Skuteczne leczenie łysienia – wizyta u trychologa

0
1151
Mężczyzna z zakolami przed wizytą u trychologa

Łysienie towarzyszy człowiekowi od wieków. Może być objawem choroby lub chorobą samą w sobie. Dotyka przede wszystkim mężczyzn, ale zdarza się, że i kobiety borykają się z tym problemem. Przyczyn może być wiele, ale najczęściej jest to spowodowane dziedziczeniem przez mężczyzn genu odpowiadającego za wypadanie włosów. By dokonać trafnej diagnozy i poznać przyczynę problemu należy skierować się do specjalisty, który zleci niezbędne badania, ułatwiające diagnostykę.

Objawy łysienia

Zazwyczaj procesowi męskiego łysienia towarzyszą też inne objawy. Są to m.in. nadmierne wydzielanie łoju, przerzedzenie owłosienia na głowie, łupież, a w zaawansowanym stadium występowanie zmian skórnych w postaci czerwonych plam, które są zwiastunem łojotokowego zapalenia skóry głowy, co może przyczynić się do większej utraty owłosienia. Widząc te niepokojące objawy warto skorzystać z pomocy trychologa. Przykładową ofertę konsultacji trychologicznej można znaleźć na podstronie https://klinikagenesis.pl/zabiegi/trychologia, należącej do Kliniki Genesis, mieszczącej się w Krakowie.

Rozwój łysienia 

Ze względu na to, że łysienie najczęściej dotyka mężczyzn, poniżej znajdują się poszczególne fazy, jakie można wyróżnić podczas łysienia. 

  • Zakola – to początkowy etap łysienia charakteryzujący się ubytkami owłosienia w okolicach skroni; 
  • Wysokie czoło — kolejne stadium to przerzedzanie się włosów w okolicach pierwotnej linii włosów; 
  • Przerzedzanie w koronie – następnym etapem jest przerzedzenie włosów na czubku oraz na środkowej części głowy; 
  • Miniaturyzacja – jest to zaawansowane stadium łysienia, kiedy włoski są bardzo osłabione, a te, które wyrastają na nowo, są delikatne i pozbawione pigmentacji; 
  • Wyłysienie całkowite — ostatnie stadium w procesie łysienia, objawia się całkowitym wyłysieniem. 

Mężczyzna z problemem łysienia przed leczeniem w Klinice Genesis

Walka z łysieniem 

Jako że bujne owłosienie na głowie jest jedną z oznak męskości, siły i witalności, problem łysienia stanowi duże zagrożenie dla poczucia męskości, pewności siebie. Wielu mężczyzn z powodu problemów z owłosieniem wpada w kompleksy. 

By stymulować wzrost włosów, ważnym jest dbanie o odpowiednią higienę życia. Odpowiednia dieta, bogata w makro i mikroskładniki, ograniczanie lub unikanie używek oraz stresu. Warto też korzystać z peelingu i masażu skóry głowy, który pobudza mikrokrążenie. 

Jeśli jednak pomimo dbania o zdrowy tryb życia zaczyna coraz bardziej ubywać włosów (jest to moment, w którym traci się powyżej 100 włosów na dobę), należy wybrać się do specjalisty. Lekarz, który zajmuje się diagnostyką schorzeń skóry głowy oraz włosów to trycholog. Tylko on będzie w stanie określić przyczynę problemu. Im szybsza reakcja, tym większa szansa na powrót do zdrowia. 

Medycyna estetyczna w walce z łysieniem

Dzięki nieustannemu rozwojowi nauki, współczesna medycyna estetyczna jest w stanie pomóc w wielu dolegliwościach i schorzeniach. W swej bogatej ofercie ma do zaproponowania wiele zabiegów mających na celu poprawę kondycji zdrowia. By dobrać odpowiedni zabieg dla pacjenta, niezbędna jest konsultacja, której celem będzie dobranie indywidualnej metody leczenia. 

Zabieg mezoterapii skóry głowy w klinice Genesis

Mezoterapia skóry głowy

W początkowej fazie utraty włosów możliwa jest mało inwazyjna terapia. Jako przykład można tu wymienić mezoterapię. Jest to sposób leczenia łysienia, który polega na dokonywaniu drobnych nakłuć w skórę głowy, podczas których dostarczane są substancje odżywcze. Ich zadaniem jest stymulacja mieszków włosowych do produkcji zdrowych włosów. 

Laseroterapia w leczeniu łysienia

Kolejną metodą leczenia łysienia jest stosowanie laseroterapii. Ten rodzaj zabiegów rekomendowany jest dla osób w bardziej zaawansowanym stadium schorzenia. Pacjentowi zakładana jest laserowa opaska, która poprzez stymulację doprowadza do zwiększenia przepływu krwi. Dzięki temu cebulki włosów są lepiej odżywione i dotlenione, a to przekłada się na lepszy wzrost włosów. 

Przeszczep włosów

Jeśli powyższe metody nie przynoszą rezultatów, kolejnym sposobem jest przeszczep włosów. Procedura przeszczepu odbywa się w trakcie miejscowego znieczulenia. Polega ona na pobraniu mieszków włosowych z wykorzystaniem specjalnych przyrządów z jednego miejsca (dawczego) i wszczepieniu ich w miejsce docelowe (biorcze). Dzięki temu mamy niemalże całkowitą pewność, że przeszczep się przyjmie, a nowe włosy będą wyglądać naturalnie.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ