czwartek, Sierpień 16, 2018

POZNAJ SERIĘ SZAMPONÓW OD L’ORÉAL PARIS

0
POZNAJ SERIĘ SZAMPONÓW OD L'ORÉAL PARIS

Czyste, zdrowe włosy to wizytówka każdej kobiety. Która z nas nie marzy o włosach niczym celebrytka? Taki efekt możemy osiągnąć, pod warunkiem stosowania się do pewnych zasad i dobieraniu kosmetyków odpowiednio do swoich potrzeb. Poznaj szampon L’Oreal!

Kąpiel noworodka – jak to zrobić

0
kąpiel noworodka

 

Zadbaj o to, żeby w miejscu, w którym będziesz kąpać dziecko, było gorąco, oraz by woda do kąpieli posiadała idealną temperaturę (dobra to 37ºC). Jak dziecko zmarznie podczas kąpieli, czynność ta będzie mu się kojarzyła z czymś trudnym.
Do wanienki wkładaj malucha powoli, tak żeby zetknięcie z wodą nie było dla niego szokiem. Zanim rozpoczniesz go myć, daj mu przez chwilę pomachać nóżkami w wodzie, aby się z nią oswoił.
Myj dziecko delikatnie. Za wielkie lub wielkie ruchy mogą go zaboleć czy przestraszyć. Twarzy nie myj ręką zmoczoną w wodzie ani myjką – przydatniejszy będzie wacik, zmoczony w wodzie (bez mydła, które mogło dostać się do oczu oraz podrażnić spojówki).
Myjąc główkę uważaj, by woda nie zalewała dziecku oczu oraz uszu – odmiennie innym razem maluch ostro zaprotestuje przeciwko tej pracy. Włoski najlepiej spłukiwać wodą z kubeczka, do tego celu nadaje się również mała, zabawkowa konewka. Gdy nie masz zdolności w myciu głowy dziecka, warto zainwestować w profesjonalną, plastikową nakładkę na głowę. Nakładka ma rondo, po jakim spływa nadmiar wody. Główkę myj płynem lub szamponem, zdecydowanie z grupy dziecięcej, który nie szczypie w oczy.
Odbywając kąpiel noworodka namydlonego malca trzymaj pewnie, aby nie wyślizgnął ci się z rąk. Gdy niechcący go upuścisz, maluch może uderzyć główką o wanienkę, lub nawet się podtopić – i na pewno zacznie rozpaczliwie płakać oraz zniechęci się do kąpieli. Najlepiej położyć dziecko na profesjonalnym leżaczku kąpielowym. Gdy nie jesteś takiego aparatu, podłóż mu pod pupę złożoną tetrową pieluszkę lub mały ręczniczek, dzięki jakiemu nóżki dziecka nie będą ślizgać się po dnie wanienki, a tobie łatwo będzie je utrzymać.

kąpiel noworodka - o czym należy pamiętać
Postaraj się, żeby kąpiel składała się dziecku z dobrą zabawą. Myjąc maluszka, możesz mu śpiewać lub czule do niego mówić. Do wanienki warto również włożyć dwie, trzy zabawki kąpielowe, chociażby gdy dziecko jest jeszcze za małe, żeby potrafiło się samo nimi myć. Biorąc malca z wody, obróć go lekko na bok, żeby widział, co się z nim dzieje – będzie wówczas spokojniejszy. Maluchy wyjmowane z wanny w pracy na wznak powszechnie zaczynają płakać, ponieważ widzą tylko sufit a nie wiedzą, co się z nimi dzieje. Po kąpieli otul dziecko dużym, miękkim ręcznikiem oraz osusz dobrze całe ciało, delikatnie poklepując skórę (absolutnie jej nie trzyj!), a następnie nasmaruj kosmetykiem nawilżającym. Podczas tychże pracy przytulaj dziecko oraz chwilę się z nim pobaw.

Kąpiel noworodka

Jak kąpać noworodka?
Do kąpieli noworodka potrzebne będą:
•Wanienka
•Ręcznik, np. z kapturkiem
•Termometr kąpielowy do sprawdzenia temperatury wody
•Własne klucze do kąpieli, np. NINIO BIOlife™
•Waciki, gaziki do czyszczenia oczu
Dziecko należy wkładać do wanienki powoli stopniowo wprowadzając w wodzie nóżki oraz pośladki po tułów. Istotny jest dobrzy uchwyt pod pośladkami jedną ręką, a pod plecami – drugą. Po zanurzeniu w wodzie wyjmujemy dłoń spod pośladków dziecka, cały czas mając je pod pleckami oraz pachą. Główka dziecka winna wybierać się na przedramieniu kąpiącego, a w taki sposób, aby nie była zupełnie przygięta do klatki piersiowej. Ręką myjemy ciało noworodka, zwracając specjalną uwagę na pachwiny, paszki oraz fałdki na szyi. Należy pamiętać o umyciu skóry za uszami, gdzie składa się dużo brudu. Myjemy zawsze od najlepszych partii ciała do najbrudniejszych.

Depilacja laserowa – poznaj jej największe zalety

0
Depilacja laserowa – poznaj jej największe zalety

Depilacja laserem to jeden z najpopularniejszych i najskuteczniejszych sposobów na trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia. Metoda ta znalazła szerokie grono zwolenników na całym świecie. Poznaj największe zalety depilacji laserowej i dowiedz się, w czym tkwi tajemnica skuteczności tego zabiegu.

Na czym polega depilacja laserowa?

Niewiele jest w kosmetologii tak skutecznych zabiegów, jak depilacja laserowa. Usuwanie owłosienia za pomocą specjalnej wiązki światła laserowego zapewnia doskonałą trwałość i wysoką jakość, a sam zabieg jest bezpieczny i całkowicie nieinwazyjny, co nie jest bez znaczenia w przypadku usuwania owłosienia. Istotą depilacji laserowej jest wykorzystanie wiązki laserowego światła, emitującej określona ilość energii. Laser trafia do mieszków włosowych, które pod wpływem światła zostają trwale uszkodzone, podobnie jk komórki macierzyste, odpowiadające za wyrastanie nowych włosów. Energia cieplna powoduje odłączenie włosa od cebulki, a następnie jego wypadnięcie.

Depilacja laserem – skuteczna i trwała metoda

Do depilacji laserem gabinety kosmetyczne wykorzystują specjalistyczne lasery diodowe, które emitują wiązkę światła o odpowiedniej długości. To właśnie długość wiązki lasera ma największy wpływ na skuteczność depilacji. Warto w tym miejscu wspomnieć o konieczności powtarzania zabiegu laserowej depilacji, w celu zapewnienia jego maksymalnej skuteczności. Wiąże się to z faktem, iż nie wszystkie włosy w naszym organizmie znajdują się w fazie wzrostu. Część z nich jest „uśpiona” i na nie światło laserowe nie działa. Dopiero gdy znajdą się one w fazie wzrastania, ich skuteczne usunięcie za pomocą laserowego światła będzie możliwe.

Skuteczne usuwanie jasnego owłosienia – laser Rzeszów

Jeszcze do niedawna, depilatory laserowe napotykały poważne problemy, jeśli chodzi o skuteczne usuwanie jasnych włosów. Działo się tak z uwagi na fakt, iż standardowa długość fali 810 nm, nie była wystarczająca do usuwania włosów o jasnym zabarwieniu. Ma to związek z większą absorpcją światła przez jasne włosy, jednak nowoczesne lasery do depilacji pozwalają wytwarzać wiązki światła o różnych długościach fali, dzięki czemu usuwanie jasnych i brązowych włosów stało się skuteczniejsze. Ma to szczególne znaczenie, gdyż mówimy o dwóch najpopularniejszych kolorach owłosienia w naszym kraju. Laser Rzeszów – zobacz ofertę depilacji laserowej w Rzeszowie

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserem?

Do zabiegu depilacji laserowej należy odpowiednio się przygotować. Przez kilka tygodni przed depilacją nie należy opalać miejsc, które będziemy chcieli pozbawić owłosienia. W dniu zabiegu lub dzień wcześniej, miejsca te należy ogolić tradycyjną maszynką do golenia, jednocześnie dbając, by nie spowodować podrażnień skóry.

Czy używanie tamponów w nocy jest bezpieczne?

0
Czy używanie tamponów w nocy jest bezpieczne?

Cykl miesiączkowy to nieodrębna część życia każdej kobiety i dziewczyny. Podzielony jest on na cztery fazy: menstruacja (krwawienie), faza folikularna (pęcherzykowa), owulacja i faza lutealna. Ponadto, wymienia się dwie części cyklu, takie jak dni płodne oraz dni niepłodne. Największa szansa zajścia w ciąże występuje podczas owulacji, podczas gdy faza lutealna jest czasem niemal całkowicie bezpłodnym.

Popularną nazwą okres określa się czas menstruacji i krwawienia. Wtedy właśnie kobiety i dziewczyny decydują się na wybór ochrony – mogą to być podpaski, kubeczki menstruacyjne czy też tampony o sprawdzonej skuteczności – takie jak O.B.® – https://www.myob.pl/.

Wybór pomiędzy tymi środkami higieny osobistej należy do naszych prywatnych preferencji oraz upodobań. Często jednak słyszalne są głosy niepewności w kwestii używania konkretnych środków w nocy.

Tampon to środek, który absorbuje krew i pozostaje w stałym kontakcie z ciałem kobiety. Rodzi to wiele wątpliwości na temat bezpieczeństwa, dodatkowo podsycanych przez artykuły na temat zespołu wstrząsu toksycznego (toxic shock syndrome, tss). To poważne zatrucie często wymieniane jest jakos skutek używania tamponów.

Raz na zawsze chcemy rozgonić ten mit: używanie tamponów w nocy jest bezpieczne – należy jedynie stosować się do określonych zasad.

Bardzo istotną sprawą jest długość użytkowania jednego tampona – nie powinien on przekraczać 6 do 8 godzin. Po tym czasie, należy wymienić tampon na nowy. Jest to o tyle ważne, że tampon może nie tylko przeciekać, ale też mogą zacząć gromadzić się określone bakterie, które w nadmiarze mogą zaszkodzić naszemu organizmowi.

Kolejna ważna instrukcja dotycząca użytkowania tamponów w nocy może być z pozoru nieoczywista, ale jest w istocie kluczowa.

Podczas stosowania tamponów w nocy, należy dostosować ich chłonność do swoich własnych potrzeb. Nieprawdą jest, że zawsze należy używać najbardziej absorpcyjnych produktów, gdyż to właśnie może nam zaszkodzić, gdy wcale nie potrzebujemy tak mocnej ochrony. Przykładowo, jeżeli mamy lekkie krwawienie, w nocy najlepiej zastosować produkt taki jak O.B.® ProComfort™ Night z zabezpieczającymi skrzydełkami SilkTouch™ w rozmiarze Normal. Dzięki temu, mamy zapewnioną bezpieczną ochronę całą noc.

Staraj się nie używać tamponów wtedy, kiedy nie masz jeszcze okresu, gdyż może to źle służyć florze bakteryjnej oraz delikatnej skórze, którą łatwo można zatrzeć poprzez używanie tamponów poza występowaniem krwawienia.

Stosuj się do tych trzech rad, i już nigdy nie martw się o aplikowanie tamponów przed pójściem spać – to wszystko jest bezpieczne.

Skuteczne leczenie zębów pod mikroskopem

0
Skuteczne leczenie zębów pod mikroskopem

Czasami niezbędnym zabiegiem jest stomatologiczne leczenie pod mikroskopem w Poznaniu. Kiedy się je wykonuje? Ta metoda wykorzystywana jest przy leczeniu endodontycznym, czyli inaczej kanałowym. Użycie mikroskopu jest istotne w sytuacji, kiedy dentysta ma utrudnione dojście do kanałów zębowych. Wówczas stosuje się leczenie pod mikroskopem w Poznaniu. Ponieważ jest to wielkie miasto, bez problemu można znaleźć gabinet oferujący taką usługę.

Ważne jest aby wybrać taki, który dysponuje dobrej jakości, nowoczesnymi urządzeniami. Dzięki nim, dentysta wykona zabieg z dużą dokładnością. Leczenie pod mikroskopem w Poznaniu jest nieraz konieczne, aby uratować zakażony ząb. To jedyne rozwiązanie w przypadku, kiedy miazga zębowa ulegnie silnemu zapaleniu. Jeśli ząb nie zostanie w porę wyleczony, może się okazać, że stomatolog będzie zmuszony go usunąć. Niestety, leczenie pod mikroskopem w Poznaniu wiąże się ze sporym kosztem, który zależny jest od tego, ile kanałów musi być oczyszczonych, a także w jakim gabinecie będzie przeprowadzany zabieg. Cena leczenia w cieszącym się dużą renomą gabinecie stomatologicznym, może wynosić nawet blisko 1000 zł.

Dla przeciętnego Polaka, może to być ciężki do udźwignięcia koszt. Nie można jednak bagatelizować tego problemu i odkładać go na później, gdyż skutki mogą być dla zęba katastrofalne! Leczenie pod mikroskopem w Poznaniu poprzedzone jest kontrolą dentysty, który decyduje o tym, że taki zabieg musi być wykonany. Zazwyczaj pacjent ma nieprzyjemne objawy, takie jak silny ból zęba, obrzęki, a także zaczerwienienie. Zdarza się również, że zakażony ząb nieprzyjemnie pachnie. Wszystkie te objawy są niepokojące i powinny skłonić do wizyty u lekarza. Dentysta może wówczas zalecić kanałowe leczenie pod mikroskopem w Poznaniu. Zazwyczaj zabieg jest skuteczny i pozwala uratować ząb przed usunięciem. Chociaż jest to kosztowne rozwiązanie, czasami nie ma innej możliwości i musi być ono wykonane. Po wyleczeniu, ząb przestaje boleć i nie sprawia już problemów.

Leczenie przebarwień

0

Leczenie przebarwień wymaga czasu. Przebarwienia to ciemniejsze plamy na skórze, które pojawiają się wraz z wiekiem w wyniku fotostarzenia. Najczęściej dotyczą kobiet, ale niekiedy pojawiają się także na skórze mężczyzn. Zaburzenia produkcji melanocytów, które są bezpośrednio odpowiedzialne za przebarwienia, można likwidować za pomocą kosmetyków oraz zabiegów medycyny estetycznej.

Kosmetyki na trądzik – mycie twarzy i pielęgnacja

0

Kosmetyki na trądzik pomagają zredukować nieestetyczne zmiany na twarzy. Schorzenie jest niezwykle popularne w okresie nastoletnim. Jego głównym objawem jest występowanie zaskórników i krost, a także grudek i torbieli w miejscach dotkniętych łojotokiem, czyli głównie na twarzy i na plecach. Trądzik związany jest z reakcją zapalną.

Grzybica pochwy – wszystkie ważne informacje

0

Grzybica pochwy, czyli odmiennie kandydoza pochwy, to dolegliwość, która spotyka wielu kobiet w każdym wieku. Wywołują ją drożdżaki Candida. Przewlekła grzybica pochwy wymaga, by leczeniu poddał się również partner chorej, chociażby jeśli nie ma u niego żadnych symptomów. Mężczyźni są zwykle tylko nosicielami, nieodczuwającymi choroby związanych z grzybicą. Przeczytaj zatem zdecydowanie tenże artykuł.

Grzybicy pochwy – etiologie

Grzybica pochwy jest niejednokrotnie spowodowana przez samozarażenie, i toż jesteśmy do czynienia z dolegliwością wywołaną mikroorganizmami będącymi już są w organizmie. Więc grzybica pochwy pojawia się niejednokrotnie przy obniżonej wytrzymałości oraz zaburzonej mikroflorze bakteryjnej pochwy – wówczas grzyby przedostają się przez osłabione bariery obronne organizmu i wywołują chorobę. Mikroflora bakteryjna pochwy to przede wszystkim odpowiednia ilość pałeczek kwasu mlekowego. Gdy jest ich odpowiednia ilość, grzyby potrafią dostać się do pochwy, natomiast nie spowodują grzybicy.
Etiologie grzybicy pochwy to:
•brak czystości pochwy,
•za intensywna higiena pochwy,
•korzystanie z publicznych toalet,
•stosowanie cudzych ręczników.
W frupie zwłaszcza narażonej na dolegliwości grzybicze pochwy są:
•kobiety w ciąży,
•kobiety stosujące długotrwałą antybiotykoterapię,
•kobiety cierpiące na cukrzycę,
•kobiety stosujące terapię hormonalną,
•kobiety długotrwale stosujące kortykosteroidy,
•kobiety przemęczone oraz będące w nieustannym stresie,
•kobiety w czasie obniżonej odporności organizmu.
Do choroby pochwy przyczyniać się może również noszenie za obcisłej bielizny, deficyt żelaza i witamin oraz otyłość.

Grzybicy pochwy – sygnały

Grzybica pochwy okazuje się:
•upławami z pochwy,
•nieprzyjemnym zapachem z pochwy,
•swędzeniem oraz podrażnieniem pochwy,
•dyspareunią, czyli uciskiem w trakcie stosunku,
•dysurią, czyli pieczeniem w trakcie wydalania moczu.
Należy przy tym podkreślić, iż wydzielina z pochwy nie jest symptomem chorobowym grzybicy, jednak brzydko pachnące, grudkowate upławy (białawe czy żółtawe), pojawiające się w ogromnych dawkach, są symptomem, z którym doskonale jest udać się do specjalisty. Naturalna wydzielina z pochwy pojawia się w środku cyklu menstruacyjnego, w czasie menstruacji, w przeciągu ciąży, przy korzystaniu z pigułek antykoncepcyjnych. Upławy nie zależą od tychże czynników. By rozpoznać kandydozę pochwy, należy zrobić posiew z pochwy wraz z hodowlą.

Grzybica pochwy – profilaktyka i leczenie

Leczenie grzybicy pochwy to powszechnie wykorzystywanie środków dopochwowych w formy globulek. Dostępne są również maści oraz kosmetyki wykorzystywane zewnętrznie w czasie grzybicy. W przypadkach przewlekłej grzybicy pochwy wykorzystuje się środki doustne. Takie formy środków mają jako substancje czynne środki przeciwgrzybicze, np. nystatynę. Kandydoza pochwy ma predyspozycji do nawrotów, a chociażby po wyleczeniu oraz pozbyciu się uciążliwych choroby związanych z grzybicą należy przestrzegać paru zasad:
•wybierać przewiewną, bawełnianą bieliznę,
•zamiast tamponów używać podpasek,
•wybierać płyny do czystości intymnej zawierające kwas mlekowy czy o neutralnym pH,
•unikać cukru w diecie,
•ograniczać wyjścia na basen oraz korzystanie z sauny.

Dieta Konrada Gacy – na czym polega?

0
dieta konrada gacy

Dieta Konrada Gacy jest trójetapowym planem odchudzania, którego celem jest przede wszystkim  pobudzanie naszej przemiany materii. Dieta Konrada Gacy skierowana jest do osób, które chcą skutecznie walczyć z nadwagą i otyłością. Dodatkowo składa się ona z okresu motywacyjnego, pracy właściwej a także wyprowadzania z diety.

Konrad Gaca

Konrad Gaca jest:

* prezesem Stowarzyszenia Walki z Otyłością „FatKillers”

* specjalistą żywieniowym z  międzynarodowym tytułem Certified Nutrition Specialist

*trenerem klasy Master amerykańskiej federacji PROPTA

*trenerem Europejskiej Federacji Fitness & Wellness.

*pomysłodawcą kampanii prospołecznej Chudniesz – Wygrywasz Zdrowie.

Trzy fazy…

Gaca System dzieli się na trzy etapy:

*Okres motywacyjny, trwa 1 miesiąc. W tym czasie osoba, która chce schudnąć pracuje przede wszystkim  nad własną motywacją. W tym czasie następuje też utrata pierwszych kilogramów 7–12 kg przy nadwadze 30–40 kg.

*Okres pracy właściwej w diecie Konrada Gacy, jest on podzielony na 14-dniowe cykle. Na tym etapie osoba odchudzająca ściśle przestrzega zaleceń planu dietetycznego a także wykonuje treningi. Każdy 14-dniowy okres kończy się specjalistyczną kontrolą, podsumowaniem  i ułożeniem jadłospisu na kolejne 2 tygodnie.

program konrada gacy o nazwie gaca system czy skuteczny

*Okres wyprowadzania z diety, trwa około 3 miesiące. Jego celem jest przede wszystkim zachowanie wagi po całej kuracji. Ta część systemu uczy racjonalnego żywienia oraz dbania o aktywność fizyczną, aby uniknąć efektu jojo. W okresie tym organizm przestawia się na przyjmowanie większych ilości jedzenia, niż podczas redukcji wagi. W tym czasie również następuje utrata wagi około 2–3 kg.

Aspekt diety Konrada Gacy

Program Konrada Gacy, zasady żywieniowe:

  1. Program metabolizm

Składniki w przypadku diety Konrada Gacy to tylko i wyłącznie produkty przygotowane na parze oraz surowe warzywa i owoce. Odpowiednio dobrane proporcje między węglowodanami a białkami i tłuszczami, , mają na celu przede wszystkim przyspieszenie metabolizmu. Redukcja wagi w przypadku tego programu to 1,5- 3,5 kg w 14 dni

  1. Program mieszany

Ten program łączy w sobie metabolizm i program diety tłuszczowej. Bardzo skutecznie pobudza on nasz metabolizm jak również pomaga w redukcji kilogramów. Redukcja wagi w przypadku tego programu to 2,5-4,5 kg w ciągu 14 dni

  1. Program szybki

Program łączy w sobie diety metabolizm z dietami programu tłuszczowego. Osoba odchudzająca się ma do wyboru 4 rodzaje diet. Program ten składa się z 8 dni diety tłuszczowej oraz 6 dni diety metabolicznej. Redukcja wagi w przypadku tego programu to 3-5,5 kg w ciągu 14 dni

  1. Program motywacyjny

Ten program zawiera w sobie dietę sojową, kurczakową, karczkową i rybną. Redukcja wagi w przypadku tego programu to 4-9 kg w ciągu 14 dni

Witaminy na pamięć

0

Dbanie o zdrowie jest bardzo ważne. Niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu są związki chemiczne znajdujące się w jedzeniu, np. witaminy.

Dla człowieka są one egzogenne (ludzki organizm ich nie wytwarza), więc muszą być dostarczane z pokarmem. Ich niedobór może być przyczyną poważnych dolegliwości, dlatego należy dbać o spożywanie ich w odpowiednich dawkach. Jakie są właściwości poszczególnych witamin?

Witamina A – w pożywieniu możemy ją znaleźć m. in. w żółtkach jaj, serze, tranie, maśle, w warzywach i owocach zawierających karoten. Uczestniczy ona w procesie widzenia, wpływa na wzrost i rozwój kości oraz stan skóry, włosów i paznokci.

Witamina D – najlepszym jej źródłem jest słońce, znajdziemy ją jednak także w maśle, margarynie, tranie, grzybach, drożdżach. Warunkuje prawidłowy rozwój kości i zębów.

Witamina E – jej źródłem są m. in. mleko, jaja, masło, oleje roślinne, ryby, pieczywo razowe, orzechy. Jest przeciwutleniaczem, przeciwdziała zakrzepom, jest współodpowiedzialna za utrzymanie ciąży i prawidłowy rozwój płodu.

Witamina K – znajdziemy ją w roślinach strączkowych, zielonych warzywach liściastych, oleju sojowym. Odpowiada za prawidłowy przebieg procesów krzepnięcia krwi.

Witaminy z grupy B – B1, B12, B6 oraz kwas foliowy odgrywają szczególną rolę w procesie zapamiętywania. Te witaminy na pamięć zapobiegają także rozwojowi depresji i przedwczesnemu starzeniu się komórek nerwowych.

Witamina C – znajdziemy ją w zielonych warzywach liściastych, kapuście, pomidorach, papryce, cytrusach, truskawkach. Jest przeciwutleniaczem, ułatwia przyswajanie żelaza, wzmacnia dziąsła i zęby.

Witaminy A, D, E, K należą do witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Odkładają się one w tkance tłuszczowej organizmu, dlatego poza witaminą D raczej nie grozi nam ich niedomiar. Jednak z tego samego powodu musimy uważać, aby ich nie przedawkować.

Witaminy rozpuszczalne w wodzie musimy stale dostarczać do organizmu, ponieważ nie są w nim magazynowane. Bardzo trudno je z tego powodu przedawkować.

Musimy dbać o prawidłowe dostarczanie witamin do naszego organizmu. Zarówno ich niedobór jak i nadmiar może mieć dla nas nieprzyjemne skutki.