Niechciane zmiany na ciele – usuwanie rozstępów, jak się do tego zabrać?

0
1967

Rozstępy i blizny to zmiany, które każda kobieta chciałaby raz na zawsze usunąć ze swojego ciała. Nie ważne, czy pojawiły się na widocznych partiach ciała, czy też tych odsłanianych jedynie w domowym zaciszu. Ich obecność sprawia, że spada samoocena. Właśnie dlatego warto sprawdzić, czy usuwanie rozstępów jest możliwe.

Usuwanie rozstępów – jakie substancje przyspieszają ten proces?

Nie ma chyba osoby, która w pierwszej kolejności nie próbowałaby usunąć rozstępów przy pomocy ogólnodostępnych kosmetyków. Niestety nie każdy wie jakie powinny one zawierać substancje, by miały szanse powodzenia. Okazuje się, że skuteczne mogą być te posiadające między innymi związki krzemu, które sprzyjają regeneracji włókien elastycznych i kolagenowych. Kolejnym składnikiem będzie kwas mlekowy, który powinien minimalizować rogowacenie naskórka. Sprawdzą się również witaminy A, C, E, które działają antyoksydacyjnie.

Znaczenie mają również związki działające przeciwzapalnie, a także antyutleniająco. Niestety nie ma żadnej pewności, że stosowanie produktów, nawet zawierających takie składniki przyniesie oczekiwane efekty. Nie do końca można bowiem samemu określić jakie powinno być ich stężenie i proporcje, tym samym cieżko jest ocenić czy dany produkt spełnia normy. Trzeba też pamiętać, że usuwanie rozstępów przy pomocy kosmetyków powinno rozpocząć się zaraz po ich powstaniu. Niestety te zmiany pojawiają się bardzo często w trakcie ciąży lub krótko po niej, a w tym okresie wiele preparatów powinno zostać wykluczonych.

Usuwanie rozstępów u kosmetyczki

Właśnie dlatego w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych przeprowadzane są zabiegi, które mają na celu zmniejszenie widoczności lub całkowite zniwelowanie rozstępów. Na takie kuracje warto zapisywać się jak najszybciej. Mianowicie zaraz po pojawieniu się niedoskonałości, wówczas istnieje szansa na całkowite ich usuniecie. Niektóre metody mogą być stosowane także przez kobiety w ciąży lub te karmiące piersią. Co ważne nikt nie przekreśla również osób ze starymi bliznami. Usuwanie rozstępów, które zdążyły już zbieleć będzie trudniejsze, ale nie niemożliwe. Na tego typu problemy stosuje się popularne: peelingi chemiczne, mikrodermabrazję, a także laser.

Bardzo często można spotkać się z zabiegami o innych nazwach, jednak ich sposób wykonywania i efekt będzie taki sam. Sprawdzić można to tutaj http://wspanialecialo.pl/zabiegi-na-cialo/niepozorny-jezyk/. Dwie pierwsze wspomniane metody będą polegały na ścieraniu kolejnych warstw naskórka w celu spłycenia rozstępów. Po odpowiedniej serii zabiegów skóra staje się gładsza i bardziej elastyczna. Z kolei usuwanie rozstępów za pomocą lasera będzie polegało na  podgrzaniu i odparowaniu warstw blizny. Dodatkowo światło, które emituje laser powoduje wyrównanie kolorytu. Ilość serii, czas trwania pojedynczego zabiegu, a także cena będzie uzależniona od ilości i wielkości rozstępów. Nie ma jednak wątpliwości, ze usuwanie rozstępów przy pomocy kosmetyczki jest najlepszą opcją.

[Głosów:2    Średnia:3/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułHiperkeratozy stóp
Następny artykułGdzie operacja zaćmy?

Interesuje się tematyką beauty i modą. Odkąd pamiętam chciałam zostać kosmetyczką, dlatego też wybrałam się na zaoczną kosmetologię na Łódzki Uniwersytet Medyczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ