niedziela, Styczeń 21, 2018

Stylizacja paznokci a uczulenie

0

Paznokcie są bardzo istotnym elementem naszego organizmu, który został zaprojektowany w taki sposób aby chronić najczulsze elementy na naszych dłoni. Mimo że ich struktura jest twarda, i składa się z 120-150 warstw komórek, bardzo łatwo je uszkodzić. W dzisiejszym artykule przedstawimy Wam najczęstsze reakcje naszego organizmu na stosowanie zabiegów upiększających nasze paznokcie.

Na co szczególnie zwrócić uwagę podczas wykonywania stylizacji paznokci?

Każda zmiana na paznokciu lub w jego obrębie powinna być wzięta pod uwagę przez osobę wykonującą zabieg. Należy pamiętać że wszystkie uszkodzenia mechaniczne, oraz oznaki choroby wywołane przez wirusy, bakterie czy grzyby, powinny zaalarmować stylistkę paznokci. Jeżeli płytka paznokcia jest uszkodzona, lub wystąpiła reakcja alergiczna, nie powinno się stosować chemicznych preparatów, gdyż może to pogorszyć stan. Pamiętajmy również że każdy organizm jest inny, i mimo że dany produkt zawierający szkodliwe substancje może uczulać, także inny preparat który nie zawiera komponentów wywołujących reakcje alergiczne może takowe wywołać. Powodów jest wiele, poczynając od źle wykonanego zabiegu, przez alergię na jeden ze składników (który dla innych osób jest nieszkodliwy), aż do braku higieny podczas wykonywania manicure.

Co wywołuje reakcję alergiczną paznokci?

Najczęstszą przyczyną występowania uczulenia na paznokciach i w ich okolicy, jest stosowanie niskiej jakości produktów. Głównymi substancjami, które mogą powodować reakcję alergiczną są formaldehyd, toluen, i DBP. Jeżeli używacie produktów, które nie zawierają wymienionych składników, przyczyn możemy szukać w substancjach, które zapewniają lakierom plastyczność, w rozpuszczalnikach oraz środkach koloryzujących. Zdarza się również, że w niektórych przypadkach uczulenie mogą powodować inne składniki.

Jakie objawy daje uczulenie paznokci?

Należy zaznaczyć że objawy mogą wystąpić od razu, jak i po kilku miesiącach. W zależności od organizmu, symptomów może być na prawdę wiele. Najczęściej pojawiają się:

  • Świąd, ból i mrowienie w okolicy paznokcia – takie symptomy mogą również wystąpić w innych częściach ciała które dotykamy, ponieważ są wywoływane na ogół podczas wykonywania stylizacji akrylowej która pełną twardość osiąga dopiero po 48 godzinach.
  • Wysypka – bardzo często występuje w innych okolicach niż paznokcie (przykładowo w dolnej części twarzy), dlatego nie wiążemy jej z wykonaną stylizacją. Jest to spowodowane tym że dotykamy innych miejsc paznokciami, pokrytymi warstwą lakieru który mógł wywołać reakcję alergiczną.
  • Białe plamki na paznokciu – dość rzadka reakcja uczuleniowa która zazwyczaj jest wywoływana przez nakładanie nowych warstw lakieru, bez zmycia poprzednich.
  • Onycholiza – czyli oddzielenie paznokcia od łożyska płytki i pojawienie się wewnątrz powietrza, popularnie nazywana schodzeniem paznokcia. Powodem może być zarówno mechaniczne uszkodzenie płytki paznokcia, jak i skrajne wysuszenie wywołane przez zmywacze do paznokci.
  • Łamliwość i rozdwajanie paznokci – główną przyczyną jest zła dieta, natomiast objawy mogą występować również po zbyt częstym stosowaniu preparatów wysuszających płytkę paznokcia.
  • Pieczenie w paznokciu i wokół niego – reakcja która zazwyczaj występuje po nadmiernym stosowaniu tak zwanych zmywaczy, czyli produktów do zmywania stylizacji paznokci.

Jak się bronić przed reakcją uczuleniową?

Jednym ze sposobów zapobiegania reakcji alergicznych jest stosowanie produktów do stylizacji paznokci klasy premium, oraz takich które nie zawierają w składzie szkodliwych substancji. Należy unikać produktów zawierających toulen, DBP czy formaldehyd, czyli składników wysoko uczulających. Aby mieć całkowitą pewność co do jakości produktu, sprawdźmy również gdzie jest wytwarzany. Jeżeli na terenie Unii Europejskiej, będzie zdecydowanie bezpieczniejszym wyborem, niż te pochodzące z Azji, gdzie wymogi co do kosmetyków są znacznie mniej rygorystyczne niż na naszym kontynencie. Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie lakierów hybrydowych, których trwałość sięga nawet 3 tygodni, przez co zminimalizujecie kontakt ze szkodliwymi dla płytki paznokcia preparatami zmywającymi stylizację.

3 najlepsze ćwiczenia dla starszych osób

0
3 najlepsze ćwiczenia dla starszych osób

Niezależnie od wieku, każdy, może cieszyć się zdrowym i silnym organizmem. Nawet senior po sześćdziesiątce może wyglądać atrakcyjnie i zachwycać umięśnionym i zgrabnym ciałem. Na upływ czasu nikt z nas nie ma wpływu, trzeba umieć starzeć się z godnością, lecz to nie pretekst do tego, by przestać dbać o swój wygląd i zdrowie.

Kluczem do sukcesu jest aktywność fizyczna, a to jak będziemy prezentować się w kwiecie wieku, zależy tylko od nas samych. Wystarczy tak naprawdę odrobina motywacji i wytrwałości w tym, by nigdy nie zaprzestać ruchu.

Rozgrzewka przed treningiem

Rozgrzewka przed treningiem to podstawa i przed przystąpieniem do nawet najprostszych ćwiczeń powinna być wykonana. Przy wykonywaniu ćwiczeń trzeba zwrócić uwagę na to, jak oddychamy.

Często zapominamy o tym ważnym aspekcie, a jak się okazuje, bardzo wiele osób podczas treningu zapomina o prawidłowym oddechu. Należy oddychać w naturalny sposób i pod żadnym pozorem nie można wstrzymać oddechu, bo skutkuje to gwałtownym podniesieniem ciśnienia krwi. Co więcej, to właśnie dzięki odpowiedniemu rozgrzaniu mięśni i stawów można uniknąć niepożądanych kontuzji, więc bez rozgrzewki nie wolno rozpoczynać treningu. Osoby starsze większą wagę powinny przykładać do tego, by ćwiczenia wykonywać regularnie i co najważniejsze, ich intensywność nie jest tutaj bardzo ważna. Ćwiczenia powinny być tak dobrane, by nie obciążać stawów, w szczególności kolan. Najlepiej, jeśli będą wykonywane od 3 do 5 razy w tygodniu po 30 minut.

Wprowadzenie aktywności fizycznej do codziennego życia niesie ze sobą bardzo wiele korzyści. Przede wszystkim poprawia kondycję, przez co można cieszyć się dobrym stanem fizycznym, zdrowiem i być niezależnym. Aktywność fizyczna pozwala także poprawić metabolizm i utrzymać wagę w normie. Do tego odpowiednio dobrane ćwiczenia niwelują różnego typu bóle, zmniejszają ryzyko wystąpienia kontuzji, wzmacniają mięśnie i obniżają ciśnienie tętnicze.

3 najlepsze ćwiczenia dla osób starszych

Unoszenie rąk i nóg w pozycji siedzącej
Celem tego ćwiczenia jest, by wzmocnić mięśnie kręgosłupa oraz poprawić koordynację ruchową rąk. Można je wykonywać na siedząco, np. z wykorzystaniem krzesła.

Usiądź zatem na krześle i oprzyj ręce na kolanach. Stop ustaw stabilnie na podłodze. Wyprostuj się, a następnie podnieś prawą rękę i lewą nogę do góry. Wytrzymaj w tej pozycji 5 sekund. Powtórz ćwiczenie, podnosząc teraz lewą rękę i prawą dłoń do góry.

Rozciąganie dolnych mięśni pleców
Ćwiczenia rozciągające dają o wiele większą swobodę ruchów i pozwalają seniorom cieszyć się dobrą aktywnością. Poprawiają także wytrzymałość i dodają siły. Dzięki ćwiczeniom na rozciąganie dolnych mięśni pleców można je rozciągnąć, co w rezultacie zmniejsza bóle lędźwi. Do jego wykonania potrzebna będzie mata, ale można też użyć koca lub dywanu.

Połóż się wygodnie na plecach na maci. Nogi zegnij w kolanach, a stopy ustaw całą powierzchnią na rozpiętość bioder. Następnie ułóż ręce wzdłuż tułowia i bardzo powoli zacznij opuszczać kolana w bok na jedną stronę. Teraz wróć do pozycji wyjściowej i wykonaj to samo na drugą stronę.

Koci grzbiet
To ćwiczenie pozwala trenować mięśnie grzbietu. Z pewnością przyniesie ulgę tym seniorom, którzy zmagają się z bólami kręgosłupa. Wystarczy je regularnie wykonywać, a znacznie zmniejszą się dolegliwości bólowe w krzyżu i tym samym poprawi się komfort życia.

3 najlepsze ćwiczenia dla starszych osób

Aby wykonać to ćwiczenie, ustaw się w klęku podpartym. Istotną rolę odgrywa tutaj postawa, postaraj się, by nadgarstki znalazły się pod barkami, a kolana pod biodrami. Teraz naprzemiennie będziesz wykonywać koci grzbiet i okrągłe plecy. Wyciągaj kręgosłup ku górze, najdalej jak tylko możesz, a głowę chowaj między ramionami.

Wyżej opisane ćwiczenia są bardzo proste i każdy senior powinien poradzić sobie z ich wykonaniem. Warto pamiętać, że nawet najprostsze ćwiczenia na rozciąganie i rozgrzewanie mięśni w poszczególnych partiach ciała mogą uchronić przed poważnymi schorzeniami, a nawet niepełnosprawnością.

2 treningi, które spalą 1000 kcal

0
2 treningi, które spalą 1000 kcal

Walka z nadprogramowymi kilogramami zwykle nie należy do najłatwiejszych. Jeśli chcemy znów poczuć się dobrze we własnym ciele, musimy zadbać w pierwszej kolejności o dietę. Niektórzy uważają że drogą do upragnionej sylwetki jest aktywność ruchowa. Jak się okazuje pomaga zaledwie w 20%. Mimo tego, że wysiłek fizyczny ma mniejsze znaczenie w odchudzaniu niż odpowiednie odżywianie, nie zapominajmy, że jest świetnym narzędziem i pomoże nam przyspieszyć metabolizm.
Istnieje wiele różnych metod, które umożliwiają spalanie 1000 kcal, a w prezentowanym artykule spróbujemy Wam przybliżyć dwie z nich.

CROSSFIT

Crossfit staje się coraz modniejszą formą aktywności. Pod jego nazwą kryje się morderczy trening,podczas którego doskonalimy naszą sprawność w dziesięciu różnego typu dziedzinach. Na crossfit składają się między innymi ćwiczenia siłowe, szybkościowe, wytrzymałościowe, eksplozywne, gimnastyczne, ćwiczenia typowe dla ciężarowców, z kettle bells oraz bez dodatkowego obciążenia. W crossficie wszystkie serie ćwiczeń wykonuje się w bardzo intensywny sposób z przerwami na bardzo krótki odpoczynek.

Trzeba przyznać, że liczba dostępnych kombinacji ćwiczeń jest imponująca i dzięki temu nasz trening nigdy nie będzie nudny, bo można go w dowolnej formie modyfikować. W wykonywanie ćwiczeń angażujemy niemal wszystkie mięśnie ciała, co skutkuje ich wzmocnieniem i poprawą funkcjonowania. Z crossfitu wyniesiemy wiele korzyści, nie tylko poprawimy swoją kondycję, ale rozwinięty także koordynację, szybkość, zwinność, równowagę, sprężystość. Ponadto dzięki ćwiczeniom możemy wpłynąć korzystnie na wytrzymałość sercowo-naczyniową oraz oddechową.

SQUASH

Jak podaje magazyn Forbes squash zaliczamy do najzdrowszych sportów, więc warto pomyśleć o jego wprowadzeniu do naszej codziennej aktywności fizycznej. Polega on na przemiennym odbijaniu piłki od ścian przy użyciu rakiety. Squash to idealny trening na poprawienie kondycji i wytrzymałości, ale również może być ciekawą alternatywą dla innych form rozrywki. Co więcej, grając w squasha można spalić zbędne kalorie, co z pewnością przypadnie do gustu osobom ,które starają się schudnąć. Godzinny trening pozwala spalić nawet 800-1200 kalorii.

Dodatkowo dochodzi tutaj duch rywalizacji, więc nawet nie zdążymy się obejrzeć, kiedy ta godzina minie. Ten rodzaj sportu wymaga od nas pewnych predyspozycji, przede wszystkim bardzo dobrej kondycji fizycznej, zwinności, siły oraz wydolności tlenowej. Poza tym przyda się tutaj również inteligencja i błyskotliwość. Squash stał się ogólnorozwojową formą wysiłku fizycznego. W czasie gry angażujemy do pracy różne partie ciała, w tym między innymi pośladki, uda, łydki oraz mięśnie ramion, pleców, a także brzucha. Jeśli regularnie będziemy grać w squasha, szybciej zrzucimy zbędne kilogramy i uzyskamy pięknie wymodelowaną sylwetkę. Co więcej, poprawimy krążenie w organizmie i wpłyniemy korzystnie na poprawę samopoczucia. To także świetny sposób na odreagowanie stresu wynikającego z codziennego życia, nadmiernej ilości obowiązków oraz pracy.

2 treningi, które spalą 1000 kcal

Reasumując, zarówno crossfit jak i squash to formy aktywności, o których warto pomyśleć. Niestety są wymagające, ale tak naprawdę dzięki intensywnym treningom można szybciej osiągnąć wymarzone efekty i cieszyć się szczupłą sylwetką. Jeśli będziemy ćwiczyć regularnie i z należytą pieczołowitością, to mamy szansę przyśpieszyć nasz metabolizm i spalić ogromną liczbę kalorii, więc schudniemy o wiele szybciej niż przy innych formach aktywności. Taki intensywny trening poprawi również nasze samopoczucie, koordynację ruchową i będziemy cieszyć się pełną sprawnością w każdym wieku.

Tak naprawdę, zarówno crossfit, jak i squash przyniosą nam wiele korzyści. Co więcej, stanowią one ciekawą alternatywę dla wszystkich monotonnych i nudnych zajęć ruchowych, więc dodatkowo ćwiczenia będą sprawiały nam większą frajdę. Do nowej aktywności możemy także zachęcić swoich bliskich, bo to ciekawy sposób na wypełnienie wolnego czasu. Lepiej zastąpić siedzenie przed telewizorem grą w squasha lub na ćwiczenia crosffit.

4 rzeczy, które robi facet, gdy Cię naprawdę kocha

0
4 rzeczy, które robi facet, gdy Cię naprawdę kocha

Niemiecki psycholog i filozof Erich Fromm pisał, że „miłość zaczyna się rozwijać dopiero wówczas, gdy kochamy tych, którzy nie mogą się nam na nic przydać”. To właśnie jemu zawdzięczamy kilka różnych definicji międzyludzkiej miłości. Jednak na piedestał wystawił przede wszystkim tak zwaną „miłość dojrzałą”, która charakteryzuje ogromne poczucie przywiązania do drugiego człowieka, przy jednoczesnym zachowaniu własnej indywidualności. A jak kocha Cię Twój towarzysz życia? Zastanawiałaś się kiedyś, czy w Waszym związku jest dojrzała miłość?

Jeśli nie jesteś w stanie tego określić, to przedstawiam Ci cztery elementy, po których rozpoznasz, czy Wasze relacje się prawdziwe i głębokie. Oto one:

1. Czas

XXI wiek to życie w zawrotnym tempie, ciągle gdzieś gonimy, wiecznie jesteśmy spóźnieni. Chyba trudniej o jeszcze szybsze tempo niż w obecnych czasach. Jeżeli Twój ukochany mimo nadmiaru obowiązków i życia w takim tempie, znajduje dla Ciebie czas i potraficie się cieszyć wspólnymi chwilami, to możesz być pewna, że jego uczucia się szczere i silne. Nie mylmy jednak wspólnych spędzania z chwil z uzależnianiem od siebie ukochanej osoby, to dwa różne pojęcia. Mówiąc o silnej miłości mam na myśli podejmowanie nowych i czasami wymagających aktywności, ale także te momenty, kiedy spędzanie wspólnie w domu, na przykład relaksując się. To właśnie tego typu interakcje umacniają każdą relację i warto zadbać, by w związku było ich jak najwięcej.

2. Troska

Każdy z nas potrzebuje wsparcia i opieki, ważne, aby umieć ją również okazywać swojemu partnerowi nie tylko w trudnych chwilach, ale przede wszystkim w codziennym życiu, gdy potrzebujesz pomocy w zakupach lub chorujesz. Najprostszym wyrazem troski jest także szczere mówienie o własnych uczuciach i spotykanie się z tym, że nasze słabości są akceptowane. Jeśli mężczyzna naprawdę Cię kocha, to się o Ciebie troszczy i dba o to, by nie przysparzać Ci umyślnie przykrości i nie doprowadza do stresujących sytuacji.

3. Drobne gesty

Drobne gesty również są ważne. Czy Twój partner wie, jaka jest Twoja ulubiona herbata i iloma łyżeczkami cukru ją słodzisz? A jak wyglądają Wasze wspólne zdjęcia? Czy patrzy na Ciebie tak samo jak Ty pochłaniasz wzrokiem ulubiony kawałek tortu? Pamięta datę Twoich urodzin lub inne szczegóły, które są dla Ciebie ważne? W takich drobnostkach kryją się bardzo ciepłe uczucia, a nabycie umiejętności ich zauważania i zauważania jest sednem głębokiej więzi i prawdziwej miłości.

4. Zrozumienie

W każdym związku mogą zdarzać się kłótnie i jest to normalne. Ważne, by pomimo tego, że właśnie macie za sobą kłótnię przypominającą huragan Katrina, potrafić dojść do porozumienia. Kochający mężczyzna uczy się na własnych błędach, nie powraca do drażliwych tematów sprzed kilku miesięcy i co najważniejsze, potrafi Cię wysłuchać. Jedyną słuszną drogą do wzajemnego zrozumienia i szczęśliwego związku jest odstawienie własnych oczekiwań na boczny tor, a otworzenie się na potrzeby ukochanej osoby. Nie oznacza to, że trzeba rezygnować z samego siebie i swoich marzeń, przecież nic nie stoi na przeszkodzie, by wspólnie zając się ich realizacją.

4 rzeczy, które robi facet, gdy Cię naprawdę kocha

A jaki jest w Twoim związku? Czy występują w nim wszystkie powyższe elementy? A może dla Ciebie liczą się inne aspekty, które są wyznacznikiem szczerego uczucia?
Jedno jest pewne, uczucia kobiety nie da się porównać do uczuć mężczyzny. Nie doszukuj się tutaj żadnych podtekstów, to naturalne, że niektóre emocje odbieramy i przeżywamy inaczej niż nasi partnerzy. Gdy zakochują się kobiety, od razu o wszystkim opowiadają przyjaciółkom i najchętniej swoje szczęście obwieściłyby całemu światu. Mężczyźni mają do tego zupełnie inne podejście, rzadko kiedy można spotkać faceta rozmawiają o swoich uczuciach z kumplem. Co więcej nie są też wylewni i nie okazują publicznie uczuć. Dlatego jeśli masz wątpliwości, to po prostu zacznij obserwować jego zachowanie w stosunku do Ciebie. W ten sposób szybko się dowiesz, czy Twój partner naprawdę Cię kocha.

BOSU – Lepsza półkula

0
BOSU – Lepsza półkula

BOSU to przyrząd, który z pewnością większość z nas widziała, zwłaszcza ci, co uczęszczają na siłownię. Cechuje go płaska powierzchnia z jednej strony oraz gumowa półkula z drugiej. BOSU jest produktem amerykańskim, w Polsce swój debiut miał w grudniu 2004 roku. Od tego czasu zdobył wielu zwolenników i to nie bez powodu.

Wizualnie w BOSU nie ma nic szczególnego. Aż trudno uwierzyć, że ćwicząc na tym niepozornie wyglądającym przyrządzie może być wyzwaniem. BOSU ma bardzo szerokie zastosowanie i może być wykorzystywany w różnych formach treningu funkcjonalnego i wzmacniająco-rzeźbiącego. Podczas ćwiczeń korzystać z niego mogą osoby w różnym wieku i o różnym stopniu zaawansowania. Jest to dobry przyrząd zarówno dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z treningami, jak i dla zaawansowanych.

Ćwicząc na BOSU, w pracę angażujemy nie tylko główne mięśnie naszego ciała, ale pobudzamy do działania również mięśnie głębokie, które ponoszą odpowiedzialność za utrzymanie prawidłowej pozycji ciała. A kiedy nasze mięśnie głębokie (potocznie zwane stabilizatorami), są w dobrej kondycji, to bezpośrednio wpływa na naszą sprawność, gdyż skutecznie chronią nas przed kontuzjami i urazami. W wykonywanie ćwiczeń angażujemy także umysł, wymagane jest od nas większe skupienie, niż podczas zwykłych ćwiczeń. Ciało w tym czasie pozostaje napięte, a mózg musi reagować, aby zachować równowagę na dosyć niestabilnym podłożu.

BOSU tak naprawdę ma bardzo dużo zalet. Przede wszystkim dzięki niemu można poprawić koordynację ruchową i refleks, zwiększyć swoją wytrzymałość, wzmocnić mięśnie przykręgosłupowe oraz uelastyczniać kręgosłup. Co więcej, ułatwiają spalanie tłuszczu, więc z pewnością o jego wykorzystaniu powinny pomyśleć wszyscy, którzy się odchudzają. Właśnie dlatego ćwiczenia tych mięśni jest tak ważne, szkoda że tak często o nich zapominamy.

Oto kilka najpopularniejszych ćwiczeń z wykorzystaniem BOSU:

Fenomenalny zamiennik zwykłej pompki.
Połóż przyrząd wypukłą stroną na podłodze, a ręce oprzyj na jego płaskiej stronie. Możesz również chwycić po bokach, jeśli ramiona będą ułożone w różny sposób, to zaangażujesz do pracy różne partie mięśni.

Przysiady inaczej.

Takie ćwiczenie jest ciekawą alternatywą dla tradycyjnych przysiadów. Możesz je wykonywać stojąc na wypukłej stronie przygody, jak również na płaskiej – wybór należy do Ciebie. Dodam tylko, że ćwicząc na wypukłej stronie mocniej pracują przywodziciele. Dzięki temu ćwiczeniu poprawia się równowaga, można zwiększyć swoje siły oraz wzmocnić całą sylwetkę.

BOSU – Lepsza półkula

Stań na BOSU obiema nogami i zacznij wykonywać półprzysiady do pozycji, w której Twoje uda znajdą się równolegle do podłogi. Spróbuj skoncentrować się na wykonywaniu ćwiczenia, bo wystarczy chwila nieuwagi i spadniesz. Powtórz je chociaż 10 razy.

Ćwiczenie na poprawę równowagi i koordynacji ruchowej

Stań na wypukłej stronie przyrządu. Teraz na zmianę zacznij wymachiwać nogami, raz w prawo, raz w lewo. Jeśli będziesz mieć problemy z utrzymaniem równowagi to możesz pomóc sobie rękami. Ćwiczenie powtórz chociaż po 10 razy na każdą nogę.

BOSU ma w sobie ogromny potencjał, więc warto zacząć na nim ćwiczyć. Jak na razie wykorzystują go przede wszystkim trenerzy personalni i urozmaicają dzięki niemu indywidualne ćwiczenia. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś i Ty zaczął na nim ćwiczyć. W fitness klubach już wiodą prym, nawet organizowane są specjalne grupowe treningi, gdzie steper został wymieniony właśnie na BOSU. Z takich zajęć mogą korzystać przede wszystkim kobiety. Mężczyznom polecamy trening siłowy z pneumatyczną kopułą, dzięki któremu mogą poprawić umięśnienie ciała, ale również będą mieć lepszą koordynację ruchową.

Kto wie, może Twoja kolejna wizyta w fitness klubie zacznie się od ćwiczeń na BOSU. Jeśli stoi tam, to nie przechodź obojętnie. Spróbuj swoich sił i sprawdź, jak w praktyce wygląda wykonywanie wyżej opisanych ćwiczeń. Gwarantuję, że efekty przewyższa Twoje oczekiwania. Pamiętaj że nic na tym nie tracisz, a naprawdę warto!

BPU – czyli brzuch, pośladki, uda

0
BPU - czyli brzuch, pośladki, uda

Na całym świecie jest wiele kobiet, które nie akceptują swojego wyglądu, a przede wszystkim ciała. W Polsce również problem ten dotyka prawie 40% kobiet. Powodów do kompleksów i braku akceptacji samego siebie jest wiele, jednak najczęściej mówi się o brzuchu i udach. To jednak nie wszystko, gdyż Europejki chciałyby także mieć bardziej uwydatnione i podkreślone pośladki. Rozwiązań na takie potrzeby nie trzeba szukać długo, a wszystko dlatego, że pojawił się program BPU.

BPU jest takim rodzajem gimnastyki, dzięki któremu można wzmocnić mięśnie oraz zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej. Na BPU składa się zestaw ćwiczeń, które należy kilkukrotnie i naprzemiennie powtarzać z uwzględnieniem na poszczególne partie ciała, w szczególności właśnie mięśni brzucha, pośladków oraz uda. Dzięki treningowi BPU kobiety mają szansę wymodelować te rejony, które do tej pory przyprawiały je o kompleksy. W końcu będą mogły cieszyć się zgrabną sylwetką i zaczną akceptować swoje ciało.

Co wyróżnia BPU od innych ćwiczeń tego typu?

Przede wszystkim należy wiedzieć, że ćwiczenia z programu BPU od innych wyróżnia intensywność. W BPU intensywność ćwiczeń jest bardzo niska, gdyż jego skuteczność opiera się zupełnie na czymś innym. Tak naprawdę sukces ćwiczeń i widoczne rezultaty na sylwetce to efekt regularnych ćwiczeń, na które składają się długie i kilkukrotne powtórzenia. Ćwiczenia wykonywać można w różnych pozycjach, na wysokich lub na niskich, gdzie przydatna będzie mata. W trakcie ich wykonywania cała uwaga skupia się na tych partiach ciała, które chcemy wymodelować, wyszczuplić oraz ujędrnić. Nic więc dziwnego, że treningi BPU cieszą się ogromną popularnością, gdyż faktycznie mogą być lekiem na kompleksy wielu kobiet.

Dodatkowo, jeśli ćwiczy się na siłowni, można wykorzystywać dostępne tam sprzęty takie jak rowerek czy stepper oraz przybory typu hantle, duże i małe piłki, obciążenia na nogi oraz gumy. Po ćwiczeniach następuje sesja relaksacyjnorozluźniająca.
Nie wolno także zapominać o rozgrzewce, to ona powinna być wstępem do treningu. Dzięki niej można uniknąć kontuzji, nieprzyjemnych zakwasów oraz spotęgujemy efekty. Na to, by rozgrzać ciało i przygotować je odpowiednio do treningu wystarczy tak naprawdę około 10-15 minut.

BPU - czyli brzuch, pośladki, uda

Dla tych, których zaciekawiliśmy programem BPU i chcieliby już rozpocząć swój trening, przygotowaliśmy propozycję ćwiczeń na poszczególne partie ciała. Zapraszamy do zapoznania się z nimi i przećwiczenia w praktyce.

1. Brzuch

Do wykonania tego ćwiczenia będziesz potrzebować maty. Połóż się na niej na plecach. Ręce ułóż za głowę, a następnie je delikatnie unieś. Teraz podnieś do góry obie nogi, niech będą na wysokości kilku centymetrów. Twój brzuch powinien być mocno napięty, a odcinek lędźwiowy postaraj się trzymać mocno przy macie. Utrzymaj taką pozycję przez kilka sekund. Następnie zbliż jedną nogę do klatki piersiowej, utrzymując łydkę równoległą do podłoża. Wykonaj kilka powtórzeń.

2. Pośladki

Na pośladki świetnie działają przysiady. Do wyboru jest wiele ćwiczeń, które mogą pomóc w uwydatnieniu pośladków, a wśród nich między innymi przysiad z obciążeniem, który należy trzymać w czasie ćwiczeń przed sobą, albo na wysokości bioder. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by wykonywać też inne, bardziej znane schematy ćwiczeń. Przykład jednego z nich poniżej:

Stań prosto i postaraj się przenieść całą masę swojego ciała tylko na jedną nogę. Drugą skrzyżuj z tyłu. Teraz skocz z nogi na nogę. Znów wykonaj ćwiczenie kilka razy, skacząc naprzemiennie z nogi na nogę.

3. Uda

Do tego ćwiczenia potrzebne Ci będzie podwyższenie, możesz użyć np. steppera. Ustań jedną nogą na stepperze lub innym podwyższeniu, a drugą nogę wyrzuć do tyłu, najdalej jak tylko możesz. Nogę umieszczoną na podwyższeniu zginaj w rytmiczny sposób, zachowując przy tym wcześniej obraną postawę. Jeśli chcesz zwiększyć intensywność tego ćwiczenia, możesz dodać wymachy oburącz.

Pamiętaj, by wszystkie ćwiczenia wykonać kilka razu w kilku seriach. Dzięki temu Twój trening zacznie przynosić rezultaty, a Ty w krótkim czasie zaczniesz zauważać pierwsze efekty w swojej sylwetce.

Jak malować brwi? Sprawdzone sposoby w programie na YouTubie Make up in the City!

0

Makijaż twarzy bez pomalowanych brwi nie jest pełnym i profesjonalnym makijażem. To właśnie podkreślenie łuków brwiowych sprawia, że nasza twarz nabiera pożądanego charakteru, a make-up jest w pełni ukończony i kompletny. Obejrzyj filmik na YouTubie dotyczący tego, jak malować brwi w nowej odsłonie Maybelline – Make up in the City!

Jak powiększyć oczy? Poznaj porady makijażystów Maybelline!

0

Makijaż oczu może wydawać się skomplikowany. Dobór cieni, umiejętność ich nakładania, dopasowanie koloru cieni do koloru oczu – może to niektórych przytłoczyć, zwłaszcza gdy nie mamy zielonego pojęcia o cieniach do powiek. Na szczęście cienie Maybelline to kosmetyki, które nie tylko ułatwią ci wykonanie perfekcyjnego makijażu powiększającego oczy, lecz także przydadzą się w codziennym malowaniu oczu. Za ich pomocą wyczarujesz zarówno spektakularny makijaż na wieczór, jak i makijaż na co dzień.

Ciemne pieczywo – Czy każde jest zdrowe? Sprawdzamy

0
Ciemne pieczywo – Czy każde jest zdrowe? Sprawdzamy

Niestety, jak się okazuje, nie każde pieczywo jest zdrowe. Dlatego przestrzegamy, byś uważał na to, co kupujesz! Sama nazwa ciemnego pieczywa nie zawsze oddaje jego faktyczny stan i nie ma nic wspólnego z pieczywem pełnoziarnistym. Poddawane są sztucznemu zabarwianiu i posypywane ziarnami, a wszystko po to, by zmylić konsumentów, którzy chcą zjeść zdrowszego zamiennika popularnej bułki. Jak więc nie dać się oszukać?

Czy w ogóle wiesz, co jesz?

Kiedy w sklepie widzimy pieczywo w kolorze ciemnobrązowym, to zwykle myślimy, że jest ono zdrowe, o dużej ilości właściwości odżywczych, w tym także błonnika, który pomaga zrzucić zbędne kilogramy. Niestety rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej, a my bardzo często padamy ofiarami trików stosowanych przez producentów.

Nie z jednego pieca, nie z jednej mąki

Zastanawialiście się kiedyś, co oznaczają poszczególne typy mąki, dostępne na sklepowych półkach? Jeśli nie, zapraszamy do zapoznania się z małym podsumowaniem.

Mąka pszenna

typ 450 – mąka typu 450 idealnie nadaje się do wypieku tortów oraz ciast biszkoptowych,

typ 500 – mąka z przeznaczeniem do wyrobu pierogów, klusek, pizzy, ciasta kruchego oraz francuskiego,

typ 550 – najlepszy typ do wypieku ciasta drożdżowego,

typ 750. 1400. 1850, 2000 – są to typy mąk, które powinno się wykorzystywać do wypieku pieczywa,

typ 2000 – jest mąką razową,

typ 3000 – to mąka z pełnego przemiału, przygotowuje się ją z całego przemielonego ziarna – bielma, okrywy i zarodka.

Mąka razowa

typ 550 – rodzaj mąki żytniej jasnej, idealnej do wyrobu makaronów,

typ 800, 1400, 1850, 2000 – są to typy mąki z głównym przeznaczeniem do wypieku pieczywa.

Jak my dajemy się oszukać?

Tak naprawdę duża część ”ciemnego pieczywa” w rzeczywistości nie ma nic wspólnego z pełnoziarnistym i zdrowym pieczywem. Jego produkcja przebiega przeważnie w identyczny sposób jak pieczywa białego, gdzie używa się białej oczyszczonej mąki. Jedyna różnica w tym, że do ciasta dodawany jest karmel, który nadaje wypiekom pożądaną brązową barwę i bierzemy go za pieczywo ciemne.

Inną metodą jest posypywanie pieczywa ziarnami i pestkami tylko po to, by przypominał pieczywo pełnoziarniste. To niestety kolejne oszustwo, gdyż w rzeczywistości w jego wnętrzu znajduje się zwykła, biała mąka.

Ciemne pieczywo – Czy każde jest zdrowe? Sprawdzamy

Przed tego typu oszustwami możemy uchronić się tylko w jeden sposób – musimy zacząć czytać etykiety na pieczywie. Taka etykieta to nasze podstawowe źródło informacji na temat składu pieczywa, a jeśli nie została wyeksponowana na półce, czy na opakowaniu pieczywa, można zapytać personelu sklepu. Na co tak naprawdę trzeba zwrócić uwagę? Przede wszystkim na to, z jakiej mąki wykonano pieczywo. Jeśli chcemy kupować pełnowartościowe produkty, to powinniśmy sięgać tylko po wypieki wykonane z mąki z pełnego przemiału. Takie pieczywo jest najbardziej wartościowe, dostarcza witamin, składników mineralnych oraz błonnika pokarmowego, który wypełni nasz żołądek i na dłużej zapewni sytość. Jeśli na etykiecie zauważymy w składzie pieczywa karmel lub innej substancji, której celem jest nadanie wypiekom brązowej barwy, to go odłóżmy na półkę. Poza tym dobrze by było nauczyć się organoleptycznego rozróżniania próbek. Pieczywo sporządzone z oczyszczonej mąki i z dodatkiem karmelu bardzo łatwo można poznać, ponieważ będzie zdecydowanie lżejsze i pulchniejsze niż prawdziwy chleb razowy, który jest zwykle zwarty i ciężki.

Skoro wiemy już, że nie każde ciemne pieczywo jest zdrowe, to nie dajmy się dłużej oszukiwać i zacznijmy podejmować świadome wybory. Przede wszystkim odradzamy kupowania pieczywa w markecie, to tam czeka na nas najwięcej pułapek. Zdecydowanie polecamy wybrać się do piekarni, gdzie z pewnością sprzedawca podpowie, który chleb jest najlepszy.

Co więcej, pamiętajmy, że nie ma sensu przepłacać za produkt, który nie spełnia naszych wymogów. Skoro płacimy za ciemne pieczywo, to niech ono faktycznie takie będzie! Koniec z nabijaniem nas w butelkę! Niech producenci zaczną dostrzegać, że konsumenci nie dadzą się nabrać się na takie oszustwa i w końcu zaczną produkować pieczywo lepszej jakości.

Garnier – olejek arganowy odżywi i doda blasku twoim włosom!

0

Marzysz o zadbanych, miękkich w dotyku i odżywionych włosach? Masz dość rozdwajających się końcówek? Twoje zniszczone i przesuszone kosmyki potrzebują natychmiastowej regeneracji?

Wypróbuj Garnier – olejek arganowy z gamy Garnier Fructis, który przywróci blask i zdrowy wygląd twoich włosów!