czwartek, Październik 24, 2019

Elementy wizerunku mężczyzny sukcesu

0
Elementy wizerunku mężczyzny sukcesu

Aby stwierdzić, czy mężczyzna jest człowiekiem sukcesu, zwykle zagląda się do jego portfela. Jednak to nie status majątkowy, a podejście do świata świadczy o tym, czy mamy do czynienia z chłopcem, czy mężczyzną, który w życiu osiąga to, do czego dąży. 

Nienaganny wygląd

Dobór odzieży i obuwia w przypadku mężczyzn jest nawet bardziej istotny niż w przypadku kobiet, jeśli idzie o budowanie spójnego wizerunku. W końcu kobieta może nieustannie się zmieniać, mężczyzna zaś winien w każdym swoim “wydaniu” mieć jakiś element charakterystyczny i stały. Nie chodzi więc o to, by dzień w dzień chodzić w garniturze, ale by wyznaczyć granicę, poniżej której się nie schodzi. Przykład? Można założyć sobie, że nie chodzi się w plastikowych klapkach, nie jada obiadu bez koszulki i nie wkłada skarpetek z dziurą – nigdy!  

W ramach zachowania dobrego stylu każdy element garderoby mężczyzny powinien być przede wszystkim zadbany. Przetarcia na spodniach, wysłużone i brudne buty, powyciągane T-shirty czy brudne mankiety przy koszuli – to wszystko wpływa na odbiór wizerunku. Ubrania, jakie nosi mężczyzna sukcesu, nie muszą być drogie, ważne, by były zadbane. Nawet ulubiony T-shirt kiedyś się niszczy i trzeba wymienić go na coś nowego. 

To, co wiem, czyni mnie tym, kim jestem?

Mężczyzna sukcesu to człowiek świadomy siebie, pewny swego i wykształcony. Nie chodzi tu oczywiście o doktorat czy profesurę, ale o szeroką wiedzę o świecie. Bycie na bieżąco jest elementem koniecznym do prowadzenia jakichkolwiek, nawet sprawiających wrażenie błahych rozmów. Człowiek wykształcony to człowiek wszechstronny. Możliwość podjęcia rozmowy na niemal każdy temat świadczy wymownie o aktywności, chęci zdobywania doświadczeń oraz ciekawości świata. Nie jest konieczne śledzenie wydarzeń na drugiej stronie globu, wnikliwa analiza dzień sztuki z każdej epoki czy bogata w największe skarby literatury biblioteczka. Chodzi przede wszystkim o poczucie ciągłej pracy nad sobą i zainteresowanie tym, co nas otacza.

Pierwsze wrażenie w zapachu 

Zapach, jaki towarzyszy mężczyźnie, ma wpływ nie tylko na jego odbiór przez otoczenie, lecz także jego własne samopoczucie. Wybór męskich perfum wbrew pozorom nie jest tak łatwy, jak mogłoby się wydawać. Owszem, każdy mężczyzna może intuicyjnie wskazać, jaki rodzaj zapachu najbardziej mu się podoba, jednak by dobrać męskie perfumy do konkretnego mężczyzny, konieczna jest analiza nut: głowy, serca i głębi. W przypadku każdego rodzaju zapachu pierwszą wyczuwalną nutą jest nuta głowy, czyli ta, która szybko się ulatnia i charakteryzuje wyjątkową świeżością. Nuta serca, środkowa, to ta, która utrzymuje się na skórze przez kilkadziesiąt minut. Ostatnia nuta ma decydujący wpływ na charakter całej kompozycji zapachowej. 

Tak dla mężczyzn, jak i kobiet najważniejsze przy wyborze zapachu są pierwsze wrażenia, ale by upewnić się, czy na pewno w perfumach mężczyzna będzie czuł się dobrze, warto sprawdzić, jaki zapach pozostanie na skórze po kilku godzinach. Warto więc przede wszystkim wybierając perfumy męskie, testować zapach dłużej niż tylko przez chwilę. By wybrać kompozycję podkreślającą charakter, ale także taką, w której czujemy się dobrze, należy każdego dnia nosić na sobie perfumy z inną podstawą zapachową. W ten sposób można określić nie tylko preferencje zapachowe, ale również sprawdzić trwałość perfum. Warto zatem, zanim zdecydujemy się na konkretną kompozycję, zamówić kilka próbek, które wydają się dla nas odpowiednie, i porównać ich trwałość oraz wrażenie, jakie robią po kilku godzinach od aplikacji. 

Zapach to uzupełnienie wizerunku mężczyzny, a czasem pierwszy element, na który podczas spotkania z nim zwraca się uwagę. Jego dobór nie może więc być przypadkowy.

Jaki zestaw do hybryd jest najlepszy?

0
Jaki zestaw do hybryd jest najlepszy?

Manicure hybrydowy to świetna alternatywa dla standardowego lakieru. Trwały, odporny na uszkodzenia, potrafi wytrzymać na paznokciach nawet do 3 tygodni! Taki sam efekt możesz osiągnąć w gabinecie kosmetycznym i we własnym domu. Robienie paznokci hybrydowych nie jest trudne, jedyne, co jest ci potrzebne, to zestaw do hybryd. Podpowiadamy, który z nich sprawdzi się najlepiej.

Dlaczego jesienią balsam do ust jest niezbędny?

0
Dlaczego jesienią balsam do ust jest niezbędny

Jak dbać o usta jesienią? Ważne jest pamiętanie o kilku zasadach, dzięki którym wargi będą wyglądać nienagannie przez cały czas. Przede wszystkim powinno się stosować balsam do ust, dzięki któremu utrzymuje się ich odpowiednie nawilżenie oraz chroni się je przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Dlaczego powinno się używać balsamu do ust przez całą jesień?

  1. Balsam do ust – jakie jest jego działanie?
  2. Balsamy do ust – jak wybrać odpowiedni dla siebie?

Jesienne słoty, wiatry i duże wahania temperatur sprawiają, że wargi są narażone na uszkodzenia silniej niż w czasie lata. Jak dbać o usta przez całą jesień? Jeśli chcesz zachwycać nienagannym wyglądem, sprawdź, dlaczego powinnaś stosować balsam do ust.

Balsam do ust – jakie jest jego działanie?

Balsam do ust z oferty takiej jak https://www.wizazsklep.pl/104-balsam-do-ust to prawdziwy strzał w dziesiątkę na jesień. Dzięki niemu wargi są głęboko nawilżone i miększe, co sprawia, że prezentują się ponętnie przez cały dzień. Jesienią balsamy do ust pełnią funkcję ochronną. Zabezpieczają delikatną skórę przed pierzchnięciem, które powoduje wiatr, niska temperatura lub przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach z suchym powietrzem. Kosmetyk nie tylko nawilża, ale i natłuszcza usta, dlatego sprawdza się nawet w dni z przymrozkami.

Balsamy do ust na jesień pomagają pozbyć się nawyku częstego oblizywania suchych warg, który prowadzi do jeszcze szybszego pierzchnięcia naskórka oraz pojawiania się ranek w kącikach ust. Wargi są nawilżone, przez co uczucie nieprzyjemnego ściągnięcia znika, a odruch zwilżania ich językiem dodatkowo hamują smak i konsystencja kosmetyku.

Balsamy do ust – jak wybrać odpowiedni dla siebie?

Kobiety mogą wybierać spośród wielu różnych balsamów do ust. Na jesień powinno się kupić kosmetyk o działaniu ochronnym, zabezpieczający przed skutkami wystawiania skóry na wiatr, deszcz lub śnieg i ujemne temperatury. Pomadki używane latem są złym wyborem. Na upały stosuje się balsamy, które mają działanie głęboko nawilżające i chroniące przed promieniowaniem UV. Jesienią taka ochrona jest zbędna, gdyż liczba godzin słonecznych w październiku lub listopadzie jest bliska zeru. Znacznie ważniejsze jest zabezpieczanie ust przed jesiennymi słotami, które nawiedzają całą Polskę. Przed zakupem balsamu powinno się sprawdzić dokładnie, jakie jest jego przeznaczenie. Producenci kosmetyków wskazują, jak działa wybrana pomadka i o jakiej porze roku powinno się jej używać. Do wyboru ma się również uniwersalne balsamy, jednak zwykle są to pomadki, które przynoszą mizerne rezultaty stosowania.

Prywatne ośrodki leczenia alkoholizmu – jak wybrać najlepszy?

0
Prywatne ośrodki leczenia alkoholizmu – jak wybrać najlepszy?

Przyszli i potencjalni pacjenci prywatnych ośrodków leczenia alkoholizmu często zmagają się z licznymi wątpliwościami oraz obawami. Trudno się temu dziwić: psychoterapia to bardzo trudny i skomplikowany proces, zaś w społeczeństwie rozpowszechnionych jest wiele szkodliwych mitów na ten temat. Jak wybrać placówkę, by nie żałować swojej decyzji?

Bardzo często mówi się, że zgłoszenie się po pomoc stanowi jedno z największych wyzwań na drodze do trzeźwości. Mechanizm iluzji i zaprzeczania, strach przed zmianą oraz lęk przed stygmatyzacją związaną z przyjęciem tożsamości osoby uzależnionej sprawiają, że chorzy latami nawet nie chcą słyszeć o terapii. Dla nich oddanie się w ręce specjalistów stanowi ogromny krok w nieznane. Nie mają pojęcia, czego spodziewać się po pobycie w prywatnym ośrodku leczenia alkoholizmu – nierzadko kojarzą takie miejsca z praniem mózgu, utratą wolności i indywidualności oraz bezmyślnym powtarzaniem formułek podsuniętych przez terapeutę. Tymczasem leczenie pod okiem specjalistów to przede wszystkim ciężka praca nad samym sobą i przełamywanie wewnętrznych barier. Pacjenci nie są do niczego zmuszani, nie muszą zmieniać swoich przekonań czy wartości. Jednak jeśli zależy im na powrocie do normalnego życia, zdrowiu i abstynencji – muszą być gotowi na zmierzenie się z własnymi słabościami, trudnymi doświadczeniami i emocjami. A podjęciu tego wyzwania z pewnością sprzyja pobyt w dobrym prywatnym ośrodku leczenia alkoholizmu – warto więc wybrać placówkę w sposób świadomy i przemyślany. Jakie kwestie należy wziąć pod uwagę?

Oddziaływania terapeutyczne

Leczenie w poszczególnych placówkach może przebiegać w kompletnie różny sposób. Przed wyborem warto więc zapoznać się z programem terapeutycznym konkretnego ośrodka. Oczywiście najwyższą skutecznością odznaczają się te, które zapewniają najwięcej różnorodnych zajęć w ciągu dnia. Podstawą programu zazwyczaj są sesje terapii indywidualnej oraz grupowej, które pozwalają na przepracowanie różnych problemów w odmienny sposób. Należy zwrócić uwagę na to, co dany prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu proponuje poza nimi – to mogą być np. zajęcia rekreacyjne pozwalające na znalezienie nowego hobby, filmoterapia, arteterapia czy wykłady terapeutyczne. W przypadkach zaawansowanego stadium choroby niekiedy konieczne okazuje się przejście profesjonalnej detoksykacji pod okiem ekspertów, więc warto upewnić się, czy placówka ma taką usługę w swojej ofercie.

Kwalifikacje personelu medycznego

Na stronach internetowych prywatnych ośrodków leczenia alkoholizmu często można znaleźć informację na temat wykształcenia pracowników. Jeśli jej nie ma – możemy poprosić o nią osobiście. Dobra placówka, która nie ma nic do ukrycia, bez problemu podzieli się takimi wiadomościami jak ukończone kursy czy stopnie naukowe personelu. Co ciekawe, według niektórych źródeł najlepszymi terapeutami uzależnień są osoby, które same pokonały nałóg. Dzięki takim doświadczeniom lepiej rozumieją swoich pacjentów, nie mają problemu z nawiązaniem kontaktu z nimi i mogą stanowić żywe źródło inspiracji. Oprócz tego należy sprawdzić, czy ośrodek zapewnia opiekę lekarzy innych specjalizacji oraz pielęgniarzy.

Warunki w placówce

Prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu to nie tylko zatrudnieni w nim ludzie – to również miejsce, w którym odbywają się oddziaływania terapeutyczne. Pacjenci na pewien czas stają się mieszkańcami placówki, co oznacza, że zyskuje ona miano ich drugiego domu. Warto upewnić się więc, że jest ona wyposażona we wszystko, co może być potrzebne do komfortowego pobytu. Zanim podejmiemy decyzję, należy sprawdzić, czy budynek jest w miarę nowoczesny i estetyczny. Ile osób zamieszkuje jeden pokój? Jaki jest zakres oferowanego wyżywienia i czy istnieje możliwość dostosowania się do specjalnej diety chorego (np. zastosowania jadłospisu cukrzycowego lub wątrobowego)? Czy ośrodek posiada dodatkowe udogodnienia, np. zielony teren, bibliotekę, wspólny pokój telewizyjny czy siłownię?

Przeczytaj też: Grupy wsparcia dla alkoholików – czy warto do nich należeć?

Dla niektórych ważne jest również to, by prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu nie znajdował się daleko od miejsca zamieszkania pacjenta. To również może być istotne kryterium, jednak nie należy również wybierać placówki zbyt blisko domu – pewne oddalenie pozwala odciąć się od dotychczasowego środowiska i w pełni skupić się na sobie oraz procesie zdrowienia.

https://uzaleznienia-terapia.pl

Zadbaj o zdrowy kręgosłup i ciało

0
Zadbaj o zdrowy kręgosłup i ciało

Inwestycja w siebie i swoje zdrowie to najważniejsze, na co możemy się zdecydować. Dzięki niewielkim zmianom i przede wszystkim wiedzy, które obecnie posiadamy na temat ludzkiego organizmu, jesteśmy w stanie odpowiednio zadbać o nasze ciało, co przełoży się nie tylko na sylwetkę, ale również samopoczucie. Oczywiście regularne treningi i właściwe nawyki względem postawy to podstawa, lecz czasem możemy potrzebować wsparcia w postaci gadżetów, narzędzi i akcesoriów.

Gdzie je kupić, ile wydać i co wybrać? Warto przede wszystkim znaleźć dobry sklep. Jednym z profesjonalnych miejsc, które na pewno zaspokoją potrzeby wszystkich klientów, jest Omedika.pl. Znajdziecie tam dosłownie wszystko, czego potrzebujecie.

Poduszki rehabilitacyjne dla osób z siedzącym trybem życia

Jesteś zawodowym kierowcą i twoim zadaniem jest wielogodzinny transport? Zajmujesz stanowisko biurowe lub jesteś uczniem, więc spędzasz przy biurku ogromną ilość czasu? W takich sytuacjach musisz koniecznie sięgać po poduszki i nakładki na fotele, które będą korygować Twoją pozycję. Wyobraź sobie, że cały czas jesteś w pozycji nienaturalnej dla swojego organizmu, o czym świadczyć mogą pojawiające się bóle. W Omedika.pl znajdziesz jednak zarówno asortyment na fotele i krzesła, ale również do snu, by zminimalizować ryzyko nieprawidłowego ułożenia ciała, co będzie doskonałym sposobem na redukcję szkód.

Asortyment dla kobiet w ciąży

Pierwsze miesiące ciąży są zazwyczaj wspaniałe w życiu młodej mamy. Ma ona świadomość, że daje zupełnie nowe życie, dzięki czemu za niedługi okres będzie mogła przywitać swojego potomka. Oczywiście w ostatniej fazie, zaczynają pojawiać się bardzo duże problemy z organizmem, które mogą prowadzić między innymi do powstawania dolegliwości bólowych. W końcu przeciążenia na przednią stronę ciała wpływają negatywnie nie tylko na kręgosłup, ale również mięśnie, stawy oraz ścięgna. Do wszystkiego należy dodać opuchliznę, której można pozbyć się na wiele sposobów. Jak ulżyć sobie, nie zagrażając zdrowiu i życiu dziecka? Dzięki szczegółowo wyselekcjonowanego asortymentowi dostępnemu w sklepie Omedika.pl

Narzędzia niezbędne do walki o zdrowy kręgosłup i ciało

Masażery, poduszki rehabilitacyjne i sprzęt służący do regularnych ćwiczeń poprawiających wzorce ruchowe, to wyposażenie, które powinno znaleźć się w każdym domu. Inwestując w produkty dostępne w sklepie Omedika.pl, każdy klient otrzymuję gwarancję zadowolenia, ponieważ wybiera on spośród najlepszych producentów i ich renomowanych produktów. Warto więc zasięgnąć opinii fizjoterapeuty, który wskaże, co koniecznie należy kupić dla swojego indywidualnego przypadku.

Fenomen yerba mate

0
Fenomen yerba mate

Dostarczanie wody do organizmu jest niezbędne do życia. O ile bez jedzenia jesteśmy wytrwać blisko miesiąca, o tyle brak wody starcza tylko na kilka dni życia. Woda służy nam podczas uzupełniania płynów, podobnie jak i inne napoje. Wiele osób nie wyobraża sobie poranku bez kawy, która pobudzi nas do codziennych aktywności i dostarczy energii. Inni preferują herbatę, a są i tacy, którzy zastępują to napojami energetycznymi. Podczas seansów kinowych standardowymi przysmakami stały się cola, sprite, fanta, czy herbata mrożona. Jednak coraz większą popularnością cieszy się też przysmak zwany yerba mate.

Unikalny napój yerba mate

Yerba mate często uważana jest za unikalny rodzaj herbaty. Jako pochodzenie traktuje się Amerykę Południową – yerba jest popularna w takich krajach jak Brazylia, Argentyna, Paragwaj, czy Urugwaj. Jednak napój ten herbatą sensu stricte nie jest. Przyjęto tak w naszym kraju, głównie za sprawą tego, że yerba mate podobnie jak herbata służy do parzenia. Przygotowuje się ją przez wrzucenie do garnka 3/4 objętości suszu. Do jej picia służy specjalna rurka zwaną bombilla. Smak yerby jest gorzki, a na początku może być ciężki do zaakceptowania dla wrażliwych podniebień. Z czasem jednak odkryjemy, że ten napój jest bardzo cenny i dostarcza nam wiele właściwości zdrowotnych. Przede wszystkim yerba mate pobudza, podobnie jak kawa pozwoli wzbudzić w nas energię, ale jednocześnie nie podrażnia żołądka. Kolejną zaletą jest regulacja ciśnienia do właściwego poziomu – jest zarówno dobre rozwiązanie dla osób z niedociśnieniem, jak i nadciśnieniem. Organizm zostaje oczyszczony i odżywiony, a osoba pijąca yerbę czuje się żywsza i ma lepsze samopoczucie. Ponadto, napój ten wpływa pozytywnie na jędrność skóry, odporność oraz przemianę materii. Yerba mate jest również dobrą alternatywą dla kawy z tego powodu, że nie wypłukuje magnezu z organizmu. Wśród składników odżywczych wyróżnia się m.in. wiele witamin – A, B1, B2, C, E, PP, oraz H. Yerba zawiera też saponiny mające właściwości przeciwzapalne, polifenolu zapobiegające rakowi, czy ksantyny wspomagające przejrzystej pracy umysłu.

Producent yerba mate

Yerba mate jest obecnie dostępna w wielu sklepach internetowych dla producentów wspomnianego napoju. Jednym z nich jest verde mate. Zaletą tego producenta jest bardzo bogata oferta smakowa i możliwość zakupu yerby po dobrych cenach. Verde mate proponuje m.in. napoje, w których głównym składnikiem jest kwiat kaktusa. W połączeniu z opuncją figową, czy trawą cytrynową, napar ma zapach roślinny i zachowuje wszystkie wartości pobudzające. Oczywiście w skład wchodzi też ostrokrzew paragwajski, który stanowi podstawę dobrego naparu. Innym napojem oferowanym przez verde mate jest ten z obecnością guarany. W połączeniu z aromatem pomarańczy oraz płatkami słonecznika i grubo ciętymi liśćmi yerba mate napój zapewni spożywającemu uczucie orzeźwienia i pobudzenia. Oferta verde mate jest znacznie szersza – wśród składników można zauważyć takie elementy jak dzika róża, mięta i limonka, czy zielona herbata.

Depilacja laserowa co trzeba wiedzieć?

0
Depilacja laserowa co trzeba wiedzieć?

Depilacja laserowa jest dedykowana osobom, które obserwują u siebie podrażnienia powstającego w wyniku tradycyjnych metod usuwania włosków oraz tym, którzy raz na zawsze pragną pozbyć się kłopotu odrastającego owłosienia. Już po kilku zabiegach widać zmiany, a problem znika nieodwracalnie. Wokół tematu narosło jednak wiele mitów i pytań. Poniżej odpowiedzi na najważniejsze z nich.

Zanim przystąpisz do zabiegu

Zabieg depilacji laserowej powinien być poprzedzony przygotowaniami. Czasami trwają nawet miesiąc, dlatego warto skonsultować się wcześniej z lekarzem lub kosmetologiem, który poda konkretne wskazówki i zalecenia. Główne czynniki rozpatrywane w tej kwestii to: zdrowie konkretnej osoby oraz jakość i kolor włosów. Niektóre z nich są jednak wspólne dla wszystkich, niezależnie od wspomnianych zagadnień:

– minimum 6 miesięcy wcześniej należy odstawić leczenie doustne retinoidami,

– miesiąc przed należy zrezygnować z tradycyjnych metod depilacji,

– trzy tygodnie przed należy również odstawić maści z retinoidami,

– dwa tygodnie wcześniej należy zrezygnować z leków światłowrażliwych oraz ziół o podobnym działaniu (np. dziurawiec),

– na kilka tygodni wcześniej nie wolno się opalać ani korzystać z solarium,

– jeśli na ciele jest opalenizna wywołana przez samoopalacze, to depilacja jest możliwa po jej ustąpieniu.

Przebieg depilacji laserowej

Przed zabiegiem właściwym przeprowadzana jest próba, której wynik decyduje o podjęciu dalszych kroków. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, to lekarz lub kosmetolog przeprowadza zabieg na zaplanowanej części ciała. Światło lasera pochłaniane jest przez melaninę, będącą składową mieszka włosowego. Pod jego wpływem obumiera. Procedurę należy powtórzyć kilka razy w odstępach czasu. Wtedy, gdy następuje etap wzrostu włosa.

Cena depilacji laserowej

Cena zabiegu jest uzależniona od kilku aspektów. Pierwszym jest depilowana powierzchnia: im większa, tym wyższy będzie koszt. Na cenę wpływa też wielkość miasta, salon oraz rodzaj użytego lasera. Mniej więcej jednak za depilację całego ciała (jednorazowo) trzeba zapłacić 200-400 złotych, nóg- 400-600 złotych, natomiast wąsika 100-150 złotych. Kwotę należy pomnożyć przez liczbę spodziewanych powtórek zabiegu.

Czym się kierować wybierając kolor szminki?

0
Czym się kierować wybierając kolor szminki?

W ostatnich latach szminki na dłużej wróciły do trendów w makijażu po długim okresie mody na błyszczyki. Topowe marki kosmetyczne oferują szeroką paletę kolorów i wykończeń, wśród których klasyczna czerwień zajmuje honorowe miejsce. Jednak bywa, że kolor ładnie wyglądający na próbniku na naszych ustach wygląda karykaturalnie. Co sprawia, że w jednym kolorze czujemy się dobrze a w innym źle?

Wiele zależy od naszego typu urody, który determinuje pasującą nam paletę kolorów. Dobieranie zarówno stylizacji jak i makijażu z uwzględnieniem kolorów pasujących do typu urody pomoże stworzyć spójny wizerunek, w którym nie tylko będziemy dobrze wyglądać ale też czuć się pewnie. Jak określić typ urody i dobrać odpowiedni kolor pomadki? Trzeba wziąć pod uwagę parametry takie jak kolor oczu, kolor włosów i odcień skóry.

Typy urody i pasujące do nich barwy:

WIOSNA – osoba o klasycznej urodzie w typie wiosny posiada porcelanową cerę w ciepłej tonacji, która szybko się opala na brązowy kolor, włosy w odcieniach od jasnego blondu, przez złocisty i ciemny blond do jasnego brązu oraz oczy najczęściej o jasno niebieskiej, zielonej lub piwnej tęczówce z żółtawą obwódką. Wiosny dobrze wyglądają w złotej biżuterii oraz ciepłych kolorach. Do typu urody wiosna pasować będą pomadki w odcieniach pomarańczowym, złotym, brzoskwiniowym, czerwieni oraz w bladym różu.

LATO – ten typ urody wbrew pozorom charakteryzuje chłodny odcień karnacji, której posiadaczki opalają swoją bladą cerę na początku na czerwono. Dopiero z czasem opalenizna zmienia się na oliwkowy odcień. Włosy pani lato mają kolor mysiego blondu, naturalnego blondu lub brązu, a oczy są jasnoniebieskie, jasnozielone, szare lub piwne. Do tego typu urody pasują chłodne kolory posiadające mało żółtego pigmentu. Dlatego też pomadka dla kobiety o typie urody lato powinna wybierać pomadki blado różowe, bordowe i czerwone w chłodnym odcieniu.

JESIEŃ to typ urody, na który składa się jasna lub oliwkowa karnacja, często z piegami i z trudnością z opalaniem. Kolor włosów to najczęściej rudy lub kasztanowy i kolor oczu zielony lub brązowy. Kobiety o typie urody jesień najlepiej wyglądają w ciepłych kolorach: brązowy, pomarańczowy, czerwony, żółty, rudy, złoty, miedziany oraz w różnych odcieniach zieleni. Jaki kolor szminki będzie tu pasować? Najlepiej postawić na blady róż, pudrowy róż oraz matowe bordowe odcienie.

ZIMA z kolei lubi się z zimnymi kolorami. Karnacja osoby o tym typie urody może być jasna lub oliwkowa, włosy są ciemne: czarne lub czekoladowe, a tęczówki mają intensywny kolor niebieski, zielony lub brązowy. Urodę kobiet w typie zimy podkreślają takie kolory jak: bordowy, granatowy, fioletowy, czarny, biały, srebrny, a najbardziej pasujące kolory pomadek to intensywne odcienie czerwieni, różu i fioletu.

Powyższe zasady nie zawsze idą w parze z modą dlatego warto traktować je jako sugestie aby nie odmawiać sobie eksperymentowania z kolorami lub dobieraniem koloru pomadki do ubioru. Jeżeli aktualnie modne są fioletowe usta to znajdźmy odcień pasujący do naszej urody lub w którym po prostu dobrze się czujemy.

Innowacyjny zabieg Bloomea – kiedy z niego skorzystać?

0
Innowacyjny zabieg Bloomea - kiedy z niego skorzystać?

Popularny zabieg Bloomea to zabieg przeprowadzany w gabinetach kosmetycznych przy użyciu profesjonalnego urządzenia pracującego w oparciu o trzy różne działania. Efektem wykonanego zabiegu Bloomea jest natychmiastowe napięcie i wygładzenie skóry, która wraz z upływem lat utraciła jędrność. Kiedy warto zdecydować się na zabieg Bloomea? Jakich efektów należy spodziewać się po pierwszym zabiegu? Jakie są przeciwwskazania do jego wykonania?

Metody na powiększenie ust

0
Metody na powiększenie ust

Ponętne, pełne usta to marzenie wszystkich kobiet. Potrafią one być bardzo zmysłowe, znaczące dla wyglądy całej twarzy, dlatego coraz częściej zwraca się uwagę na ich pielęgnacje i makijaż. Można znaleźć wiele sposobów na optyczne ich powiększenie. Wymaga to jednak wprawy, doboru odpowiednich produktów i kontroli, aby nie doszło do starcia kosmetyków. Kliniki medycyny estetycznej sukcesywnie proponują nowe zabiegu, które pomogą osiągnąć nam wymarzony kształt ust, którym będziemy mogły się cieszyć przez wiele miesięcy.

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem skóry, przez co jest w 100% przyswajalny dla organizmu i nie powoduje żadnych efektów ubocznych po zabiegu. Wstrzyknięcie takiego kwasu jest momentalnie widoczne. Po upływie 14 dni jakakolwiek ingerencja w strefie ust jest niewidoczna i niewyczuwalna. Taki zabieg odbywa się przy znieczuleniu stomatologicznym, przez co niweluje się maksimum bólu związanych z działaniem igły i kwasu, więcej na temat zabiegu – https://drparadowska.pl/zabiegi/wypelniacze/. Substancja ta silnie nawilża skórę. Po wykonanym zabiegu należy pić dużo wody, stronić od gorących napojów i unikać ciepła w okolicach ust. Efekt po wstrzyknięciu kwasu utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy.

Własny tłuszcz

Inną substancją wykorzystywaną do powiększenia ust jest nasz własny tłuszcz pozyskiwany z wcześniejszej liposukcji. Wprowadza się go poprzez nakłuwanie okolic ust, bądź w trakcie operacji plastycznej. Jednak odchodzi się od chirurgicznej plastyki ust, gdyż niesie ona za sobą większe ryzyko, niż w przypadku zabiegów kosmetycznych.

Kolagen

Kolagen jest kolejnym naturalnym preparatem, jednak do zabiegów kosmetycznych używa się tego pochodzenia zwierzęcego, który czasem może uczulać. Najbardziej kosztownym zabiegiem będzie ten z wykorzystaniem kolagenu osoby poddającej się zabiegowi. W ów czas wykorzystuje się tzw. autokolagen. Sama substancja poprawia napięcie ust, ich jędrność i elastyczność.

Botoks

Botoks jest substancją uznawaną za truciznę, która jest wytworzone przez bakterie. Taka metoda powiększenia ust ma kilka wad. Jedną z nich jest pogarszanie konturu ust, który z wiekiem się zmienia przy pojawieniu się zmarszczek. Wstrzykuje się go tradycyjnie, a efekty widoczne są po trzech dniach od zabiegu. Jest całkiem dobrze tolerowany przez skórę, jednak może on podrażniać komórki ust odpowiadające za czucie.

Mikro-implanty

Poza wcześniej wspomnianymi wypełniaczami można zastosować inną metodę, a mianowicie wszczepienie mikro-imprantów, które są wykonane z silikonowego granulatu. Odbywa się to jednak już w formie operacji plastycznej, tak, jak w przypadku każdej implantologii. Przeciwwskazaniem do operacji są problemy z krzepliwością krwi, stany zapalne dookoła ust oraz skłonności do powstawania blizn i bliznowców. Warto pamiętać, że każdy z tych zabiegów wiąże się z indywidualnym ryzykiem reakcji na wymienione substancje. Należy wybrać się do dobrego specjalisty, który podpowie nam, jaka metoda dla nas będzie najlepsza, i który zadba o nasze bezpieczeństwo w trakcie wykonywania zabiegu. Należy unikać amatorskich rozwiązań i niepewnych gabinetów.