środa, Kwiecień 21, 2021

Hulajnogi idealne do rekreacji i transportu

0
hulajnoga miejska

Kilka lat temu na polskie ulice i chodniki przebojem wjechały hulajnogi miejskie. Oczywiście dla starszych amatorów tej formy transportu nie jest to zupełna nowość, ponieważ pamiętają ją ze swojego dzieciństwa. Od dłuższego czasu młodsi użytkownicy jeżdżą na hulajnogach wyczynowych. W śród starszych hulajnogi zdobyły popularność za sprawą elektrycznych napędów. Nie ma wątpliwości, że wypożyczalnie napędzanych prądem hulajnóg dołożyły również cegiełkę do rozwoju

Który typ hulajnogi wybrać dla siebie?

Przed dokonaniem wyboru dobrze jest zrobić analizę wszystkich za i przeciw. Należy zacząć od pytania czy hulajnoga miejska spełni pokładane w niej oczekiwania. Dla jednej osoby ważny będzie czas dojazdu do pracy, a dla kogo innego priorytetem będzie możliwość aktywności fizycznej. Najbardziej efektywny czas dojazdu hulajnogi miejskiej można uzyskać modelem napędzanym elektrycznie. Niestety taka forma transportu nie generuje korzyści związanych z aktywnością fizyczną. Amatorzy spalania kalorii powinni wybrać hulajnogę rekreacyjną, która będzie napędzana wyłącznie siłą mięśni. Poruszanie się po mieście może wiązać się z pokonywaniem przeszkód architektonicznych. Dlatego dobrym wyborem może okazać się hulajnoga miejska przeznaczona do jazdy wyczynowej. Hulajnogi tego typu można spotkać najczęściej w skateparkach. Najczęściej na ulicach można spotkać się z hulajnogami napędzanymi silnikami elektrycznymi. Ich prędkość maksymalna nie przekracza 30km/h. Na jednym ładowaniu można nią jeździć nawet dwie godziny.

Czym kierować się przed zakupem hulajnogi?

Przede wszystkim hulajnoga miejska powinna być kompaktowa. Często hulajnoga jest używana jako zamiennik dojazdowego środka transportu. W związku z tym powinno się z nią bezproblemowo podróżować komunikacją miejską. Ważna jest waga hulajnogi i możliwość jej złożenia w prosty sposób. Istotną kwestią jest możliwość regulacji wysokości kierownicy. Odpowiednio dopasowana wysokość zagwarantuje bezpieczną i komfortową jazdę. Hulajnogi miejskie powinny mieć dobrej jakości amortyzatory. Niestety nie wszędzie są równe i bezpieczne ścieżki rowerowe. W przypadku poruszania się chodnikiem lub ulicą zachodzi prawdopodobieństwo spotkania się z nierównościami nawierzchni. Bez sprawnych amortyzatorów przejażdżka może okazać się niebezpieczna i nieprzyjemna. Kolejnym aspektem jest limit wagi użytkownika hulajnogi. Z pozoru solidne konstrukcje mogą okazać się hulajnogami miejskimi, które są przeznaczone jedynie dla dzieci. Solidna hulajnoga dla dorosłych powinna dać sobie radę z ponad stukilowym obciążeniem.

Niezbędne urządzenia do czyszczenia i dezynfekcji akcesoriów kosmetycznych

0
urządzenia do czyszczenia

Prowadząc salon kosmetyczny, należy szczególną uwagę przywiązywać do kwestii związanych z higieną, które są bez wątpienia jednymi z najbardziej istotnych. Pozwala klientom poczuć się bezpiecznie i komfortowo, a także świadczy o najwyższej jakości wykonywanej pracy. Dlatego też w każdym gabinecie powinny znaleźć się odpowiednie urządzenia, które umożliwią dokładne czyszczenie i sterylizację narzędzi.

Myjka ultradźwiękowa – małe i poręczne urządzenie

Pierwszym elementem wyposażenia, które może przydać się w gabinecie kosmetycznym, jest myjka ultradźwiękowa (zwana też wanienką lub płuczką). Jest to niewielkie urządzenie, które podczas swojego działania emituje ultradźwięki. Rozchodząc się w wodzie, fala dźwiękowa powodują zjawisko kawitacji, czyli powstawania maleńkich bąbelków powietrza, które mogą odrywać brud z powierzchni. Co więcej, proces ten następuje bez wykorzystania agresywnych środków chemicznych, jest szybki i skuteczny.

Myjki ultradźwiękowe wykorzystywane są w wielu miejscach, nie tylko w gabinetach kosmetycznych. Mogą być używane w laboratoriach chemicznych i biologicznych, a także przez jubilerów, którzy dzięki nim dokonują czyszczenia niektórych rodzajów biżuterii. Świetnie sprawdzają się także we wszystkich salonach tatuażu czy innych miejscach, w których istnieją narzędzia wymagająca dokładnego czyszczenia.

Jak duże są płuczki ultradźwiękowe i jaką warto wybrać do swojego salonu? Wszystko zależy od wielkości elementów, które chcesz w niej czyścić. Zazwyczaj są to małe urządzenia, jednak jeśli potrzebujesz większego, możesz znaleźć nawet takie myjki, które mieszczą w sobie 9 litrów wody.

Autoklawy medyczne i kosmetyczne

Profesjonalna sterylizacja narzędzie to kolejny krok do zachowania higieny i bezpieczeństwa klientów, pojawiających się w gabinecie kosmetycznym. Dlatego drugim, niewątpliwie koniecznym urządzeniem, które powinno się tam znaleźć, jest autoklaw, przeznaczony do dezynfekcji wyposażenia kosmetycznego i medycznego.

Autoklaw to urządzenie, które poddaje umieszczone w nim przedmioty działaniu wysokiej temperatury i ciśnienia. Dzięki temu powoduje dokładne ich oczyszczenie i zabija wszelkie drobnoustroje, które się na nich znajdują.

Nowoczesne autoklawy posiadają cały szereg rozbudowanych funkcji, pozwalających swobodnie decydować o tym, w jakiej temperaturze i przy jakim ciśnieniu będzie się odbywała praca. Co więcej, ich szczególnie pożądaną cechą jest wysoka jakość wykonania i wytrzymałość, która pozwala na wiele cykli pracy i gwarantuje zawsze tak samo skuteczne oczyszczanie.

Sterylizacja UV-C

Dobrym wyborem do gabinetu może być też sterylizator UV-C, który powoduje usunięcie różnorodnych mikroorganizmów i  ich form przetrwalnikowych z powierzchni. Co ważne, jest to urządzenie pracujące na sucho, które doskonale sprawdzi się w przypadku tych przedmiotów, których nie należy narażać na kontakt z chemikaliami.

Cukrzyca typu 2 – jej przyczyny i objawy

0
Cukrzyca typu 2 wymaga zmiany stylu życia
fot. Pixabay.com

Cukrzyca typu 2 jest chorobą XXI wieku. Zapada na nią coraz więcej osób. Związana jest głównie z nieprawidłowym odżywianiem, brakiem aktywności fizycznej, a także współwystępuje z innymi chorobami. Nie da się jej całkowicie wyleczyć. A sam proces leczenia polega przede wszystkim na zmianie dotychczasowego trybu życia. 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/cukrzyca-typu-2-czynniki-ryzyka-objawy-i-metody-leczenia/

Kogo najczęściej dotyka cukrzyca typu 2?

O cukrzycy typu 2 mówimy wówczas, gdy poziom insuliny produkowanej przez trzustkę nie jest wystarczający, aby równoważyć poziom glukozy, której podaż do organizmu odbywa się wraz z posiłkami. Wówczas glukoza utrzymuje się stale na wysokim poziomie, co prowadzi do stanu zwanego hiperglikemią.

Na tę chorobę narażone są osoby w każdym wieku, które nie przestrzegają zaleceń związanych ze zdrowym trybem życia. Niestety, dziś dotyczy to coraz większej liczby ludzi. Gdy mówimy o nieodpowiednim trybie życia, mamy na myśli nieprawidłowo zbilansowaną dietę, bogatą w węglowodany proste oraz tłuszcze trans oraz brak aktywności fizycznej. Te czynniki bardzo często prowadzą do otyłości, a ta z kolei związana jest z insulinoopornością, czyli utratą wrażliwości komórek na działania insuliny. Ponadto większe ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 2 dotyczy osób, których rodzice byli diabetykami, kobiet, które w zmagały się z cukrzycą ciążową oraz osób, cierpiących na zespół policystycznych jajników.

Jak objawia się cukrzyca typu 2?

Cukrzyca typu 2 rozwija się długo i powoli, jednak szczególną uwagę zwrócić należy na takie objawy jak:

  • oddawanie dużych ilości moczu,
  • wzmożone pragnienie,
  • swędzenie skóry,
  • częste infekcje dróg moczowych,
  • senność, zmęczenie,
  • trudności z gojeniem się ran,
  • zaburzenia widzenia,
  • wzrost apetytu.

Leczenie tego schorzenia polega na zupełnej zmianie dotychczasowego trybu życia, diety oraz wprowadzanie regularnej aktywności fizycznej w planie dnia. Ponadto diabetycy przyjmują również środki farmakologiczne. Jeśli natomiast wyczerpią się rezerwy insuliny, produkowanej przez trzustkę, wówczas istnieje również konieczność jej podawania za pomocą zastrzyków.

Zobacz też: http://www.nailsworld.pl/jakie-sa-przyczyny-cukrzycy-typu-1/

Dlaczego warto uprawiać sport?

0
Aktywność fizyczna wydłuża życie
fot. Pixabay.com

O tym, że sport to zdrowie, słyszał chyba każdy i nikt nie ma co do tego wątpliwości. O tym, że w zdrowym ciele mieszka zdrowy duch, wiemy od wczesnego dzieciństwa. Jakie jeszcze powody przemawiają za tym, żeby uprawiać sport? Jakie płyną z niego korzyści?

Przeczytaj też: http://www.and1.pl/10-powodow-dla-ktorych-powinnismy-uprawiac-sport/

Uprawianie sportu dla ciała

Na początku chcemy zwrócić uwagę na to, jak regularna aktywność fizyczna wpływa na ciało. Przede wszystkim nie musi być ona bardzo intensywna, aby znacznie poprawić naszą wydolność. Tak naprawdę codzienne, 20 minutowe spacery mają już ogromny wpływ na to, aby naszą wydolność znacznie poprawić. Dzięki temu chętniej przejdziemy do bardziej intensywnych ćwiczeń. Ponadto dzięki temu zmniejszamy ryzyko zagrożenia otyłością i utrzymujemy wagę na właściwym dla naszego organizmu poziomie. To z kolei pomaga nam zapobiegać takim chorobom jak cukrzyca, choroby naczyń krwionośnych, zawał serca, miażdżyca, nadciśnienie.

Aktywność fizyczna ma również wpływ na nasz wygląd. Skóra ujędrnia się, dłużej zachowuje elastyczność. Tkanka tłuszczowa zanika, mięśnie posturalne zostają wzmocnione, a dzięki temu nasza sylwetka staje się bardziej wyprostowana. Niebagatelny wpływ sport ma również na stan naszych kości. Wzmacnia je i znacznie oddala ryzyko osteoporozy, które rośnie wraz z wiekiem.

Uprawianie sportu dla ducha

Sport ma również ogromne znaczenie w zachowaniu dobrego zdrowia psychicznego. Codzienna dawka ruchu to przede wszystkim relaks i odpoczynek, oczyszczenie głowy z nadmiaru myśli lub też czas na przemyślenie tego, czego w ciągu dnia przemyśleć nie jesteśmy w stanie. Ponadto uprawianie sportu wpływa na poczucie własnej wartości, dodaje pewności siebie, otwiera na zmiany i ludzi, którzy są dookoła. Umiarkowana, rozsądnie dozowana aktywność fizyczna wydłuża również życie. Pozwala się nim dłużej cieszyć, będąc w dobrej kondycji i tak naprawdę dzięki temu wiele ludzi może dziś pozwolić sobie na naprawdę piękną i spokojną jesień życia. Jeśli dodamy również do tego informację, że regularne uprawianie aktywności fizycznej poprawia jakość naszych socjalnych kontaktów i skraca nam znacznie dystans, który jest między nami a drugim człowiekiem, długie życie jest nam właściwie na wyciągnięcie ręki.

Zobacz też: http://www.nailsworld.pl/jak-korzystac-z-piramidy-zywienia/

 

Jak znaleźć motywację do odchudzania? 

0
motywacja

Duża grupa osób zmaga się z problemem paru nadprogramowych kilogramów. Wśród nich znajdują się ci, którzy jednak chcieliby się ich pozbyć. Najczęstszym problemem związanym ze zgubieniem masy ciała jest brak motywacji oraz trudność w wytrwaniu przy swoich postanowieniach. W artykule przedstawiono parę podstawowych, najważniejszych zasad, dzięki którym w łatwy sposób przygotujesz się do procesu odchudzania. 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/motywacja-do-odchudzania-skad-ja-brac/ 

Zacznij myśleć pozytywnie 

Próbowaliście już paru diet polecanych przez znajomych lub znalezionych w internecie? Zazwyczaj jest to pierwszy krok, na który decydują się osoby zaczynające swoją przygodę z odchudzaniem. Niestety, trzymanie ścisłej diety i nagła, diametralna zmiana w żywieniu jest bardzo ciężka do realizacji z dnia na dzień. Dlatego powinno odrzucić się negatywne myślenie dotyczące odchudzania. Ono spowoduje tylko, że szybko się poddasz. Postaw sobie małe cele (np. odstawienie gazowanych, kolorowych napojów, a następnie słonych przekąsek, itd.) i realizuj je w swoim tempie – dzięki temu skupisz się jedynie na sukcesie, który stoi przed Tobą!

Zauważaj postępy

Odchudzanie jest czasochłonnym procesem. Staraj się nie poddawać dopiero po 2 tygodniach od zaczęcia diety i ćwiczeń, ponieważ jest to zbyt krótki czas, mimo że istnieją „sprawdzone” sposoby na szybką dietę. Trzeba pamiętać o tym, że jest to bardzo niezdrowe, a szybkie odchudzanie łatwo prowadzi do efektu jojo. Powoli, z tygodnia na tydzień zaczniesz zauważać spadek na wadzę. A co ważniejsze – poczujesz się zdrowiej! Jest to ogromny postęp w czasie odchudzania.

Dobrym pomysłem jest nagradzanie się za osiągnięte cele, ponieważ na to właśnie zasłużyliśmy przez trud włożony w swoją pracę! Nie chodzi tu teraz o batony lub cukierki. Pomyśl o sobie – zarezerwuj masaż, kup nowe kosmetyki, przejdź się do galerii po nowe ubrania – teraz już w mniejszym rozmiarze. 🙂

Zapisuj swoje dokonania

Łatwiej jest trzymać się diety, jeżeli masz pod kontrolą wszystko co jesz. Prowadzenie notesu z zapiskami godzin spożywanych posiłków może ci w tym pomóc. Dzięki niemu ostawisz nawyk podjadania. Ponadto, zapisuj swoje ulubione przepisy na zdrowe dania! Nie warto zmuszać się do jedzenia czegoś co ci nie smakuje, jest wiele przepisów na smaczne i przede wszystkim zdrowe posiłki. Możesz też tworzyć dania ze zdrowych produktów, które Ci smakują – zostaje tylko kwestia wyobraźni.

Zobacz też: http://www.bytovia.pl/10-000-krokow-dziennie-jak-zrobic/

Gradówka w oku

0
gradówka w oku

Biały guzek na dolnej lub górnej części powieki, któremu nierzadko towarzyszy obrzęk oka oraz zaczerwienie najczęściej świadczy o pojawieniu się gradówki. To zgrubienie, wywołane przewlekłym stanem zapalnym gruczołu natłuszczającego brzegi powiek, które obniża komfort życia chorego. Nieleczona gradówka w oku może przyczynić się do pojawienia się wad wzroku, dlatego często wymaga interwencji lekarza.

Czym jest gradówka?

Gradówka jest białym, niebolesnym guzkiem, wokół którego może pojawiać się obrzęk i zaczerwienienie. Powoduje podrażnienie oka, zmuszając do często pocierania powiek. Po kilku dniach stan zapalny mija, a gradówka utrzymuje się i powoli rośnie. Nieleczona może powodować wystąpienie powikłań – szczególnie, gdy naciska na rogówkę. Jej bezpośrednią przyczyną jest zatkanie ujścia gruczołów, co niekiedy spowodowane jest zakażeniem gronkowcem lub innymi bakteriami. Gradówka może częściej występować u osób z trądzikiem różowatym oraz łojotokowym zapaleniem skóry. Niekiedy przyczynia się do niej częste przecieranie oczu brudnymi rękami, które są siedliskiem wielu bakterii. Aby zapobiegać jej nawrotom, warto dbać o odpowiednie nawilżenie powietrza w pokoju, w którym przebywamy na co dzień.

Kiedy udać się do lekarza?

Często gradówka samoistnie znika po kilku tygodniach. Jeżeli jednak zmianie towarzyszy ból oka i pogorszenie ostrości widzenia niezbędna jest konsultacja okulistyczna. Na samym początku warto jednak wypróbować domowe sposoby, między innymi ciepłe okłady stosowane w celu zmniejszenia stanu zapalnego. Najlepiej nadaje się do nich rumianek, zielona herbata lub świeża pietruszka. Dodatkowo dobre rezultaty mogą przynieść masaże, pomagające w odprowadzeniu zalegającej wydzieliny i zmniejszeniu obrzęku. Jeżeli po dwóch tygodniach nie widać poprawy, niezbędna jest pomoc specjalisty. Leczenie gradówki najczęściej polega na stosowaniu maści z antybiotykiem – nakłada się ją na powieki około 3-4 razy dziennie. Niekiedy lekarz zaleca również antybiotykoterapię doustną.

Czasami jednak mimo wielu nieinwazyjnych sposobów zmiana nie znika i jest na tyle duża, że niezbędne jest jej usunięcie chirurgiczne. To krótki zabieg, polegający na nacięciu powieki i wyłyżeczkowaniu zmiany. Skóra po nim szybko się regeneruje i nie pozostają żadne blizny. Po zabiegu może jednak pojawić się krwiak, utrzymujący się od 3 do 4 dni – pomocne wtedy okazuje się kierowanie na oko suchego, ciepłego powietrza. Warto jednak pamiętać, że operacyjne leczenie gradówki należy do rzadkości i najczęściej problem udaje się zażegnać za pomocą nieinwazyjnych metod i cierpliwości.

Czym jest miażdżyca aorty?

0
Nieleczona miażdżyca aorty prowadzi do zawału serca
Fot. Pixabay.com

Miażdżyca aorty jest bardzo niebezpiecznym schorzeniem. W jej wyniku w aorcie brzusznej lub piersiowej powstają zmiany miażdżycowe i odkłada się blaszka miażdżycowa. Pierwsze objawy pojawiają się niestety wówczas, gdy miażdżyca jest już w zaawansowanym stanie. Jakie są więc jej przyczyny?

Przeczytaj też: http://wolnezdrowie.pl/miazdzyca-aorty/

Miażdżyca aorty – czym jest?

Aorta to główna tętnica, która odchodzi od serca. Dzieli się ją na trzy części: wstępującą, łuk aorty oraz aortę zstępującą. W tej ostatniej wyróżniamy część piersiową i brzuszną. W zależności od tego, w której części pojawią się blaszki miażdżycowe, mówimy o miażdżycy aorty brzusznej lub miażdżycy aorty piersiowej. Nieleczona i nierozpoznana może prowadzić do zawału serca lub udaru mózgu. Jej powikłaniem są również tętniaki, stanowiące bezpośrednie zagrożenie dla życia.

Jakie są przyczyny i objawy miażdżycy aorty?

Wysoki poziom cholesterolu LDL, zwany również hipercholesterolemią, jest najważniejszą przyczyną rozwinięcia się miażdżycy aorty. Wśród pozostałych czynników ryzyka, które mogą prowadzić do jej powstania wymienia się czynniki genetyczne, zbyt małą aktywność fizyczną, nadwagę i otyłość, palenie papierosów, nadciśnienie tętnicze i cukrzycę. Ponadto choroba ta częściej dotyka mężczyzn niż kobiety oraz osoby w wieku starszym.

Jeśli chodzi o objawy, bardzo długo chory może nie odbierać od organizmu żadnych sygnałów. Dopiero gdy światło aorty jest znacznie zwężone, a tym samym przepływ krwi mocno utrudniony, można zaobserwować pierwsze zmiany, zwłaszcza te związane z miażdżycą aorty brzusznej. Wówczas chory może skarżyć się na bóle brzucha, nudności, wymioty, złe samopoczucie, duszności, wzdęcia, biegunki. Te objawy są niespecyficzne i bardzo często wiązane z innymi schorzeniami. Tymczasem w razie ich wystąpienia warto skonsultować się z lekarzem i wykonać badania morfologiczne, lipidogram oraz badania obrazowe jak tomografia, USG czy rezonans magnetyczny.

Jeśli diagnoza potwierdzi się, lekarz zaordynuje odpowiednie leczenie. Miażdżycę aorty leczy się środkami farmakologicznymi, zmianą trybu życia, dietoterapią oraz zwiększeniem aktywności fizycznej. Jeśli to nie pomaga, konieczne jest zastosowanie leczenia chirurgicznego.

Zobacz też: http://www.nailsworld.pl/czym-jest-nadcisnienie-tetnicze-i-jakie-sa-jego-normy/

Jakie choroby mogą wywoływać wypadanie włosów?

0
Wypadanie włosów może być objawem poważnych chorób
Fot. Pixabay.com

Gdy nadmiernie wypadają nam włosy, najczęściej szukamy przyczyn w nieprawidłowej pielęgnacji, źle dopasowanej diecie lub długo trwającym stresie. Jednak wypadanie włosów mogą też sygnalizować konkretne choroby. Jakie? Zapraszamy do lektury!

Przeczytaj też: http://www.e-stawiamnazdrowie.pl/choroby-wywolujace-wypadanie-wlosow/

Choroby, które powodują nadmierne wypadanie włosów

Chorób, których objawem może być nadmierne wypadanie włosów, jest wiele. My jednak chcemy wam przedstawić cztery najważniejsze, to znaczy take, które mogą mieć największe konsekwencje dla naszego zdrowia. Warto się zapoznać z ich objawami, żeby je szybko potwierdzić lub wykluczyć, gdy zaczną nam wypadać włosy.

Anemia – niedobory żelaza

Anemia jest bezpośrednio powiązana z poważnymi niedoborami pierwiastków i witamin w naszej diecie. Zawsze więc, układając menu, warto wziąć pod uwagę, że produkty, które goszczą na naszych talerzach powinny być bogate w żelazo i witaminę B12. Wtedy o anemię nie musimy się martwić. Jeśli jednak nadmiernie wypadają ci włosy, a poza tym szybko się męczysz, odczuwasz ogólne osłabienie organizmu, masz problemy z koncentracją i częste zawroty głowy, czas na konsultację z lekarzem. To mogą być objawy anemii, a ty musisz jak najszybciej uzupełnić niedobory żelaza.

Łuszczyca – nieprawidłowa praca układu odpornościowego

Jeśli chodzi o łuszczycę, tutaj zdania bywają podzielone. Nadmierne wypadanie włosów może być jej objawem, choć wielu specjalistów twierdzi, że nie ma z nią bezpośrednio nic wspólnego. To zmiany łojotokowe, które często towarzyszą łuszczycy, mogą osłabiać mieszki włosowe i doprowadzać do wypadania włosów. Łuszczyca jako choroba skóry występuje dość często. Wzmagać może ją nieprawidłowa dieta i nadużywanie alkoholu. Jednak łuszczyca jest tak naprawdę objawem, że nasz układ odpornościowy nie pracuje prawidłowo. Tak więc osłabienie układu odpornościowego może również wpływać na kondycję naszych włosów.

Tarczyca – niedoczynność gruczołu

Chorobom tarczycy bardzo często towarzyszy nadmierne wypadanie włosów. Gdy poziom TSH znacznie przekracza dopuszczalne normy, włosy możemy wyciągać niemal garściami. W tym przypadku należy więc mieć rękę na pulsie. Nieleczone choroby tarczycy, mogą mieć poważne konsekwencje dla pracy naszego organizmu. Niedoczynność tarczycy, która często objawia się nadmiernym wypadaniem włosów, diagnozuje się również wówczas, gdy nadmiernie przybieramy na wadze, jesteśmy ciągle zmęczeni i osłabieni, a skóra na łokciach i kolanach staje się bardzo sucha.

Łojotokowe zapalenie skóry – nadmiar sebum

Łojotokowe zapalenie skóry związane jest z nieprawidłowym działaniem gruczołów łojowych. Nie zawsze musi ono dotyczyć skóry głowy, jednak gdy się już na niej pojawia, najczęściej na tyle osłabia włosy, że każde mycie głowy czy czesanie może przyprawiać o dreszcze. Włosy mogą wychodzić garściami, a to na pewno nie będzie sprzyjać dobremu samopoczuciu, tylko potęgować stres i dalsze zaburzenia hormonalne. Tymczasem w leczeniu łojotokowego zapalenia skóry warto zadbać o siebie na wielu polach – także tych związanych z odpoczynkiem i relaksacją oraz odpowiednią dietą.

Zobacz też: http://www.nailsworld.pl/jak-sprawic-aby-wlosy-szybciej-rosly/

 

Czym zajmuje się podolog?

0
podolog

W momencie, gdy coś zaczyna się dziać z naszym zdrowiem – często nie mamy pojęcia, jak się zachować. Do kogo mamy się udać, jak nazywa się specjalista zajmujący się tym konkretnym problemem? Często wygląda to w ten sposób w przypadku chorób stóp. Jak coś jest nie tak to udajemy się do internisty lub ewentualnie dermatologa – a powinniśmy jak najszybciej zapisać się do podologa. Jest to właśnie jego specjalność i to on podpowie nam, jak radzić sobie z najczęściej występującymi chorobami stóp. Nie jest on lekarzem, ale ma tutaj największą wiedzę.

Są to niestety także takie problemy, które ludzie najczęściej ignorują. Dlaczego? Ponieważ mogą one początkowo nie wzbudzać wcale naszego niepokoju. Chcemy Ci jednak uświadomić, że stopy nie są dla człowieka istotne tylko pod względem estetycznym – potrzebujemy ich po to, aby móc się swobodnie przemieszczać i być samodzielnym. Jeśli je zaniedbamy to musimy niestety spodziewać się konsekwencji – czasami poważniejszych niż nam się wydaje.  

Jakimi chorobami zajmuje się podolog?

Na wizytę do tego specjalisty powinniśmy udać się w momencie, gdy mamy chociażby problem z wrastającymi paznokciami. Często ten kłopot sam się rozwiązuje w początkowej fazie, ale mówimy tutaj o tych przypadkach, gdy zaczynamy już faktycznie odczuwać mocny ból i widzimy, że nie obędzie się bez konsultacji z profesjonalistą. Wtedy zapisujemy się od razu do podologa. 

Wiele osób udaje się z grzybicą do dermatologa, a to właśnie podolog ma największą wiedzę na temat grzybicy stóp. Pamiętajmy o tym, że ta choroba lubi nawracać, więc warto od razu zaatakować ją przy użyciu najskuteczniejszych środków. Problematyczne mogą okazać się także odciski, które podolog pomoże nam szybko usunąć – robiąc to samodzielnie w domu możemy sobie tylko jeszcze bardziej zaszkodzić. 

Zadaniem podologa jest także pomoc w przypadku pojawienia się haluksów – jest to właśnie jedna z tych chorób, które naprawdę mogą uprzykrzyć nam życie. Jeżeli nie będziemy ich leczyć to konieczne może okazać się nawet przeprowadzenie operacji.  

Podolog zadba o piękne stopy

Podolog jest o wiele bardziej związany z kosmetologią, niż z medycyną – dlatego też możemy się do niego wybrać również z problemami estetyki naszych stóp. Nauczy nas on odpowiedniej pielęgnacji, wykona masaż i dokładnie wytłumaczy, dlaczego na piętach dochodzi do znacznego pękania skóry.

Korzystając z jego wskazówek, możemy pozbyć się suchej skóry i sprawić, że w końcu nie będziemy wstydzić się zakładania latem odkrytych butów. 

Jak wygląda leczenie zębów pod mikroskopem?

0
Jak wygląda leczenie zębów pod mikroskopem

Mikroskop i leczenie zębów po mikroskopem wspomaga współczesnych stomatologów w walce z próchnicą i innymi, zębowymi problemami. Na czym dokładnie polega to leczenie? Jak wygląda? Czy warto zdecydować się na leczenie kanałowe za pomocą mikroskopu? Od razu możemy wam powiedzieć, że tak – warto, jak najbardziej.

Bezpieczne, komfortowe leczenie stomatologiczne

Przede wszystkim podczas zabiegu lekarz korzysta z mikroskopu, który wspomaga jego pracę. Pomaga lekarzowi poprzez zlokalizowanie i szczegółowe opracowanie każdego kanału zęba. Kanałówki nie lubi żaden pacjent. Na samo słowo wiele osób rezygnuje z dalszej pomocy, ponieważ boją się nieprzyjemności. Boją się również tego, że leczony w ten sposób ząb za jakiś czas znów będzie musiał być podobnie potraktowany. Leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu gwarantuje dużo lepsze wyczyszczenie kanałów, a także ich opracowanie, zalepienie i odbudowę zęba, z naciskiem na szczelność. Nie jest to tani zabieg, ale na pewno dużo tańszy niż opcja wyrwania chorego zęba i zastąpienie go tytanowym implantem.

Praca z mikroskopem stomatologicznym

Aktualnie taki mikroskop daje spore powiększenie, dzięki czemu lekarz może precyzyjnie działać. Bezbłędne odnalezienie kanałów, usunięcie wypełnienia i opracowanie kanału, a także jego wypełnienie to dzisiaj czynności, które można zrobić w naprawdę dokładny sposób. Lekarz zamyka perforację korzenia czy komorę zęba bez problemu – ponieważ ma do tego doskonałe warunki. Dzięki tym warunkom może zapewnić idealne leczenie. Dlatego jeżeli w gabinecie dentysty widać w cenniku dodatkową opcję leczenia kanałowego z mikroskopem, warto się na nią zdecydować. Faktycznie jest ona nieco droższa, ale dzięki niej można uratować niejeden ząb. Nie doprowadzajmy do próchnicy wtórnej, dlatego że kolejne leczenie kanałowe pod mikroskopem może skończyć się przymusowym wyrwaniem zęba, a tego również chcemy uniknąć.

Mikroskop przydaje się również w stomatologii zachowawczej, podczas rutynowej kontroli dzieci i dorosłych. Pomaga w leczeniu próchnicy, w jej zlokalizowaniu i oczyszczeniu zęba. Pozwala nie nieusunięcie natomiast zdrowych tkanek w nadmiernej ilości, co zdarza się, jeżeli stomatolog pracuje bez odpowiedniego sprzętu. Wszystkie te zabiegi są bezpieczne i bezbolesne za sprawą znieczulenia miejscowego. Mieszkańcom Żoliborza z Warszawy polecamy stomatologa Dorodent.