Które zioła są pomocne w pozbyciu się nadmiaru wody z organizmu?

0
1513
zioła moczopędne - rodzaje

Wiele osób marzy o pięknej i smukłej sylwetce. Często jest to niemożliwe, ponieważ w organizmie dochodzi do zatrzymania wody. Ten problem jest zdecydowanie częściej spotykany u kobiet. Czy można jakoś sobie z nim poradzić?

Sprawdzoną, a przede wszystkim naturalną metodą walki z toksynami zalegającymi w naszym wnętrzu są zioła. Stymulują nerki do pracy, a one oczyszczają organizm ze zbędnych produktów przemiany materii. Do najbardziej popularnych ziół moczopędnych należą: pokrzywa, lubczyk, skrzyp polny, mniszek lekarski oraz czarny bez.

Pokrzywa

Pokrzywa to źródło zdrowia, dlatego powinniśmy ją pić każdego dnia. Jej cenne właściwości są wykorzystywane zarówno w medycynie, jak i kosmetyce. Posiada działanie moczopędne, dzięki czemu wspomaga wydalanie mocznika oraz chloru z naszego organizmu. Dzięki herbacie z pokrzywy wspomożemy również pracę układu immunologicznego oraz wzmocnimy włosy i paznokcie.

Czarny bez

Bez względu na to, którą część czarnego bzu będziemy spożywać, każda z nich posiada właściwości moczopędne. Czarny bez posiada działanie silnie odtruwające oraz wspomagające usunięcie wszelkich szkodliwych resztek przemiany materii. Jego owoce są dodatkowo źródłem witaminy C, która jak wiadomo ma pozytywny wpływ na pracę układu odpornościowego.

Przeczytaj też: http://www.nailsworld.pl/jak-dbac-o-wrazliwe-zeby/

Lubczyk

Lubczyk posiada właściwości moczopędne, rozgrzewające oraz rozkurczowe. Jest to dość uniwersalne zioło, może być stosowane zarówno w przypadku problemów trawiennych, bólów menstruacyjnych oraz problemów z wątrobą.

Skrzyp polny

Herbata ze skrzypu polnego sprzyja usuwaniu nadmiaru wody z organizmu. Dzięki temu obrzęki oraz opuchlizna, która u nas występuję staje się mniejsza. Jej zaletą jest to, że podczas spożywania nie dochodzi do wypłukiwania cennych elektrolitów. Jakie jeszcze zalety posiada skrzyp polny? Ma bardzo dobry wpływ na kondycję naszych włosów oraz paznokci, a do tego poprawia mineralizację kości.

Mniszek lekarski

Liście mniszka lekarskiego nie dość, że mają działanie moczopędne, to jeszcze odtruwające.
Pomagają pozbyć się z organizmu substancję, które są szkodliwe i wywierają zły wpływ na strukturę komórkową skóry. Oprócz tego poprawia apetyt i ułatwia trawienie.

Źródło: https://www.kochamyzulawy.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ