środa, Kwiecień 25, 2018

Świńska grypa – niebezpieczna choroba

0

Nie od dziś wiadomo, że zachorowania epidemiologiczne szerzą się szybko na całym świecie. W przeciągu kilku godzin są w stanie rozprzestrzenić się pomiędzy kontynentami. Wszystko dlatego, że możliwe są szybkie i tanie podróże samolotami. Ludzie w kilka godzin mogą przemieścić się z kontynentu na kontynent W tym świetle niezwykle niebezpieczna wydaje się świńska grypa.

W obecnych czasach nigdy nie możemy być pewni czy jutro nie zarazimy się jakąś nieznaną zakaźną chorobą. Trzeba być bardzo ostrożnym i przestrzegać higieny osobistej. Świńska grypa może zaatakować znienacka. Częste mycie rąk, zwłaszcza przed i po jedzeniu albo przed i po toalecie powinno być obowiązkiem każdego świadomego obywatela.

Właśnie w ten sposób minimalizujemy zagrożenia płynące z obecności wirusów i bakterii. Objawy świńskiej grypy charakteryzują się kosztownym i długotrwałym leczeniem, na które nie każdego stać, dlatego przestrzeganie zasad bezpieczeństwa musi być priorytetem dla każdego.

Czym kierować się przy wyborze zegarka?

0

Dobór zegarka do stylizacji wcale nie jest taki łatwy. Należy znać kilka zasad, które pomogą nam uniknąć faux pas i wstydu przed innymi. Na samym początku warto zauważyć, że zegarek należy nosić na lewym nadgarstku, nawet w sytuacji, gdy jesteś leworęczna. Oczywiście warto również zwrócić uwagę na mechanizm jaki posiada zegarek. Można wybrać zegarek mechaniczny, albo kwarcowy. Tak naprawdę należy przede wszystkim wybierać zegarki oryginalne, gdyż ich mechanizmy są bardzo trwałe, a po kilku latach w razie problemów, można naprawić je u zegarmistrza. Bardzo wysokiej jakości są zegarki Michael Kors, które można zakupić na stronie internetowej https://www.brasty.pl/zegarki-damskie-michael-kors. Łączą one w sobie niebanalny i elegancki wygląd oraz trwałość i niezawodność na długie lata.

Czy szkło w zegarku ma znaczenie?

W zegarku ważne jest również szkło, gdyż w razie upadku, ma zapewnić wytrzymałość i nie powinno się stłuc. Stąd należy wybierać zegarki ze szkłem szafirowym. Ich kolejną zaletą jest to, że trudno je zarysować i nawet po upływie lat nadal doskonale się prezentują. Trochę tańsze modele zegarków najczęściej posiadają szkło mineralne, są stosunkowo wytrzymałe, ale na pewno gorzej wyglądają nić ze szkłem szafirowym. Najgorszej jakości jest szkło hesalitowe, gdyż nie tylko szybko się niszczy, ale także nie wygląda dobrze i od razu widać z jaką jakością zegarka mamy do czynienia.

Czy zegarki z dużą tarczą są eleganckie?

Oczywiście poza jakością wykonania, liczy się także wygląd. Najbardziej eleganckie są zegarki, które stanowią uzupełnienie stylizacji i doskonale ją dopełniają. Zatem należy unikać bardzo dużych tarcz. Nie mogą być szersze od nadgarstka. Oczywiście nie można również wybierać bardzo rzucających się w oczy modeli, gdyż realnie nie pasują do delikatnej i zwiewnej sukni, czy sukienki. Można wybrać zegarki na bransolecie, jednak najlepiej wtedy nie zakładać już innych ozdób i pominąć nawet wisiorki i naszyjniki. Dobrym wyborem jest też zegarek na cienkim, skórzanym pasku z małą tarczą w delikatnym kolorze. Taki model każda fashionistka powinna mieć w swojej kolekcji.

Objawy i leczenie mononukleozy zakaźnej

0

Mononukleoza zakaźna jest jedną z częstszych chorób, która w większości przypadków przebiega bezobjawowo. Schorzenie dotykać może zarówno dzieci, jak i dorosłych – ze szczególnym uwzględnieniem młodych dorosłych i pacjentów w podeszłym wieku. Schorzenie powodowane jest przez wirusa Epstein-Barr (EBV), który po zakażeniu namnaża się w komórkach węzłów chłonnych, atakując jednocześnie limfocyty B. Schorzenie jest z reguły względnie łagodne, niemniej jednak powodować groźne powikłania. Jak diagnozować i jak wyleczyć mononukleozę?

Transplantacja włosów – czy warto się jej poddać?

0

Wypadanie włosów to wcale niemały problem, gdyż w wielu przypadkach powoduje znaczną utratę włosów, a nawet wyłysienie. To kłopot nie tylko dla płci pięknej, chociaż zrozumiałe jest, że kobiety przeżywają to dotkliwiej. Jednak i panowie nieszczególnie szybko godzą się z faktem, że łysieją. Wielu z nich przestaje czuć się atrakcyjnie, traci pewność siebie i przebojowość, zwyczajnie przestaje się sobie podobać. Czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu? Co mozna zrobić, jeśli się wyłysieje. Jest nim transplantacja włosów czyli zabieg przeszczepu. Co ważne, nie dotyczy on tylko osób, które wyłysiały z powodu wieku czy zmian hormonalnych, ale również osób łysiejących w powody chorób, lub na przykład po leczeniu nowotworu poprzez chemioterapie.

Odsysanie tłuszczu jako rozwiązanie problemu z otyłością na brzuchu

0

Chęć posiadania pięknego płaskiego oraz jędrnego brzucha to marzenie wielu kobiet, którym ta ich część ciała przysparza problemu. We współczesnym świecie wizerunek oraz wygląd ciała są tak bardzo ważne, że permanentne z niego niezadowolenie powoduje bardzo często ogromny stres w życiu kobiet i mężczyzn. Bywa nawet powodem wycofania się z relacji społecznych, zamknięcia w sobie, problemów natury emocjonalnej. To ważne, aby uświadomić sobie, że nie zawsze trudności w uzyskaniu ładnego wyglądu brzucha wynikają z lenistwa czy zaniedbania. Wiele osób naprawdę się stara i wytrwale dąży do lepszej sylwetki, jednak z jakiegoś powodu uporczywy tłuszcz nie znika. Wszystko to negatywnie wpływa na motywację oraz wiarę w zmianę. Pomoc może konsultacja z doświadczonym oraz empatycznym lekarzem medycyny estetycznej, który zaproponuje zabieg liposukcji.

Niepłodność – przyczyny i sposoby leczenia

0

Jak pokazują statystyki, nawet półtora miliona par w Polsce ma problem z zajściem w ciążę. Niepłodność staje się coraz powszechniejsza, powodując przy tym złość, rozczarowanie czy załamanie. Jakie są metody leczenia niepłodności? Na czym polega rola banków nasienia i komórek jajowych?

Depilacja laserowa – kilka powodów, dla których warto się na nią zdecydować!

0

Depilacja laserowa cieszy się coraz większą popularnością wśród Polek. Nie ma w tym nic dziwnego – laserowe usuwanie owłosienia posiada wiele niezaprzeczalnych zalet. Są jednak wśród nas również panie, które nie są do końca przekonane do zabiegu depilacji laserowej. I właśnie tym osobom dedykujemy ten artykuł. Podpowiadamy, dlaczego naprawdę warto zdecydować się na usuwanie owłosienia laserem!

Usuwanie drugiego podbródka – jak wykonać bezinwazyjny lifting?

0

Drugi podbródek może pojawić się na naszej twarzy w wyniku działania różnych czynników. Najczęstszymi przyczynami tego mankamentu urody są nasze predyspozycje genetyczne, proces starzenia, a także nadwaga czy otyłość. Drugi podbródek zabiera twarzy jej naturalny urok i dodaje lat, dlatego nie dziwi fakt, że większość z nas chciałaby się go po prostu pozbyć. Wbrew pozorom nie musimy jednak decydować się na skomplikowaną operację plastyczną, aby twarz odzyskała młodzieńczy, smukły i atrakcyjny wygląd. Istnieje wiele bezinwazyjnych metod, które pozwolą osiągnąć taki sam efekt – bez bólu, blizn i długiego okresu rekonwalescencji.

Nie umiesz samodzielnie rozliczyć Pitu-11? Zobacz, co możesz z tym zrobić

0

Papierkologia, księgowość i skale podatkowe – te tematy są często bardzo odległe wielu ludziom. Kto i jaki rodzaj Pit-u powinien wypełnić? Czy konieczne jest również złożenie załącznika? Na wieść o zbliżającym się nieubłaganie terminie złożenia deklaracji podatkowej zaczynamy dostawać gęsiej skórki. Niepotrzebnie. Obecnie na rynku istnieje cały szereg rozwiązań, które ułatwią nam rozliczenie Pitu-11, a z których opłaca się korzystać. Zobaczcie, jakie macie możliwości w tym zakresie.

Jak rozliczyć Pit-11?

Osoby, które mają problem z rozliczeniem deklaracji podatkowej PIT 2017, mogą skorzystać z funkcjonalnego urządzenia, czyli programu online, za pośrednictwem którego będą mogły wypełnić niezbędny dokument. Jednym z takich rozwiązań jest program dostępny na stronie https://www.pitax.pl/pit-11/. Jego zaletą jest szereg podpowiedzi, które sprawiają, że w pośpiechu i zdenerwowaniu nie pominiemy żadnego pola. Nie będziemy też zastanawiać się, w jaki sposób uzupełnić dany wiersz, bowiem program nam to w dużym stopniu wskaże i rozwieje wszelkie wątpliwości. Często dokona też niezbędnych obliczeń, z którymi mamy problem.

Rozliczenie PIT 37. Kogo ono dotyczy?

Będąc w temacie Pit-ów 2017, nie sposób pominąć formularza Pit-37. Ten rodzaj dokumentu jest najpopularniejszą deklaracją w Polsce, która dotyczy osób rozliczających się za pracę etatową, pracę na umowę o dzieło lub pracę na umowę-zlecenie. Te, najbardziej typowe, źródła przychodów są rozliczane właśnie przez PIT-37. Do złożenia deklaracji podatkowej niezbędne jest otrzymanie od pracodawcy Pitu-11. Łatwy program do rozliczania tego dokumentu można znaleźć m.in. na stronie https://www.pitax.pl/pit-37/.

Żeby wypełnić Pit-y 2017, można również ściągnąć ze strony Ministerstwa Finansów standardowy formularz interaktywny i zainstalować do niego wtyczkę Adobe, za pośrednictwem której prześlemy wypełnioną deklarację do właściwego urzędu skarbowego, jednak w takim przypadku musimy wiedzieć co i gdzie wpisać (pit 37 online). Gotowe programy same podpowiadają, jakie dane należy uzupełnić, a co za tym idzie, wypełnianie deklaracji przy ich pomocy jest znacznie prostsze.

Jakie terminy obowiązują podatników rozliczających się na podstawie Pitu-37?

Podatnicy korzystający z Pit-u 37 muszą złożyć deklarację podatkową do 30 kwietnia. Zaniechanie tego obowiązku wiąże się z konsekwencjami prawnymi. Jeśli z jakichś powodów przekroczymy niezbędny termin, możemy jeszcze poratować się, składając do naczelnika danego urzędu skarbowego tzw. czynny żal. Zgodnie z obowiązującym prawem, Pit-y 2017 muszą zostać rozliczone w ciągu 3 miesięcy od daty złożenia. Na konto podatnika musi w tym czasie wpłynąć zwrot (o ile taki nam się w ogóle należy). Jeśli nasz urząd skarbowy nie ma naszego numeru konta bankowego, fiskus pieniądze ze zwrotu podatku przekaże nam przekazem pocztowym.

Jaki olej kokosowy wybrać: rafinowany czy nie? A może bezzapachowy?

0

Najważniejsze jest, żeby wybrać dobry olejek. To sposób na sukces w pielęgnacji. Jednak nawet sięgając po najpopularniejsze rozwiązanie, stajemy przed dylematem. Czy lepszy będzie olej kokosowy rafinowany, czy nie?