katar,
- słabe włosy i paznokcie,
- skurcze łydek,
- sztywnienie szyi,
- zapalenie ścięgien.
Jak naturalnie odkwasić organizm?
Aby walczyć z zakwaszeniem organizmu, powinniśmy wsłuchać się w swój organizm i dać mu odetchnąć. Jeśli masz pracę siedzącą, warto wprowadzić w życie wiecej ruchu, który poprawi samopoczucie i pomoże organizmowi odpocząć od siedzenia za biurkiem. Musisz postarać się ograniczyć stres, nerwy i pośpiech w swoim życiu. Wygospodaruj również czas na spożywanie regularnych i wartościowych posiłków. Należy również wprowadzić zmiany do diety. Najbardziej zasadotwórczymi produktami są czerwone mięso i nabiał oraz słodycze, sól, alkohol i kofeina. Musisz ograniczyć ich spożycie na rzecz produktów zasadotwórczych. Warto również pamiętać o spożywaniu dużej ilości wody mineralnej, która zapewni organizmowi odpowiednie nawodnienie.
Co jeść, aby odkwasić organizm?
Aby odkwasić swój organizm, musimy sięgnąć po dietę zasadową. To dieta, która stawia na produkty alkalizujące. Celem diety zasadowej jest przywrócenie równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie. Jej głównym założeniem jest spożywanie około 80 procent produktów zasadowych i 20 procent produktów kwasowych. Utrzymanie takiego stanu rzeczy w organizmie zapewni mu zdrowie i prawidłowe funkcjonowanie. Sprawdź listę 5 najlepszych suplementów na odkwaszenie organizmu: Ranking suplementów na zakwaszenie organizmu >>
Które produkty działają na organizm zasadotwórczo? Przede wszystkim są to cytrusy, ale także większość warzyw i owoców. Szczególnie warto wprowadzić do diety buraki, sałatę, jabłka, seler, banany i melony. Warto wprowadzić zdrowe nawyki żywieniowe. Chleb jedzmy z sałatą, rzeżuchą, natką pietruszki czy pomidorem, a mięso obowiązkowo z warzywami – gotowanymi oraz surowymi. Nie zapomnij o kaszy jaglanej, która po długim czasie niedoceniania wróciła do łask i obecnie pojawia się w wielu zdrowych przepisach. Kasza jaglana jest świetna w działaniu zasadotwórczym. Zachwyca również ilością zastosowań. Wspaniale komponuje się zarówno z daniami wytrawnymi jak i słodkimi.
Dowiedz się więcej: https://prodeacid.pl/odkwaszanie
DuoLife S.A. ul. Topolowa 22, Więckowice k/Krakowa. Tel. 12 333 45 67