Jak podkreślić brwi

0
1957
brwi
fot: pixabay.com

Każda kobieta chce się  czuć atrakcyjnie i wyjątkowo.  Właśnie dlatego tak wiele wagi panie przykładają do swojego stroju, śledzą nowinki modowe. Kolejnym stałym elementem upiększającym jest makijaż. W tej sferze również sporo się ciągle zmienia. Każdy rok, każdy sezon przynosi nowe trendy. 

Zobacz też: http://sekundaminuta.pl/jak-malowac-brwi-cieniem/

Ciemne, wyraziste brwi

W ostatnim czasie szczególny akcent kładziony jest na oprawę oczu. Uwidacznia się w tym inspiracja urodą kobiet z południa, o ciemnych oczach i wyrazistych rysach. Kobiety, które nie zostały tak hojnie obdarowane przez naturę chętnie korzystają z zabiegów u kosmetyczek. Najczęściej wybieranym zabiegiem jest zagęszczanie i przedłużanie rzęs. 

Panie dbają jednak nie tylko o rzęsy. Brwi, które w ostatnich latach były na ogół pomijane w pielęgnacji, teraz grają niemal pierwsze skrzypce. Niegdysiejsze cienkie, niczym narysowane kredką, brwi dawno już odeszły do historii. Jakie zatem powinniśmy zadbać o brwi, aby były modne, na czasie? Przede wszystkim ciemne i gęste. Niewiele kobiet posiada naturalnie takie brwi. Jak więc uzyskać efekt szerokich, latynoskich brwi?

Dawno już odeszło się od podmalowywania brwi kredką. Zabieg ten daje bardzo nienaturalny efekt, a poza tym jest mało trwały, pod wpływem ciepła kredka rozmazuje się tworząc nieładne smugi na twarzy.

Kobiety najczęściej decydują się więc na makijaż permanenty brwi u kosmetyczki, która domalowuje drobne kreseczki przypominające włoski. W efekcie brwi wyglądają naturalnie i co najważniejsze – nie musimy ich malować codziennie, efekt utrzymuje się około miesiąca. Oczywiście, skorzystanie z takiego zabiegu wiąże się z dodatkowymi kosztami. Za wygodę i piękny wygląd warto jednak zapłacić.

Malowanie henną

Kobiety, które nie chcą lub z jakichś względów nie mogą poddać się tak inwazyjnemu zabiegowi mogą trwale przyciemnić brwi henną. Ten zabieg również dobrze jest powierzyć kosmetyczce. /Henna oprócz włosków farbuje również skórę i trudno się z niej zmywa, dlatego tak ważne jest, aby precyzyjnie ją nałożyć. 

Codzienna pielęgnacja

Nasza pielęgnacja brwi nie koĶczy się jednak na ich przyciemnieniu. Należy pamiętaj o regularnym usuwaniu zbędnych włosków za pomocą pęsety, a także nakładaniu odzywki specjalna szczoteczka, dzięki czemu będą mocne i błyszczące.

Przeczytaj też: http://www.pozaistyl.pl/sposoby-na-wiazanie-szalika/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ